bildirim ikonu
Ana içeriğin başı

Dünyayla 1 Olmayı Seçiyoruz!

 

Değişim hayatın özünde yer alan en önemli olgu. Dünyamız 4.5 milyar yıllık geçmişinde durmaksızın değişti ve dönüştü. İnsanlık bu sayede köklendi ve gezegenin bir parçası oldu. Ancak evimiz olan bu gezegen son birkaç yüzyıldır insan kaynaklı faaliyetler nedeniyle olumsuz bir değişim ile karşı karşıya. Bu değişim hem gezegenimizin sağlığını hem de insanlığı tehdit ediyor.

İnsanoğlu değiştirme ve dönüştürme gücüne sahip. Bugün geldiğimiz noktada geleceğimiz için,  sahip olduğumuz bu gücü kendimizi dönüştürmek için kullanmak zorundayız. Bilim, teknoloji, eşit yaşam için temel kurallar, hukuk, adalet sistemi gibi elimizdeki mevcut imkanlarla  bu dönüşüm mümkün. Değişim için yapılması gereken gezegenimizin ve bu gezegen üzerinde yaşam süren tüm varlıkların birbirine bağlılığını kabul etmek ve bu bağı koparmak yerine daha da sağlamlaştırmak.

QNB Finansbank olarak biz de, gelecek için değişimin şart olduğuna inanıyoruz ve değişime önce kendimizden başlayarak öncülük etmeyi ilke olarak benimsiyoruz. Bu doğrultuda toplum ve çevreyle olan etkileşimimizi dünyayla bir kalarak daha da güçlendirmeyi hedefliyoruz. Biliyoruz ki ormanla, toprakla, havayla, suyla, canlılarla, çocuklarla, gençlerle, kadınlarla, engellilerle yani doğayla ve toplumun tüm kesimleriyle 1 olursak bunu başarabiliriz. Köklenmiş ve doğru kaynaklardan beslenen bir kurum olarak tüm bankacılık faaliyetlerimizi dünyaya duyduğumuz sorumluluk ve saygı duygusu ile yürütüyor, doğa ve insandan ilham alarak tasarladığımız ikonlarımızla Dünyayla 1 olmayı seçtiğimiz sürdürülebilirlik yolculuğumuzu sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz.

ikonlar_infografik