bildirim ikonu
Ana içeriğin başı

Ek Hesap

Yardımcı olmak,sorununuzu çözmek, memnuniyetinizi sağlamak için:
Finansçı Sizi Dinliyor

Ek Hesap nedir?

Bankanın belirlediği bir limit dahilinde vadesiz mevduat hesabına tanımlanan ve hesabınızda yeterli bakiye olmadığında bile hesaptan para çekebilmenizi, alışveriş yapmanızı sağlayan bir kredi ürünüdür. Ayrıca Ek Hesabınızı* elektrik, su, doğalgaz, cep telefonu ve benzeri faturalar, sigorta primi, okul taksit ödemeleri gibi düzenli ödemelerinizin aksamaması için otomatik ödeme talimatı vererek ve diğer olası kısa süreli nakit ihtiyaçlarınızı karşılamak üzere kullanabilirsiniz.

Ek Hesap; vadesiz mevduat hesabının tüm özelliklerine sahip, sürekli bir kredidir. Bir kere tanımlandığında, limitiniz dahilinde dilediğiniz her an kullanabilirsiniz.

* Ek Hesap, QNB Finansbank'ın kredili mevduat hesabıdır.

Ek Hesap faizi nedir? Bu faiz hesabıma ne zaman tahakkuk eder?

Maaşınız bankamız aracılığı ile ödeniyorsa, her ay maaşınızın hesabınıza geçtiği tarihte; Maaşınız bankamız aracılığıyla ödenmiyorsa, Ek Hesabınızı açtırırken belirlediğiniz/belirleyeceğiniz tarihte aylık olarak faiz tahakkuk eder.

Faiz oranlarımızı öğrenmek için tıklayınız.

Ek Hesap limiti neye göre belirlenir?

Müşterilerimizin Ek Hesap limitleri Bankamız kredi politikaları çerçevesinde oluşturulan kriterler doğrultusunda belirlenmektedir. QNB Finansbank Ek Hesap limitini serbestçe belirleme hakkına sahiptir.

Ek Hesap faizi nasıl hesaplanıyor?

Ek Hesapta faiz hesabı günlük bazda gerçekleştirilir. Tanımlanmış olan limit kullanılarak para çekildikten sonra ödeme yapılan güne kadar faiz işletilir. KKDF ve BSMV faiz üzerinden hesaplanarak ayrıca tahsil edilmektedir. Limitinizin aynı gün içerisinde kullanılıp kapatılması durumunda, 1 günlük faiz uygulanır. Tatil günü kullanıp, aynı gün içinde hesabınıza para yatırmanız halinde ise sonraki iş gününe kadar faiz ödersiniz. Ek Hesabınıza paranız bir iş günü valörlü şekilde yatar.

Faiz hesaplama için tıklayınız.

Ek Hesap için nasıl başvuruda bulunabilirim?

Başvurunuzu QNB Finansbank Şubeleri 'nden yapabilirsiniz. Hazır limitiniz olması durumunda ise ATM'lerimizden, Çağrı Merkezi'mizden, İnternet ve Cep Şubemizden de kolaylıkla başvuruda bulunabilirsiniz. Ek Hesap başvurunuzu Bireysel İnternet Şubemizde Hesap > Ek Hesap Aç ve Cep şubemizde Krediler ve Ek Hesap > Ek Hesap Aç adımlarını takip ederek yapabilirsiniz. Ek Hesap başvuruları Banka politikaları çerçevesinde değerlendirilmekte olup, başvurunuzun olumlu sonuçlanması durumunda, şubeye gitmeye gerek kalmadan belgeleri onaylayarak limitinizi vadesiz hesabınıza anında tanımlayabilirsiniz.

Ek Hesap borcumu en son hangi güne kadar kapatabilirim?

Size gönderilen hesap özetinizde görülen ödenmesi gereken asgari tutarı, yine hesap özetinizde yer alan son ödeme tarihine kadar ödemeniz gerekmektedir.

Ek Hesabım ile ne tür bankacılık işlemlerini yapabilirim?

Vadesiz mevduat hesabının özelliklerine sahip olduğundan tüm bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Örneğin fatura gibi düzenli ödemeler, çek ödemeleri, nakit para talepleri, EFT, virman işlemlerini hesabınızda para olmadığı takdirde Ek Hesabınız ile gerçekleştirebilirsiniz.

Peşin ya da taksitli alışverişlerinizde de limitiniz yettiği sürece hesabınızın ana hesaba bağlı olması koşulu ile Ek Hesabınızı kullanabilirsiniz.

Ay içindeki herhangi bir günde, Ek Hesap limitimin kullanımından doğan faiz borcumu ne şekilde öğrenebilirim?

Borcunuzu; QNB Finansbank Şubeleri'nden ve 7/24 Telefon Bankacılığımızdan (0850 222 0 900) öğrenebilirsiniz.

Ek Hesabıma nasıl erişebilirim?

Ek Hesabınıza tüm QNB Finansbank Şubelerinden CardFinans Nakit'inizi kullanarak QNB Finansbank ATM 'leri aracılığı ile ya da diğer banka ATM'lerinden* 7 gün 24 saat boyunca erişebilir, hesabınızda bakiyeniz olmasa dahi nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

*Diğer banka ATM'lerinden Ek Hesabınızı kullanarak para çekmek istediğinizde, hesabınız CardFinans Nakit'inizin Ana Hesabı olmalıdır.

Ek Hesabımı nasıl kapatabilirim?

QNB Finansbank Şubeleri ve 7/24 Telefon Bankacılığımız (0850 222 0 900) aracılığı hesabınızın kapatılması talebini iletebilirsiniz. Hesabınızın kapatılabilmesi için varsa borcunuzu ve işleyen faizinizi ödemelisiniz. Ardından Ek Hesabı'nızın kapatılmasını talep edebilirsiniz.

Ek Hesabı kullanarak yaptığım işlemleri nasıl takip edebilirim?

Ek Hesabınızın basılı ekstresi* bankamız tarafından aylık olarak başvuru formunda belirttiğiniz yazışma adresine ya da talebiniz doğrultusunda ücretsiz olarak e-mailinize veya cep telefonunuza gönderilir. Ekstrenizde ilgili dönemde yapmış olduğunuz işlem ve detay bilgilerine ulaşabilirsiniz.

*Basılı olarak gönderilen ekstre ücreti için tıklayınız.

Ek Hesabıma erişmek için kullandığım CardFinans Nakit için herhangi bir ücret ödüyor muyum?

QNB Finansbank dışındaki diğer banka ATM'lerinde*; CardFinans Nakit kartınız ile yapacağınız para çekme ve bakiye görüntüleme işlemleri için bankamızca kesilecek komisyon, hesabınızdan tahsil edilecektir.

*Diğer Banka ATM'leri ve komisyonlar hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Ek Hesabı alışverişlerimde kullanmak için ne yapmalıyım?

CardFinans Nakit'inizin bağlı olduğu ana hesabı alışveriş yaparken de kullanılabilirsiniz. Bu nedenle Ek Hesabınızın bağlı bulunduğu hesap ana hesabınız olmalıdır.

Ek Hesap ile yapılan alışveriş işlemlerinde yapılan alışveriş tutarı üzerinden günlük vadeli mevduat kazancım olur mu?

Ek Hesap ile yapılan alışveriş işlemlerinde günlük vadeli getirisi gerçekleşmez.

Ek Hesap ile ilgili geri ödememi nerelerden yapabilirim?

QNB Finansbank Şubeleri'nden ve QNB Finansbank ATM'lerinden Ek hesabınıza para yatırarak veya Çağrı Merkezi'miz, İnternet ve Cep Şubemiz dahil tüm kanallarımızdan Ek Hesabınıza para transferi yaparak ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ek Hesabınızdan taksitli kullanım yaparsanız, taksit tarihlerinde Ek Hesabınızdan otomatik taksit tahsilatı yapılır. Ek Hesabınızda artı bakiye olmaması durumunda taksitleriniz Ek Hesap limitinden tahsil edilir. Taksitli kullanımınıza erken ödeme yapmak isterseniz QNB Finansbank Şubeleri'nden ya da Çağrı Merkezi'mizden erken ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

Hesap İşletim Ücreti ve Yıllık Hizmet Bedeli ödeyecek miyim?

Hhesaba ilişkin hesap işletim ücreti veya hizmet bedeli tahsil edilmemektedir.

CardFinans Nakit'lerle ATM'lerden günlük en fazla kaç TL çekebilirim?

Günlük para çekme limiti 5.000 TL'dir. Bu tutar günün koşullarına göre güncellenmektedir