bildirim ikonu
Ana içeriğin başı

İnsan Kaynakları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Yardımcı olmak,sorununuzu çözmek, memnuniyetinizi sağlamak için:
Finansçı Sizi Dinliyor

Nasıl iş başvurusunda bulunabilirim?

İş başvurularına www.qnbfinansbank.com adresinde İnsan Kaynakları sayfamızdan "İş ilanları ve başvuru" bölümünden ulaşabilirsiniz. Mevcut ilanlara başvurabileceğiniz gibi, başvurabileceğiniz uygun bir pozisyon mevcut değil ise genel başvuru da yapabilirsiniz. Ayrıca Facebook QNB Finansbank Kariyer, Linkedin QNB Finansbank sayfası üzerinden de ilanlara başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

İşe alım tarihleriniz hakkında bilgi alabilir miyim?

Yapılan planlama doğrultusunda yılın farklı dönemlerinde işe alımlar gerçekleştirilmektedir. İlanlarımızı internet sitemiz, QNB Facebook Finansbank Kariyer ve Linkedin QNB Finansbank sayfaları üzerinden takip edebilirsiniz.

Üniversitelerin hangi bölümlerini tercih ediyorsunuz?

Belirli birimler ve pozisyonlarda bölüm tercihi yapılmakla birlikte, genel olarak bölüm tercihimiz bulunmamaktadır. İşe alımı yapılan çalışanlarımıza iş alanları doğrultusunda eğitimler verilmektedir

İşe alım sürecinizdeki sınav ve mülakatlarınız hakkında bilgi alabilir miyim?

Giriş pozisyonlarına yönelik yapılan alımlarda farklılık gösteren genel yetenek sınavları, yabancı dil sınavları ve yetkinlik envanteri uygulanmaktadır. Sınavda başarılı olan adaylarımızla grup mülakatlar ve/veya birebir mülakatlar gerçekleştirilmektedir.

Deneyimli pozisyonlarda ise kişilik envanteri uygulanmakta, ardından İnsan Kaynakları ve ilgili iş kolu ile birebir veya panel mülakatlar gerçekleştirilmektedir.

Yaptığım başvuru için geri dönüş yapılmadı, nasıl bilgi alabilirim?

"Genel Başvuru" ilanına başvurduğunuzda; özgeçmişinizin tarafımıza ulaşmış olduğuna dair bilgi e-postası gönderilmektedir. Oluşacak banka ihtiyaçları doğrultusunda özgeçmişiniz genel veritabanında saklanmaktadır.

Yayınlanmış olan ilanlar aracılığı ile yapmış olduğunuz iş başvurunuzun, pozisyona yönelik uygun yetkinlikler doğrultusunda değerlendirilmesinin ardından başvurunuz ile ilgili olumlu veya olumsuz geri dönüşler online olarak yapılmaktadır.

Lise mezunlarına iş imkanı sunuyor musunuz?

Direkt Satış ve Güvenlik Görevlisi pozisyonlarına lise mezunu alımı gerçekleştirmekteyiz.

Askerlik görevimi tamamlamadan iş başvurusu yapabilir miyim?

Giriş pozisyonundaki işe alımlarımızda askerlik görevini tamamlamış olma şartı aranmakla birlikte, adayların ilana başvurdukları tarih itibariyle en az 2 yıl tecilli olması da yeterlidir.

Stajyer alımları hangi dönemlerde yapılmaktadır?

Yaz dönemi için Genel Müdürlük ve şubelerimize yönelik staj programları uygulanmaktadır. Her yıl Nisan ayında www.qnbfinansbank.com adresinde yayınlanan stajyer ilanı ile başvurular toplanır. Haziran-Eylül döneminde minimum 1 ay, maksimum 2 ay olarak staj yapılabilmektedir.