notify icon
Ana içeriğin başı

Cep Şubesi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Yardımcı olmak,sorununuzu çözmek, memnuniyetinizi sağlamak için:
Finansçı Sizi Dinliyor

Cep Şubesi nedir?


Cep Şubesi; nerede olursanız olun, günün her saatinde bankacılık işlemlerinizi hızlı ve kolayca cep telefonunuz üzerinden yapmanıza olanak sağlayan bir uygulamadır.

Uygulamamızı IOS veya Android işletim sistemli telefonunuza uygulama marketinizden ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Telefonunuz IOS veya Android işletim sistemine sahip değil ise telefonunuzun tarayıcısından www.cep.qnbfinansbank.com’a giderek Cep Şubemizi kullanabilirsiniz.
 

Kimler Cep Şubesi'ni kullanabilir?

Bireysel müşterilerimiz ve KOBİ Bankacılığı müşterilerimiz Cep Şubesi'ni kullanıma açtırarak, bankacılık işlemlerini cep telefonları üzerinden gerçekleştirebilirler.

Bireysel İnternet Şubesi kullanıcısıyım, Cep Şubesi'ni nasıl kullanıma açtırabilirim?

 • Bireysel Bankacılık müşterilerimiz bu kanalı, Cep Şubesine ilk girişlerinde kendilerinden alınacak onay ile kullanıma açtırabilir. Ayrıca Bireysel İnternet Şubesinde yer alan Ayarlar>Cep Şubesi adımını, www.qnbfinansbank.com adresinde yer alan FinansŞifre Al butonunu kullanabilirler veya 0850 222 0 900 Telefon Bankacılığını arayabilirler.

UNUTMAYIN! 

 • QNB Finansbank İnternet Şubesi'ne girişte kullandığınız müşteri numarası ve FinansŞifre ile Cep Şubesi'ne de giriş yapabilirsiniz.
 • İnternet Şubesi'ne girişte kullandığınız FinansŞifreniz yoksa ya da unuttuysanız www.qnbfinansbank.com adresinde yer alan 'FinansŞifre Al' butonuna tıklayarak yeni FinansŞifrenizi alabilirsiniz.

KOBİ İnternet Şubesi kullanıcısıyım, mobil bankacılık kanalımı nasıl kullanıma açtırabilirim?

KOBİ İnternet Şubesi müşterilerimiz bu kanalı KOBİ İnternet Şubesinde yer alan Ayarlar > Cep Şubesi adımından, 0850 222 1 900 Telefon Bankacılığından açtırabilir ya da şubelerine başvurabilir.

İnternet Şubesi kullanıcısı değilim, Cep şubesi'ni nasıl kullanıma açtırabilirim?

QNB Finansbank Cep şubesi kullanıcısı olabilmeniz için QNB Finansbank İnternet Şubesi, Telefon Bankacılığı ve Cep Şubesi için geçerli olacak özel bir müşteri numarası ve FinansŞifrenizin olması gerekmektedir.

Bireysel müşterilerimiz

 • www.qnbfinansbank.com adresinde yer alan 'FinansŞifre Al butonunu veya 0850 222 0 900 Telefon Bankacılığını arayabilirler.

KOBİ müşterilerimiz

 • Şubelerine başvurabilir.
 • Size en yakın Finansbank şubesini öğrenmek için tıklayın.

cep.qnbfinansbank.com'ye nasıl giriş yapılır?

 • Cep telefonunuzun tarayıcısından cep.qnbfinansbank.com sayfasını açın.
 • Karşınıza Cep Şubesi giriş ekranı çıkacaktır.
 • Bireysel müşterilerimiz Finansbank İnternet Şubesi'ne girişte kullandığı müşteri numarası ya da TC Kimlik Numarası ve FinansŞifre ile, KOBİ müşterilerimiz Finansbank İnternet Şubesi'ne girişte kullandığı müşteri numarası ve FinansŞifre ile giriş yapabilir.
 • Sonrasında sizden güvenliğiniz için tek kullanımlık şifrenizi girmeniz istenecektir.
 • Cep Şubesi'ne giriş yaptıktan sonra menüden istediğiniz işlemi seçip yönlendirmeleri takip ederek bankacılık işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Cep Şubesi nasıl yüklenir?

Cep Şubesi'ni cep telefonunuza indirebilmeniz için cep telefonunuzun uygulamayı desteklemesi gerekmektedir.

iPhone / iPodTouch kullanıcısıysanız Cep Şubesi uygulamasını AppStore üzerinden indirebilirsiniz.

Android işletim sistemli bir telefon kullanıcısıysanız Cep Şubesi uygulamasını Google Play üzerinden indirebilirsiniz.

Program talebi alındıktan sonra cep telefonunuza içinde bir bağlantı bulunan SMS gönderilecektir. Bu bağlantıyı tıklandığınızda telefonunuz desteklenen telefonlar arasındaysa uygulama indirilecektir.

Cep Şubesi uygulamasını indirdikten sonra 'Uygulamalar' menüsünü kullanarak QNB Finansbank Cep Şubesine ulaşabilirsiniz. Telefonunuzun modeline göre indirilen uygulamalar farklı bir menü altında da yer alabilir.

Cep Şubesi uygulamasını kullanabilmek için telefonumda herhangi bir ayar yapmam gerekir mi?

 • Daha önce telefonunuzdan internet sayfalarına bağlandıysanız, size iletilecek bağlantı ile herhangi bir ayar yapmadan Cep Şubesi uygulamasını telefonunuza yükleyebilir ve Cep Şubesi'ni kullanıma açarak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
 • Telefonunuz desteklenen telefonlar listesinde olmasına rağmen bu uygulamayı desteklemiyorsa, telefonunuzun işletim sistemini son sürüme güncellemeniz ya da son sürüm olan işletim sisteminin üzerine tekrar kurulum yapmanız sorununuzu çözebilir.

Cep Şubesi'ne nasıl giriş yapılır?

 • Telefonunuza yüklediğiniz Finansbank Cep Şubesi uygulamasına giriş yapın.
 • Bireysel müşterilerimiz Finansbank İnternet Şubesi'ne girişte kullandığı müşteri numarası ya da TC Kimlik Numarası ve şifre ile, KOBİ müşterilerimiz Finansbank İnternet Şubesi'ne girişte kullandığı müşteri numarası ve şifre ile giriş yapabilir.
 • Cep Şubesi giriş ekranındaki yönlendirmeleri takip ederek müşteri numaranızı ve şifrenizi giriniz.
 • Sonrasında sizden bir sefere mahsus aktivasyon kodu girmeniz istenecektir. Ekranda yer alan Kod Gönder butonuna tıklayarak aktivasyon kodunuzun sistemde kayıtlı cep telefonunuza gönderilmesini sağlayabilirsiniz. Eğer girişlerinizde Mobil İmza kullanıyorsanız bu adımda mobil imza doğrulaması yapmanız istenecektir. Cep Şubesi'ne giriş yaptıktan sonra ekranlardaki menüler ve yönlendirmeleri kullanarak birçok bankacılık işlemini anında ve kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Cep Şubesi uygulamasını telefonumda kullanmak için herhangi bir ücret ödeyecek miyim?

Cep Şubesi'ne giriş yaptığınızda telefonunuz internete bağlanır ve operatörünüz tarafından internet kullanım ücreti alınır.

Cep Şubesi uygulamasını kullandığım telefonum çalındı, kayboldu ya da onarım için servise verildi. Kişisel bilgilerim tehlike altında mı?

Cep Şubesi uygulaması kişisel bilgilerinizi saklamaz. Bu nedenle tüm bilgileriniz güvenlik altındadır.

Cep Şubesi uygulamasını telefonumda kullanırken çağrı veya SMS aldığımda ne olur?

Cep Şubesi uygulamasını kullanırken çağrı veya SMS almanız durumunda, telefonunuzun model ve markasına göre uygulamayı yeniden başlatmak zorunda kalabilirsiniz.

Müşteri bilgileriniz ve cihazınız eşleşmemektedir hatası alıyorum, ne yapmalıyım?

 • Cep Şubesi uygulamasını kullanmak için öncesinde aktivasyon yapmanız gerekmektedir. Eğer aktivasyon yaptığınız telefonun dışında başka bir telefondan Cep Şubesi'ne girmek istediğinizde bu hata ile karşılaşırsınız. Bu durumda uygulamadaki yönlendirmeyi takip ederek tekrar aktivasyon yapabilirsiniz.

Cep Şifresi PIN'i ile ilgili hata alıyorum, ne yapmalıyım?

Tekrar aktivasyon yapmanız gerekmektedir. Bu işlemi QNB Finansbank İnternet Şubesinden Cep Şubesi İşlemleri>Cep Şifresi menü adımından yapabilirsiniz.

Aktivasyon kodu nedir?

Bir tek kullanımlık şifre yöntemi olan Cep Şifresi'nin, kişiye özel olabilmesi için ilk kullanım öncesinde aktive edilmesi gerekmektedir. Aktivasyon kodu, Cep Şubesi'nin ilk kullanımında aktive edilerek kişiye özel hale getirilmesini sağlayan bilgidir. Bu kod, müşteri numarası ve şifre bilgisi girildikten sonra ekranda sorulmaktadır. Müşterilerimiz aktivasyon kodunun sorulduğu ekranda yer alan Kod Gönder butonuna tıklayarak aktivasyon kodunun sistemde kayıtlı cep telefonlarına gönderilmesini sağlayabilirler.

Sürecin iyileştirilmesi ile ilgili önerilerim/şikayetlerim var. Ne yapmalıyım?

Cep Şubesi içindeki Destek menüsü altındaki öneriler bölümünden önerilerinizi bize iletebilirsiniz.

cep.qnbfinansbank.com'a SMS ile giriş yapmayı seçtiğimde hangi GSM numarama SMS gönderilecek?

SMS şifresi, İnternet Şubesi girişlerinde SMS şifresi gönderilen GSM numaranıza gönderilecektir.

Aktivasyon kodumu girdiğimde hata aldım ne yapmalıyım?

 • Aktivasyon kodunun geçerlilik süresi 1 saattir. Aktivasyon kodunu bu süre sonrasında girmiş olabilirsiniz. Bu durumda ekranda yer alan Kod Gönder butonuna tıklayarak aktivasyon kodunuzun sistemde kayıtlı cep telefonunuza gönderilmesini sağlayabilirsiniz.
 • Bağlantı ayarları doğru olarak yapılmamış olabilir, lütfen kontrol ederek tekrar deneyin.
 • Sorun; uygulama içinden Erişim Noktası sorulduğunda yanlış erişim noktasının seçilmesinden de kaynaklanıyor olabilir.

Örneğin X operatörünün hattını taşıyan bir telefonda, uygulama içinden 'X Internet' erişim noktası yerine 'X MMS' erişim noktasını seçildiğinde belirtilen sorunlar yaşanabilir. Seçtiğiniz erişim noktasını kontrol ederek tekrar deneyin.

 • Anlık bağlantı hatası yaşıyor olabilirsiniz. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

Cep şifresi aktivasyon kodu bilgisini nereye girmem gerekiyor?

Cep Şifresini ilk kez aktive ediyorsanız, Cep Şubesi uygulamasında, Cep Şifresi menüsünü seçtiğinizde aktivasyon kodlarını girebileceğiniz alanlar açılacaktır. Cep Şifresini daha önce aktive ettiyseniz, Cep Şubesi uygulamasında, Cep Şifresi>Reaktivasyon menüsünü seçtiğinizde aktivasyon kodlarını girebileceğiniz alanlar açılacaktır.

QNB Finansbank Cep Şube Uygulamasını kullanırken, "UYGULAMAYI KULLANABİLMEK İÇİN BAĞLANTI KURULMASINA İZİN VERMENİZ GEREKMEKTEDİR. LÜTFEN UYGULAMAYI KAPATIP YENİDEN AÇARAK TEKRAR DENEYİNİZ." hatası alıyorum.

QNB Finansbank Cep Şubesi uygulamasını kullanabilmek için uygulamanın internete bağlanması gereklidir. Uygulama açılırken bağlantı kurmadan önce kullanıcıdan internete bağlanmak için onay almaktadır, onay verilmediği durumda bu hata ortaya çıkar. Uygulamayı kapatıp yeniden başlatarak işleminize devam edebilirsiniz. Blackberry modellerinde onay seçiminiz kaydedilmektedir, bu nedenle uygulamayı yeniden başlatmak çözüm sağlamamaktadır. Telefonunuzun modeline bağlı olarak;

 • Seçenekler > Güvenlik Seçenekleri > Uygulama İzinleri menüsünden Finansbank Cep Şubesi uygulamasının "İzinleri Düzenle" adımından ya da
 • Seçenekler > Uygulamalar menüsünden Finansbank Cep Şubesi uygulamasının "Özellikleri Düzenle" adımından bağlantıya izin vermeniz gerekmektedir.

QNB Finansbank Cep Şubesi uygulamasını yeniden başlattığınızda sorununuz çözülecektir.

Uygulamayı indireceğim adresi barındıran mesaj telefonuma gelmiyor.


 • Bu sorun, sizin telefonunuzun/operatörünüzün ayarlarından kaynaklanıyor olabilir. Eğer opertörünüz tarafından gönderilen bilgilendirme/reklam mesajlarını almayacak şekilde telefonunuzun ayarlarını değiştirdiyseniz, uygulamayı indireceğiniz linkin bulunduğu mesaj size ulaşmayabilir. Bu konuda operatörünüzle görüşerek, WapPush mesajlarını açtırabilirsiniz.
 • Telefonunuzun WAP ayarları doğru yapılmamış olabilir. WAP ayarlarınızı kontrol ederek tekrar deneyebilirsiniz.
 • Telefonun modeline göre, WapPush mesajları telefondaki herhangi bir klasöre geliyor olabilir. Lütfen telefonunuzdaki klasörleri kontrol ediniz.
 • Telefonunuzun versiyonuyla alakalı olarak WapPush mesajlarını alamıyor olabilirsiniz. Telefonunuzu versiyonunu son sürüme yükselttikten sonra lütfen tekrardan deneyiniz.

ktivasyon sırasında, "Aktivasyon işlemi tamamlanamadı. Daha sonra tekrar deneyiniz. :500" veya "Aktivasyon işlemi tamamlanamadı. Daha sonra tekrar deneyiniz. :403" hatası alıyorum, neden olabilir?


 • Bağlantı ayarları doğru olarak yapılmamış olabilir, lütfen kontrol ederek tekrar deneyin.
 • Sorun; uygulama içinden Erişim Noktası sorulduğunda yanlış erişim noktasının seçilmesinden kaynaklanıyor olabilir.
  Örneğin X operatörünün hattını taşıyan bir telefonda, uygulama içinden 'X Internet' erişim noktası yerine 'X MMS' erişim noktasını seçildiğinde belirtilen sorunlar yaşanabilir. Seçtiğiniz erişim noktasını kontrol ederek tekrar deneyin.
 • Anlık bağlantı hatası yaşıyor olabilirsiniz. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.
 • Telefonunuz desteklenen telefonlar listesinde olmasına rağmen uygulamayı desteklemiyorsa ya da herhangi bir ekranda uzun süre asılı kalıyorsa telefonunuzun işletim sistemini son sürüme güncellemeniz ya da son sürüm olan işletim sisteminin üzerine tekrar kurulum yapmanız sorununuzu çözebilir.

Bu sayfadaki bilgiler size yardımcı oldu mu?