bildirim ikonu
Ana içeriğin başı

CardFinans Nakit Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Yardımcı olmak,sorununuzu çözmek, memnuniyetinizi sağlamak için:
Finansçı Sizi Dinliyor

CardFinans Nakit nedir?

CardFinans Nakit, QNB Finansbank'ın banka kartıdır.

CardFinans Nakit ile neler yapabilirim?

 • CardFinans Nakit, QNB Finansbank'ın banka kartıdır Hesabınızdaki kullanılabilir bakiyeniz* ile peşin alışveriş yapabilirsiniz.
 • 3D Secure güvencesi ile internetten alışveriş yapabilirsiniz.
 • CardFinans Nakit ile kazandığınız ParaPuanları QNB Finansbank üye işyerlerinde harcayıp, bedava alışverişin keyfini çıkarabilirsiniz.
 • PosPara imkanı ile en az 10TL'lik alışverişlerinizde, kasadan minimum 10TL maksimum 100TL nakit para çekebilirsiniz.
 • SGK Prim Ödemelerinizi CardFinans Nakitiniz ile gerçekleştirebilirsiniz.
 • Hesabınızda paranız olmasa dahi uygun faiz oranı ile Ek hesabınızdan dilediğiniz kadar nakit çekebilirsiniz veya peşin alışveriş yapabilirsiniz.
 • Biri ana hesap olmak üzere QNB Finansbank şubelerindeki maksimum 5 farklı vadesiz mevduat hesabınızı CardFinans Nakit kartınıza tanımlatabilirsiniz.
 • QNB Finansbank ATM'lerinden 7 gün 24 saat boyunca hesabınıza erişmenizi sağlar, nakit taşıma riskini ortadan kaldırır.
 • CardFinans Nakit'inizin bağlı bulunduğu ana hesaba tanımlanacak Ek Hesap limiti ile hesabınızda para olmasa bile QNB FinansBank ATM'lerinden 7 gün 24 saat boyunca nakit çekebilirsiniz.
 • Ek Hesabınızı otomatik ödeme (elektrik, su, doğalgaz, cep telefonu ve benzeri faturalar), kredi kartı, kredi taksiti, sigorta primi, okul taksit ödemeleri gibi düzenli ödemelerinizin aksamamasını ve diğer olası kısa süreli nakit ihtiyaçlarının karşılanmasını teminen kullanılabilirsiniz.
 • Bireysel banka kartınıza bağlı tüm hesaplarınızı QNB Finansbank ATM'lerinde görüntüleyebilirsiniz. Kartınıza bağlı ana hesap dışındaki diğer hesaplarınız diğer banka ATM'lerinde görüntülenememektedir.

 

*Kullanılabilir Bakiye: Vadesiz Hesap Bakiyesi + Ek Hesap Limiti + Otomatik Hesap Bakiyesi - Ek Hesap limiti üzerindeki kısıtlar - Ek Hesap limit kullanım tutarı - Diğer Kısıtlar

CardFinans Nakit ile QNB Finansbank ATM'lerinden hangi işlemleri yapabilirim?

CardFinans Nakit kartınız ile;

 • Hesap Özeti ve Hesap Bakiyesi Sorgulama
 • Hesaba Anında Para Yatırma*
 • Kredi Kartı Borcu Ödeme
 • Para Çekme, Hızlı Para Çekme ve Ek Hesap Taksitli Para Çekme
 • Para Transferleri (Virman, Havale ve EFT)
 • Hazır Kredi Kullanımı
 • Kredi Ödeme
 • Fon İşlemleri
 • Döviz İşlemleri
 • TL Yükleme
 • Fatura Ödeme
 • Adres İnceleme
 • Şifre İşlemleri
 • Anında Şifre
 • ParaPuan Hareketleri
 • Kurum Ödemeleri

*Bu işlem sadece para yatırma özellikli ATM'lerde yapılabilmektedir.

CardFinans Nakit'le nerelerden alışveriş yapabilirim?

Yurtiçinde ve yurtdışında Maestro/Cirrus ve Electron/Plus amblemi olan tüm POS makinelerinin bulunduğu iş yerlerinden.

QNB Finansbank ATM'leri dışındaki banka ATM'lerinden hangi işlemleri yapabilirim?

 • Yurt içinde diğer banka ATM'lerinden, CardFinans Nakit ile bakiye gözlem ve para çekme işlemini yapabilirsiniz. Yurt dışında ise sadece para çekme işlemi yapabilirsiniz. (QNB Finansbank'a ait kartlar yurtdışında Maestro/Cirrus ve Electron/Plus amblemli ATM'lerde kullanılabilir.)
 • QNB Finansbank dışındaki diğer ATM'lerde yalnızca kartınıza bağlı ana hesabınızı görüntüleyebilirsiniz.

CardFinans Nakit'e nasıl başvurabilirim?

CardFinans Nakit sahibi olmak için 0850 222 0 900 Telefon Bankacılığı'ndan veya QNB Finansbank şubelerinden başvuru yapabilirsiniz.

CardFinans Nakit şifremi nasıl alacağım?

 •  CardFinans Nakit şifreniz, kartınız basıldıktan hemen sonra cep telefonunuza SMS ile gelecektir. Sistemimizde kayıtlı bir cep telefonunuz yok ise, şifreniz adresinize posta kanalı ile ulaştırılacaktır. Dilerseniz siz de 0850 222 0 900 Telefon Bankacılığı'nı arayarak veya sırasıyla aralarında birer boşluk bırakarak "NAKIT", banka kartı numaranızın son 4 rakamını ve banka kartınızın arka yüzündeki güvenlik kodunun son 2 hanesini (ÖRNEK: NAKIT 1234 56)* SMS ile 3996'ya göndererek CardFinans Nakit şifrenizi öğrenebilirsiniz.
 • İnternet Şube - Ayarlarım - Şifre/PIN - Kartlar sekmesinden bireysel banka kartı şifrenizi öğrenebilirsiniz.
 • Güvenliğiniz için kartınızın şifresini tüm yurt içi ATM’lerden değiştirebilirsiniz.

*Bu uygulamadan Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone kullanıcıları yararlanabilir. 3996’ya gönderilecek her SMS, operatörlerin kendi tarifeleri üzerinden ücretlendirilir. Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom kısa mesaj birim fiyatlarında meydana gelecek değişiklikleri yansıtma hakkını saklı tutar.

CardFinans Nakit şifresini unutursam ne yapmalıyım?

CardFinans Nakit şifrenize Şubelerimiz / Bireysel İnternet Şubemiz - Ayarlarım - Şifre/PIN - Kartlar / 0850 222 0 900 Telefon Bankacılığı kanallarını kullanarak da ulaşabilirsiniz!

CardFinans Nakit Kartıma hesaplarımı nasıl bağlarım?

Herhangi bir QNB Finansbank Şubesinden ya da 0850 222 0 900 Telefon Bankacılığı aracılığı ile maksimum 5 adet hesabınızı kartınıza bağlatabilirsiniz.

CardFinans Nakit kartımın çalınması/kaybolması durumunda ne yapmalıyım?

0850 222 0 900 Telefon Bankacılığımızı arayarak kartınızı iptal ettirmelisiniz. Kartınızın kapatılması, hesaplarınızın kapatılmasına yol açmaz. Yeni kartınız gelene kadar QNB Finansbank Şubelerimizden ve CardFinans kredi kartınızla işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

CardFinans Nakit kartıma bağlı hesaplarımdan işlem gerçekleştirirken ücret öder miyim?

Hesap işletim ücreti ile ilgili detaylı bilgi için Ürün Hizmet Ücretleri sayfasını ziyaret ediniz.

QNB Finansbank ATM'lerde günlük para çekme limiti ne kadardır?

QNB Finansbank ATM'lerde günlük para çekme limiti 7,500 TL'dir.

Kredi kartında olduğu gibi yıllık üyelik ücreti bulunuyor mu?

Hayır, yıllık üyelik ücreti bulunmamaktadır.

Para yatırma özelliği olan ATM'lerde günlük para yatırma limiti ne kadardır?

Para yatırma özelliği olan ATM'lerde kartlı veya kartsız olarak yapılan hesaba para yatırma işlemlerinde işlem limiti günlük 185,000 TL'dir.

Diğer bankaların ATM'lerinden para çekmek istenildiğinde komisyon ödeyecek miyim?

QNB Finansbank ATM'leri dışında diğer banka ATM'lerinden CardFinans Nakit'iniz ile para çekme işlemlerinden ve bakiye görüntüleme işlemlerinden ücret alınmaktadır. Yurtdışı bankaların ATM'lerinden CardFinans Nakit ile para çekildiğinde komisyon ve vergi alınmaktadır.

CardFinans Nakit limitim hakkında nereden bilgiye ulaşabilirim?

QNB Finansbank Şubeleri ve ATM'lerinden, diğer banka ATM'lerinden ve İnternet Şubesi sayfanızdan limitinizi gözlemleyebilirsiniz.

CardFinans Nakit kartım geldi ancak bağlı bulunan bir Ek Hesabım yok. Bir hata olabilir mi?

Ek Hesap başvurularında, başvuru sahibi hakkında istihbarat ve değerlendirme yapılır. Bankamız politikalarınca uygun görülen kişilere limit tahsisi yapılır.

Kartımla yaptığım işlem hareketlerimi nasıl takip edebilirim?

Hesap kesim tarihinde tercihinize göre basılı ya da e-mail yolu ile hesap özetiniz gönderilecektir. Hesap özetinizde kartınıza bağlı ana hesabınız ile dönem içerisinde gerçekleştirdiğiniz hesap hareketlerinizi, vadeli hesap bakiyenizi, kazancınızı, Ek hesabınızı kullandığınız takdirde ödemeniz gereken tutarı görebilirsiniz.

Ayrıca QNB Finansbank ATM'leri ve İnternet Şube aracılığı ile de hesap hareketlerinizi gözlemleyebilirsiniz.

CardFinans Nakit Kart'ım ile günlük alışveriş limitim nedir?

POS aracılığı ile yapılan alışverişlerinizde günlük maksimum harcama limitiniz 10.000 TL'dir.

Param varsa neden banka kartı kullanayım?

CardFinans Nakit ile alışverişlerinizi şifreli işlemle güvenle yapabilir, yanınızda nakit taşımanın riskinden kurtulursunuz. Bunun yanında yaptığınız alışverişlerinizden ParaPuan kazanabilirsiniz. Ayrıca hiç beklenmedik anlarda paraya ihtiyacınız olduğunda CardFinans Nakit kartınızın yanınızda olmasının verdiği güvenle hareket edebilirsiniz.

Hesabımda para yoksa ne yapabilirim?

Hesabınıza tanımlı Ek Hesap limitiniz varsa alışverişlerinizde size tanımlanmış olan kredi limitinizi de kullanabilirsiniz. Ek Hesap, nakit ihtiyaçlarınız için size özel olarak belirlenmiş olan, kullanmak için kredi başvurusu gerektirmeyen bir kredi limitidir.

CardFinans Nakit için ödemem gereken yıllık kart ücreti ne kadardır? Başka ücretler var mıdır?

CardFinans Nakit için ödemeniz gereken bir kart ücreti yoktur.

Hizmet Bedelleri için Ürün Hizmet Ücretleri sayfasını ziyaret ediniz.

Kart Yenileme Ücreti için Ürün Hizmet Ücretleri sayfasını ziyaret ediniz.

ParaPuan nedir?

CardFinans Nakit'inizle harcama yaparken, harcamanızın miktarına göre kazanacağınız ve QNB Finansbank üye işyerlerinde kullanabileceğiniz para yerine geçen puandır.

ParaPuanlarımı nerelerde kullanabilirim?

Kazandığınız ParaPuanları QNB Finansbank üye işyerlerinde, CardFinans Nakit banka kartınız ile alışveriş yaparken kullanabilirsiniz.

CardFinans Nakit banka kartımı toptan alışverişlerde kullandığım zaman ParaPuan ve kampanya uygulamalarından yararlanabilir miyim?

Toptan alışverişlerde yapılan harcamalarda kişisel hesaplara bağlı olan banka kartlarının kullanılması halinde ParaPuan hakkından ve diğer kampanya avantajlarından faydalanamazsınız.

QNB Finansbank, tüzel müşteri hesaplarına bağlı CardFinans Nakit'lerin kullanımında ParaPuan kazanım oranlarını değiştirme, kazanımı iptal etme hakkını saklı tutar.

3D Güvenlik Doğrulaması nedir?

3D Güvenlik Doğrulaması, BKM'nin dinamik şifreyi doğrulaması ve bu işlemi banka tarafına aktarması ile gerçekleşen otorizasyon aşamasıdır.

3D Güvenlik Doğrulaması gerçekleşse bile işlemin başarısız olma ihtimali var mı?

3D Güvenlik Doğrulaması aşamasından sonra banka tarafına gelen işlemde; kartın Internet işlem izni olmaması, bakiyenin yetersiz olması veya Ek Hesap limitinin tanımlı olmaması, kart vadesinin dolmuş veya yanlış olması gibi nedenlerden ötürü işlem provizyon alamayabilir.

Alışveriş yaparken gelmesi gereken SMS şifresi gelmiyor. Ne yapmalıyım?

İşlem yapılırken dinamik şifre ekranına kadar gelinmişse ve şifre cep telefonunuza gelmiyorsa işlem ekranında son 4 hanesi verilen telefon numarasının güncel cep telefonu numaranız olup olmadığını kontrol edin.

Ekrandaki telefon numarası güncel numaranız ile eşleşmiyorsa, Bankamızda kayıtlı cep telefonu numaranızı herhangi bir QNB Finansbank Şubelerinden güncelleyerek işleminizi tekrarlayın.

Ekrandaki cep telefonu numarası sistemde kayıtlı görünen numara ile eşleştiği halde SMS gelmiyor ise teknik bir problem olabilir. Sorunun çözümü için 0850 222 0 900 numaralı Çağrı Merkezimize başvurun veya işlemi tekrar deneyin.

Sisteminize kayıtlı olan cep telefonu numaramı güncelledim. 3 Kat Güvenli Sistem'i alışverişte ne zaman aktif olarak kullanabilirim?

Bilginin güncelleme işlemi online olarak yapılmaktadır. Cep telefonu numaranızı güncellediğiniz andan itibaren internetten alışveriş yapmaya başlayabilirsiniz.

Cep telefonu numaram sisteminize kayıtlı olmadığı halde CardFinans Nakit ile Internet üzerinden alışveriş yapabilir miyim?

Güncel cep telefonu numaramız sistemimize kayıtlı değilse CardFinans Nakit kartınızla Internet üzerinden 3 Kat Güvenli alışveriş yapamazsınız.

Cep telefonu bilgisi sistemde bulunmayan ya da güncel telefon numarası ekrandaki cep telefonu numarası ile uyuşmayan müşterilerimiz cep telefonu bilgisini QNB Finansbank Şubelerinden güncelleyerek internetten alışveriş yapabilirler.

CardFinans Nakit şifresi almadan dinamik şifre ile alışveriş yapabilir miyim?

Cep telefonu bilgilerinizin güncel ve doğru olması ile 3 Kat Güvenli Sistem ile alışveriş yapmak için yeterlidir. CardFinans Nakit şifresi almanız zorunlu değildir.

Cep telefonuma gelen şifreyi yanlış girersem kartım bloke olur mu?

Şifreniz tek kullanımlık olduğu için yanlış girildiğinde kart bloke olmaz.

CardFinans Nakit ile Internet'ten işlem yaparken hesapta yeterli bakiye yoksa bile alışveriş yapabilir miyim?

CardFinans Nakit kartınızın bağlı olduğu vadesiz hesaba tanımlı bir Ek Hesap varsa, Ek Hesap limitinden işlemin yapılmasına devam edilir.

Bu hesaba Ek Hesap limiti tanımlı değil ise, "bakiye yetersiz uyarısı" ile işlemin yapılmasına izin verilmez.

CardFinans Nakit ile Internet'ten işlem yaparken ParaPuan kazanıp kullanabilir miyim?

Banka kartı ile Internet'ten yapılan alışverişlerde ParaPuan kazanabilirsiniz.

Üye işyeri anlaşmasına göre ParaPuan kazanım oranı değişiklik gösterebilir.

Kazandığınız ParaPuanları sadece fiziki POS'larda gerçekleştirilen alışverişlerde kullanabilirsiniz.

CardFinans Nakit ile Internet'ten yaptığım alışveriş işlemini iptal edebilir miyim?

Internet üzerinden yapılan alışverişler aynı gün içerisinde işlem yapılan üye işyerleri tarafından iptal edilebilir.

CardFinans Nakit ile 3 Kat Güvenli Sistem kullanılmadan işlem yapabilir miyim?

Evet, yapabilirsiniz. CardFinans Nakit'inizin baglı oldugu ana hesabınız ve varsa bu hesabınıza baglı talimatlı Ek Hesap'ınızdan, belirleyeceginiz islem limitleri dahilinde sifresiz veya 3 kat güvenli sitelerde sifreli olarak internet üzerinden alısveris yapabilmeniz için internet alısveris yetkinizin açık olması ve kartınıza aylık internet alısveris limiti tanımlanmış olması gerekmektedir. İlk defa banka kartı alan müsterilerimizin internet alısveris yetkisi kapalı ve aylık internet alısveris limitleri 0'dır. Internet üzerinden alısveris yapabilmeniz için QNB Finansbank Bireysel Internet Subesi veya 0850 222 0 900 no'lu Telefon Bankacılıgı aracılıgı ile öncelikle internet alısveris yetkinizi açtırmanız ve aylık internet alısveris limiti tanımlamanız gerekmektedir. Internet alısveris yetkiniz tüm banka kartlarınız için geçerli olup, banka kartlarınıza bankanın belirledigi üst limite kadar dilediginiz tutarda internet alısveris limitinizi tanımlayabilirsiniz. CardFinans Nakit'inizin internet alısveris yetkisini kapatmanız halinde, QNB Finansbank banka kartlarınızın tamamı tüm internet alısverislerine kapatılacaktır. Belirleyeceginiz internet alısveris limiti aylık olup, kullandıgınız limit bir sonraki takvim ayı basında sıfırlanmaktadır.

Ek Hesap limitim neye göre belirlenir?

Ek Hesap limitiniz talep ettiğiniz limit ve bankamız kredi politikaları doğrultusunda belirlenir.

Ek Hesap faiz oranı nedir?

Güncel Ek Hesap faiz oranımızı öğrenmek için Ürün Hizmet Ücretleri sayfasını ziyaret ediniz. 

QNB Finansbank banka kartlarıyla yurtiçi diğer ATM'lerden günlük para çekme limiti ne kadardır?

QNB Finansbank banka kartlarıyla diğer banka ATM'lerinden günlük toplam para çekme limiti 1,500 TL'dir.