bildirim ikonu
Ana içeriğin başı

Güvenlik

Yardımcı olmak,sorununuzu çözmek, memnuniyetinizi sağlamak için:
Finansçı Sizi Dinliyor

İnternet Şubesi'nde güvenliğim için nelere dikkat etmeliyim?


Müşterilerimizin güvenlik açısından alması gereken en önemli önlem müşteri numarası ve şifrenin gizliliğini sağlamak ve üçüncü şahıslarla bu bilgileri paylaşmamaktır. Uzun süre aynı şifreyi kullanmamak da alınabilecek güvenlik önlemlerinden biridir.

E-posta aracılığıyla gönderilen veya başka bir ortamda sunulan web sayfaları kullanılarak yönlendirilme yoluyla QNB Finansbank İnternet Şubesi'ne giriş yapılmamalıdır.

QNB Finansbank İnternet Şubesi'ne giriş ya da başka bir konu nedeniyle, Bankamızca müşterilerimize direkt olarak şifre ve/veya kişisel bilgilerin bildirildiği ve/veya istendiği e-postalar gönderilmemektedir.

Güvenlik açısından sakıncaları nedeniyle kişisel bilgilerinizi ve/veya şifrenizi bildiren/isteyen e-postaları cevaplamayınız, içeriğinde belirtilen linkleri/yönlendirmeleri kullanmayınız.

İnternet Şubesi'ne güvenli bir şekilde girmek için tarayıcınızın adres çubuğuna www.qnbfinansbank.com yazınız ve İnternet Şubesi Giriş buton ve linkilerini tıklayınız. İnternet Şubesi girişi için başka site ya da e-postalarda yer alan linkleri kullanmayınız.

İnternet Şubesi'ne www.qnbfinansbank.com ve www.cardfinans.com.tr sitelerinden güvenli olarak erişebilirsiniz.

İnternet Şubesi'nde gerçekleştirdiğiniz işlemler bittiğinde, İnternet Şubesi'nden çıkmak için mutlaka sağ üst köşedeki "Güvenli ÇIKIŞ" butonunu kullanınız.

Günümüzde, bilgisayar kullanıcılarının özel bilgilerini ele geçirmeye yarayan saldırı amaçlı programlar e-posta ya da web siteleri yolu ile dağıtılmaya çalışılmaktadır. Bu yüzden güvenliğinizi sağlamak için tanımadığınız kişilerden gelen veya şüphelendiğiniz e-postaları açmamaya, e-posta içerisindeki dosyaları bilgisayarınıza yüklememeye, link ve yönlendirmeleri tıklamamaya ve İnternet'e bağlı iken işlemlerinizi yaparken Anti-Virüs programınızın çalışıyor olmasına dikkat ediniz. Benzeri programların yüklü olabileceği, güvenilirliğinden emin olmadığınız bilgisayarlardan İnternet Şubesi'ni kullanmamaya dikkat ediniz.

QNB Finansbank İnternet Şubesi'ndeki işlemlerimi bir başka kişinin bilgisayarından veya bir İnternet Cafe'den gerçekleştirirken nelere dikkat etmeliyim?

İnternet Şubesi'ne dilediğiniz her yerden bağlanabilirsiniz. Bu konuda teknik bir kısıtlama bulunmamaktadır. Ancak halka açık bilgisayarlarda, çeşitli kırma (hacking) programları, hesap bilgilerinizi ve kişisel şifrelerinizi ele geçirmek için kullanılabilir. Bu nedenle başkalarına ait ve halka açık bilgisayarlardan bankacılık işlemleri yapmamanızı tavsiye ediyoruz. Eğer halka açık bilgisayarlardan bankacılık işlemleri yapmak zorunda kalırsanız, işleminizi bitirdikten sonra İnternet Şubesi'nden çıkmak için mutlaka sağ üst köşedeki "Güvenli ÇIKIŞ" butonunu kullanın ve geçici İnternet dosyalarının tümünü ve browser hafızasını temizleyiniz.

QNB Finansbank İnternet Şubesi güvenlik önlemleri nelerdir?


İnternet Şubesi için Türkiye'de çoğu bankanın da güvenlik açısından tercih edip kullandığı 128 bit şifrelemeli güvenlik programı kullanılmıştır. Browser üzerinde yapılan şifrelemeye ek olarak server üzerinde de şifreleme yapılarak bankamızın ve siz müşterilerimizin güvenliği artırılmıştır. Ayrıca İnternet Şubesi kullanıcılarının başlattığı işlemler boyunca şifre hiçbir zaman ekran üzerinde görüntülenmemekte ve ekrana yıldızlar olarak yansımaktadır, böylece İnternet Şubesi kullanıcıları bilgisayarını kullandığı anda ekranına bakan bir kişinin görülmesi istenmeyen bu bilgileri görmesini engellenmiş olmaktadır. İnternet Şubesi kullanılırken herhangi bir nedenle bilgisayarınızın başından ayrılırsanız sistem otomatik olarak 5 dakika içerisinde kapanmakta, böylece başkalarının bilgisayarı kullanması engellenmektedir.

E-postalarda benzeri bir şifreleme sistemiyle güvenlik sağlamak mümkün değildir. Bu nedenle QNB Finansbank İnternet Şubesi'ne giriş ya da başka bir konu nedeniyle, bankamızca müşterilerimize direkt olarak şifre/parola ve/veya kişisel bilgilerin bildirildiği ve/veya istendiği e-postalar gönderilmemektedir

İnternet Şubesi ne kadar güvenli?

QNB Finansbank İnternet Şubesi için Türkiye'de çoğu bankanın da güvenlik açısından tercih edip kullandığı 128 bit şifrelemeli güvenlik programı kullanılmıştır. Browser üzerinde yapılan şifrelemeye ek olarak server üzerinde de şifreleme yapılarak bankamızın ve müşterilerimizin güvenliği artırılmıştır.

İnternet Şubesi kullanıcılarının bilgisayarlarını kullandıkları anda ekranlarına bakan bir kişinin şifre bilgilerini görmesini engellemek amacıyla, kullanıcıların başlattıkları işlemler boyunca şifre hiçbir zaman ekran üzerinde görünmemekte ve ekrana yıldızlar olarak yansımaktadır.

İnternet Şubesi kullanılırken herhangi bir nedenle kullanıcının bilgisayarının başından ayrılması durumuna karşı sistem otomatik olarak 5 dakika içerisinde kapanmakta, böylece başkalarının bilgisayarı kullanması engellenmektedir.

Bireysel Müşteriler Güvenlik Resmi Nedir?

QNB Finansbank İnternet Şubesi'nde olduğunuzu doğrulamak amacıyla seçtiğiniz Güvenlik Resmi, giriş işlemleri sırasında size gösterilir. Doğru resmi göremiyorsanız, lütfen SMS şifrenizi girmeyiniz ve 0850 222 0 900 Telefon Bankacılığı'nı arayınız.

Müşteri numaramı ve/veya FinansŞifremi unutur veya kaybedersem ne yapmam gerekiyor?

Bireysel müşterilerimiz için,

Müşteri numaranızı ve/veya FinansŞifrenizi unutmanız veya kaybetmeniz durumunda, yeni şifrenizi www.qnbfinansbank.com adresinde "FinansŞifre Al" butonunu tıklayarak veya 0850 222 0 900'ü arayarak alabilirsiniz.

Kurumsal Müşterilerimiz için,

Müşteri numaranızı ve/veya FinansŞifrenizi unutmanız veya kaybetmeniz durumunda www.qnbfinansbank.com adresinde "FinansŞifre Al" butonunu tıklayarak, kredi kartı veya banka kartı bilgileriniz ile müşteri numaranızı ve FinansŞifrenizi alabilirsiniz.