İçeriğe Git Alt Bölüme Git Sol Menüye Git

Kredi Kartları

CardFinans (Visa, MasterCard), CardFinans Temassız (Visa, MasterCard), CardFinans Xtra (Visa, MasterCard), E-CardFinans (Visa Sanal Kart), CardFinans GO, CardFinans Trabzonspor, Fenerbahçe CardFinans, CardFinans Bursaspor

CardFinans ile 1.500'i aşkın marka ve 250.000'in üzerinde alışveriş noktasında beklentilerinizin ötesinde avantajlar ve hayatınızı kolaylaştıracak hizmetler sizi bekliyor.

Yasal düzenleme gereği yemek, gıda, akaryakıt, telekomünikasyon, doğrudan pazarlama, kozmetik, ofis malzemeleri ve yurt dışı alışverişleri ile hediye kart, hediye çeki alımlarında taksit ve/veya öteleme yapılamamaktadır. Kuyum sektöründe en fazla 4 ay; elektronik eşya ve bilgisayar alımlarında en fazla 6 ay; havayolları, seyahat acenteleri, taşımacılık, konaklama, sağlık ve sosyal hizmetler ile ilgili harcamalarda, sağlık ürünü alımlarında, kulüp ve derneklere yapılan ödemelerde ve vergi ödemelerinde en fazla 9 ay taksit ve/veya öteleme yapılabilmektedir. Belirtilen sektörlerin dışında bireysel kredi kartları ile gerçekleştirilecek mal ve hizmet alımları ile nakit çekimlerinde taksitlendirme ve/veya öteleme süresi 12 ayı geçemez.

Evet. Tüm QNB Finansbank Kredi Kartı sahipleri CardFinans özelliklerinden yararlanabilirler.

QNB Finansbank üye işyerleri başta olmak üzere Visa ve MasterCard logosu bulunan tüm harcama noktalarında kullanılır. Taksit, indirim ve ParaPuan kazanma avantajı sağlar.

ParaPuan'lar CardFinans üye işyerlerinde harcama yapılırken kullanılabilir. Xclusive ve Xclusive Doctors kartlar uçak bileti alımında ParaPuan'larını değerli kullanabilmektedir.

Xclusive kartların değerli ParaPuan kullanım detayları için tıklayınız.

QNB Finansbank Kredi Kartı'nız ile harcama yaptığınızda, ParaPuan kazanırsınız.

Acil Asist'le, her türlü ihtiyacınızda anında yanınızdadır. Acil Asist sizin için; Araç Yardım ve Konut Yardım hizmetleri sağlamaktadır. Acil Asist: 0212 337 43 72

Sosyal Asist, her türlü ihtiyacınızda anında yanınızdadır. Sosyal Asist sizin için; Bilgi ve Organizasyon hizmetleri sağlamaktadır. Sosyal Asist: 0212 337 43 72

CardFinans başvurusu yapmak için 18 yaşını doldurmanız ve düzenli gelir sahibi olmanız yeterlidir.

18-24 yaş arası üniversite öğrencisiyseniz, talebiniz CardFinans GO başvurusu olarak değerlendirilir.

Cep telefonunuzdan 2273*'e TC kimlik numaranızı yazıp kısa mesaj göndererek CardFinans başvurusu yapabilirsiniz.

www.qnbfinansbank.com 'de İnternet Şubesi alanından, www.cardfinans.com.tr'de Kart Başvuru alanından, Cep Şubesi'nden, 0850 222 0 900'den veya QNB Finansbank Şubeleri'nden başvuru yapılabilir.

*SMS tutarı, KDV ve ÖİV dahil olmak üzere; Turkcell, Vodafone ve Avea aboneleri için 0,65TL olarak ücretlendirilir. Turkcell, Vodafone ve Avea kısa mesaj birim fiyatlarında meydana gelecek değişiklikleri yansıtma hakkını saklı tutar.

CardFinans'a başvurmak için kefil gerekmemektedir ancak yabancı uyruklu kişiler için kefil gerekmektedir.

Hesap Kesim Tarihinizi 0850 222 0 900 Telefon Bankacılığını arayarak veya İnternet Şubesi'nden değiştirebilirsiniz. Hesap Kesim Tarihi 180 günde bir değiştirilebilmektedir.

Tüm kredi kartları için aynı limit verilir, tüm kart için ortak limit kullanılır.

Sizin limitinizin belirlediğiniz bölümünü ek kart limiti olarak tanımlatabilirsiniz.

Kredi Kartı Ücretleri; CardFinans hamili müşterilerimize sunduğumuz taksit, ParaPuan, indirim gibi avantajların sürekliliğini sağlamak, kalitesini korumak amacıyla ve yine müşterilerimize 1 sene boyunca sunduğumuz hizmetler (ekstre, limit, yardım hizmetleri vb.) ile kartların 7 gün 24 saat dünyanın her yerinde kullanılabilmesine olanak sağlayan sistemin işletilmesine ilişkin tahsil edilen masraf türüdür.

Bankacılık İşlemleri Sözleşmesi'nde de açıkça yer alan bu uygulama, tamamen yasal düzenlemeler çerçevesindedir.

Bankamız ile kart hamilleri arasında imzalanmış olan Bankacılık İşlemleri Sözleşmesi'nde çok açık ve net olarak kart ücreti ve ilerleyen yıllarda yıllık üyelik ücreti ödeneceği bilgisi yer almaktadır.

T.C. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Rekabetin ve Tüketicinin Korunması Genel Müdürlüğü, kamuoyunda yanlış bilgilendirme sonucu olası Tüketici Hakem Heyetleri'ne şikayet başvurularını da dikkate alarak, Tüketici Hakem Heyetleri'ne gönderdiği 2007/02, 2007/03 nolu Genelgeleri ile, kredi kartı ücretlerinin yasal dayanakları ve sözleşmede kredi kartı ücretlerinin alınacağına ilişkin hüküm var ise, ücretin ödenmesi gerektiği açıklanmıştır. Diğer taraftan, Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmelik'in 18. maddesinde, kredi kartı sözleşmelerinde yapılacak değişikliklerin kart hamiline hesap özeti ile bildirileceği, kart hamilinin kartını kullanmaya devam etmesi halinde, sözleşme değişikliğini kabul etmiş sayılacağı, kart hamili değişikliği kabul etmek istemezse kartını iptal etmek suretiyle sözleşmeyi feshetmek hakkına sahip olduğu düzenlenmiştir.

Bu çerçevede kart hamillerinden alınan kart ücreti ve yıllık üyelik ücreti sözleşmeye ve yasal düzenlemelere istinaden belirlenerek tahsil edilmektedir.

Kredi kartı ekstreleri müşterilerimize ait hesap kesim tarihinde düzenlenerek aynı gün gönderilmekte olup, ulaşmama olasılığına dair 0850 222 0 900 numaralı Telefon Bankacılığımızı arayarak ekstre adresinizin güncelliğini kontrol edebilir, aynı yoldan 7 gün 24 saat borç bilgilerinize ulaşabilir veya internet şubemiz aracılığı ile borç bakiyenizi görüntüleyebilirsiniz.

Kredi kartı limit arttırım talebiniz ile ilgili size daha kısa sürede yardımcı olabilmemiz amacı ile 0850 222 0 900 numaralı Telefon Bankacılığımız ile görüşmenizi rica ederiz. Telefon Bankacılığımızın sesli yanıt sistemini kullanarak da gerçekleştirebileceğiniz talebiniz en kısa zamanda işleme alınacaktır.

Müşterilerimizin kredi veya kredi kartı talepleri Bankamız kredi politikaları çerçevesinde oluşturulan kriterler doğrultusunda değerlendirilmektedir. Değerlendirme sonucunun, kredi kartı veya kredi talebinin olumlu cevaplanabilmesi için öngörülen değerlerin altında olması halinde sözkonusu talepler karşılanamamakta ve tarafınızla paylaşılmış red bilgisi mevcut ise alınabilecek farklı bir aksiyon bulunmamaktadır.

CardFinans Kartlarının yıllık ücretleri hakkında bilgi almak için tıklayınız.

CardFinans Kartlarının kayıp ve çalıntı durumunda yenilenme ücretleri hakkında bilgi almak için tıklayınız.

CardFinans Kartlarının faiz oranları hakkında bilgi almak için tıklayınız.

8 Ekim 2013 tarihli Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkındaki Yönetmelikte yapılan değişiklik uyarınca bireysel kredi kartlarında uygulanan asgari ödeme oranları aşağıdaki şekildedir;

08/10/2013 ve sonrasında bireysel kredi kartı alan müşterilerin asgari ödeme oranları limitlerine göre aşağıdaki gibidir;

Kart Limiti Asgari Ödeme Tutarı
0-14.999 TL 30%
15.000-19.999 TL 35%
20.000 TL ve üzeri 40%

08/10/2013 öncesinde bireysel kredi kartı almış olan müşterilerin asgari ödeme oranları ise limitlerine göre aşağıdaki gibidir;

Limit 31.12.2014'e kadar 01.01.2015'ten sonra
0 - 14.999 TL %27 %30
15.000 - 19.999 TL %32 %35
20.000 TL ve üzeri %40 %40

Yeni tahsis edilen kredi kartlarında, kullanım başlangıç tarihinden itibaren bir yıllık sürenin dolmasına kadar asgari ödeme oranı 40% olarak uygulanacaktır.

8 Ekim 2013 tarihli Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkındaki Yönetmelikte yapılan değişiklik uyarınca "Bir takvim yılı içinde asgari ödeme tutarı son ödeme tarihine kadar; toplam üç kez ödenmeyen kredi kartları nakit kullanımına, üst üste üç kez ödenmeyen kredi kartları nakit kullanımı ile mal ve hizmet alımına kapatılır. Söz konusu kredi kartlarının limitleri dönem borcunun tamamının ödenmesine kadar arttırılamaz ve bu tür kartlar nakit kullanımına veya kullanıma kapalı tutulur".

Alışveriş faizi, TCMB tarafından belirlenen ve kalan dönem borcunuza uygulanacak azami aylık net faiz oranıdır.

Gecikme faizi, TCMB tarafından belirlenen ve asgari ödeme tutarının altında ödeme yapılması halinde, asgari ödeme tutarının ödenmeyen kısmına son ödeme tarihinden itibaren işletilen aylık net faiz oranıdır.

Hesap özetinizin toplam borcu son ödeme tarihine kadar ödenirse herhangi bir faiz işlemez.

Hesap özetinizin son ödeme tarihine kadar hiç ödeme yapmamanız veya eksik ödeme yapmanız halinde, hesap kesim tarihinden son ödeme tarihine kadar ödenmeyen toplam bakiyeye alışveriş faizi, son ödeme tarihinden itibaren asgari tutarın ödenmeyen kısmına gecikme faizi ve kalan bakiyeye alışveriş faizi uygulanır.

Ayrıca nakit çekim işlemlerinde, işlem tarihinden itibaren ödeme tarihine kadar alışveriş faizi uygulanır.

Yurtiçinde ve yurtdışında, VISA/MasterCard anlaşmalı herhangi bir bankanın şubesinden -QNB Finansbank olabilir, olmayabilir- CardFinans'ınızı göstererek, limitiniz dahilinde istediğiniz kadar nakit kredi çekebilirsiniz. İsterseniz, yurtiçindeki ve yurtdışındaki tüm ATM otomatik vezne makinalarını kullanarak, günün 24 saati de nakit kredi çekebilirsiniz.

Aynı zamanda Telefon Bankacılığı ve İnternet Şubesi yoluyla da kredi kartınızla nakit kredi kullanabilirsiniz.

CardFinans nakit avans ücretleri hakkında bilgi almak için tıklayınız.

CardFinans nakit avans ücretleri hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Kredi kartı borcunuzu, www.qnbfinansbank.com 'dan, www.cardfinans.com.tr 'den, 0850 222 0 900 'den, QNB Finansbank Şubeleri'nden, QNB Finansbank ATM'lerinden, on-line bağlantılı PTT şubelerinden, QNB Finansbank'ın 111 Banka ve 998 şube kodunu belirterek tüm bankalardan EFT talimatıyla, QNB Finansbank şubeleri, Telefon Bankacılığı ve Internet Şubesi'nden verilecek Otomatik Ödeme Talimatı aracılığıyla ödeyebilirsiniz.

Yenileme ücretlerine ulaşmak için tıklayınız.

Bir takvim yılında 2 adet yenilemeden ücret alınmaz.

Mail-order; kartınızın fiziksel olarak bulunmadığı ortamda, yani mektup ile sipariş, telefon veya internet aracılığı ile yapılan kredi kartıyla alışveriş işlemidir. Kartınız bu işleme açıktır, ancak arzu ederseniz kapattırabilirsiniz.

Ticari ve yeniden satış amaçlı toplu alışverişler için yapılan harcamalarda bireysel kredi kartlarının kullanılması halinde ParaPuan hakkından ve diğer tüm kampanya uygulamalarından faydalanılamaz.

"Harcama İtiraz Formu" doldurulup imzalanarak belge@qnbfinansbank.com mail adresine ya da 0 216 524 00 35 no'lu faksa gönderilmelidir. "Harcama İtiraz Formu"na ulaşmak için tıklayınız.

* Formun gönderilmesinin mümkün olmadığı durumlarda, itiraza konu işlemlerin ve itiraz nedeninin açıkça belirtildiği, imzalı itiraz dilekçesi de gönderilebilir.

İmzalı itiraz formunuzu, Herhangi bir QNB Finansbank Şubesi kanalı ile iletebilir, itirazınıza ilişkin kayıt yaratılmasını talep edebilirsiniz.

  • Formda itiraza yol açabilecek nedenler yer almaktadır. Form üzerinde itiraz nedeninize uygun olan neden kodlarından yalnızca biri işaretlenmelidir. Formda, itiraz nedenine uygun bir seçenek yer almıyor ise "Diğer" seçilmeli ve itiraz nedeni açık olarak belirtilmelidir.
  • İtiraza konu işlem EKKART numarası kullanılarak gerçekleştirilmiş ise formun Ekkart hamili tarafından imzalanması gerekmektedir.
  • İtiraza konu olan tüm işlemler, formda belirtilmelidir. 3 adetten fazla işleme itiraz ediliyor ise işlem detayları için Ek Form da doldurulup gönderilmelidir. Yalnızca formda belirtilen işlemler için inceleme başlatılabileceğini bilgilerinize sunarız.
  • Formda yer alan bazı itiraz nedenleri ile ilgili ek doküman /belge sunulması gerekmektedir. Örneğin itiraz nedeniniz: " İşyeri iadeyi kabul etti ancak hesabıma tutarı iade etmedi" ise; iade/alacak belgesi ya da slibinin form ekinde Bankamıza ulaştırılması gerekmektedir. İtiraz nedenine göre gerekli olan ek bilgi ve belgeler, formda belirtilmiştir.

İtirazınız, 5464 sayılı Banka ve Kredi Kartları Kanunu ile Uluslararası Banka ve Kredi kartı kurallarınca işleme alınmakta olup  en az 45 günü bulabilen bir değerlendirmeden geçmektedir. Bu süre zarfında, Bankamızca yapılacak ön inceleme sonucu uygun bulunması halinde, Bankamız itiraz ettiğiniz harcama tutar(lar)ını kredi kartı hesabınıza geçici olarak alacak kaydedecektir.

İtirazınızın olumlu sonuçlandırılamaması halinde söz konusu işlem tutar(lar)ı kredi kartı hesabınıza faiz ve diğer ücretler  ile birlikte tekrar borç kaydedilecektir. Olumlu sonuçlanması halinde ise itirazınıza konu işlem(ler) ile ilgili varsa kredi kartı hesabınıza yansıyan faiz ve ücretler iptal edilecektir. İtiraz sonucunuz ile ilgili bilgilendirme yazılı olarak tarafınıza iletilecektir.

Hesap özetinin düzenlendiği döneme ait alışveriş borcunun tamamı  (Yönetmelik' te belirtildiği üzere Dönem Borcu) son ödeme tarihinde ödendiğinde faiz hesaplanmaz. Ancak; hesap özetinin düzenlendiği döneme ait olmayıp, önceki dönemlerden devretmiş (kredilendirilmiş) borç tutarına, hesap kesim tarihinden borcun ödendiği tarihe kadar faiz hesaplanır. Hesap kesim tarihinden ödeme tarihine kadar geçen süre için hesaplanan faiz tutarları bir sonraki hesap özetinde gösterilir.

Yabancı para birimi ile yapılan harcamaların ekstreye yansıtılmasına ilişkin detaylı açıklamalara buradan ulaşabilirsiniz.

Hesap özetiniz, hesap kesim tarihinizi takip eden gün posta ile ekstre adresinize, e-posta ile bankamızda kayıtlı e-mail adresinize, S-posta ile bankamızda kayıtlı cep telefonunuza gönderilmektedir. Ekstrenizin size zamanında ulaşması için basılı ekstre alıyorsanız bankamızda kayıtlı olan adresinizin, e-ekstre alıyorsanız  e-posta bilginizin ya da S-posta alıyorsanız cep telefonu bilginizin eksiksiz ve doğru olduğunu kontrol etmelisiniz.

Aylık borç bilgilerinizi ekstre dışında öğrenebileceğiniz kanallar aşağıdaki gibidir:

  • QNB Finansbank İnternet Şubesi > Kartlar>Kredi Kartı Gözlem>Kart Bilgileri
  • QNB Finansbank Cep Şubesi >Kredi Kartları > Kredi Kartları Gözlem
  • QNB Finansbank ATM'leri > İnceleme / Şifre İşlemleri > Son Ekstre Bilgisi menüsü
  • 0850 222 0 900 Telefon Bankacılığı
  • QNB Finansbank Şubeleri.