İçeriğe Git Alt Bölüme Git Sol Menüye Git

CardFinans Nakit

CardFinans Nakit, QNB Finansbank'ın banka kartıdır.

 • Hesabınızdaki kullanılabilir bakiyeniz* ile peşin ya da taksitli alışveriş yapabilirsiniz.
 • 3D Secure güvencesi ile internetten alışveriş yapabilirsiniz.
 • CardFinans Nakit ile kazandığınız ParaPuanları QNB Finansbank üye işyerlerinde harcayıp, bedava alışverişin keyfini çıkarabilirsiniz.
 • PosPara imkanı ile en az 10TL'lik alışverişlerinizde, kasadan minimum 10TL maksimum 100TL nakit para çekebilirsiniz.
 • SGK Prim Ödemelerinizi CardFinans Nakitiniz ile gerçekleştirebilirsiniz.
 • Pozitif bakiyenizle taksitli işlem yapılan tutarların bekleyen taksitleri üzerinden günlük vadeli mevduat kazancı elde edebilirsiniz.
 • Hesabınızda paranız olmasa dahi uygun faiz oranı ile Ek hesabınızdan dilediğiniz kadar nakit çekebilirsiniz veya taksitli/peşin alışveriş yapabilirsiniz.
 • Biri ana hesap olmak üzere QNB Finansbank şubelerindeki maksimum 5 farklı vadesiz mevduat hesabınızı CardFinans Nakit kartınıza tanımlatabilirsiniz.
 • QNB Finansbank ATM'lerinden 7 gün 24 saat boyunca hesabınıza erişmenizi sağlar, nakit taşıma riskini ortadan kaldırır.
 • CardFinans Nakit'inizin bağlı bulunduğu ana hesaba tanımlanacak Ek Hesap limiti ile hesabınızda para olmasa bile QNB FinansBank ATM'lerinden 7 gün 24 saat boyunca nakit çekebilirsiniz.
 • Ek Hesabınızı otomatik ödeme (elektrik, su, doğalgaz, cep telefonu ve benzeri faturalar), kredi kartı, kredi taksiti, sigorta primi, okul taksit ödemeleri gibi düzenli ödemelerinizin aksamamasını ve diğer olası kısa süreli nakit ihtiyaçlarının karşılanmasını teminen kullanılabilirsiniz.
 • Bireysel banka kartınıza bağlı tüm hesaplarınızı QNB Finansbank ATM'lerinde görüntüleyebilirsiniz. Kartınıza bağlı ana hesap dışındaki diğer hesaplarınız diğer banka ATM'lerinde görüntülenememektedir.

*Kullanılabilir Bakiye: Vadesiz Hesap Bakiyesi + Ek Hesap Limiti + Otomatik Hesap Bakiyesi - Ek Hesap limiti üzerindeki kısıtlar - Ek Hesap limit kullanım tutarı - Diğer Kısıtlar

CardFinans Nakit kartınız ile;

 • Hesap Özeti ve Hesap Bakiyesi Sorgulama
 • Hesaba Anında Para Yatırma*
 • Kredi Kartı Borcu Ödeme
 • Para Çekme, Hızlı Para Çekme ve Ek Hesap Taksitli Para Çekme
 • Para Transferleri (Virman, Havale ve EFT)
 • Hazır Kredi Kullanımı
 • Kredi Ödeme
 • Fon İşlemleri
 • Döviz İşlemleri
 • TL Yükleme
 • Fatura Ödeme
 • Adres İnceleme
 • Şifre İşlemleri
 • Anında Şifre
 • ParaPuan Hareketleri
 • Kurum Ödemeleri

*Bu işlem sadece para yatırma özellikli ATM'lerde yapılabilmektedir.

Yurtiçinde ve yurtdışında Maestro/Cirrus ve Electron/Plus amblemi olan tüm POS makinelerinin bulunduğu iş yerlerinden.

 • Yurt içinde diğer banka ATM'lerinden, CardFinans Nakit ile bakiye gözlem ve para çekme işlemini yapabilirsiniz. Yurt dışında ise sadece para çekme işlemi yapabilirsiniz. (QNB Finansbank'a ait kartlar yurtdışında Maestro/Cirrus ve Electron/Plus amblemli ATM'lerde kullanılabilir.)
 • QNB Finansbank dışındaki diğer ATM'lerde yalnızca kartınıza bağlı ana hesabınızı görüntüleyebilirsiniz.

 

 

QNB Finansbank ATM adresleri için tıklayınız.

CardFinans Nakit sahibi olmak için 0850 222 0 900 Telefon Bankacılığı'ndan veya QNB Finansbank şubelerinden başvuru yapabilirsiniz.

 • CardFinans Nakit şifreniz, kartınız basıldıktan hemen sonra cep telefonunuza SMS ile gelecektir. Sistemimizde kayıtlı bir cep telefonunuz yok ise, şifreniz adresinize posta kanalı ile ulaştırılacaktır. Dilerseniz siz de 0850 222 0 900 Telefon Bankacılığı'nı arayarak veya sırasıyla aralarında birer boşluk bırakarak "NAKIT", banka kartı numaranızın son 4 rakamını, annenizin evlenmeden önceki soyadının ilk harfini, ve banka kartınızın vade tarihini (ay-yıl) (ÖRNEK: NAKIT 1905 A 0915) SMS ile 3996'ya göndererek CardFinans Nakit şifrenizi oluşturabilirsiniz.
 • İnternet Şube - Ayarlarım - Şifre/PIN - Kartlar sekmesinden bireysel banka kartı şifrenizi değiştirebilirsiniz.

CardFinans Nakit sifrenize Subelerimiz / Bireysel Internet Subemiz - Ayarlarım - Sifre/PIN - Kartlar / 0850 222 0 900 Telefon Bankacılıgı kanallarını kullanarak da ulasabilirsiniz!

Herhangi bir QNB Finansbank Şubesinden ya da 0850 222 0 900 Telefon Bankacılığı aracılığı ile maksimum 5 adet hesabınızı kartınıza bağlatabilirsiniz.

Kartınız elinize ulaşınca 0850 222 0 900 Telefon Bankacılığımızdan hızlı şifre alarak kartınızı aktive edebilirsiniz.

CardFinans Nakit ile, hesabınızdaki kullanılabilir bakiyeniz ile alışveriş işlemlerinizde taksit yapabileceğiniz, pozitif bakiyenizle işlem yapılan tutarlar üzerinden günlük vadeli mevduat kazancı elde edebileceğiniz, limitiniz dahilinde, hesabınızda paranız olmasa dahi uygun faiz oranı ile Ek Hesabınızdan dilediğiniz kadar nakit avans çekebilmenizi veya taksitli/peşin alışveriş yapabilmenizi sağlayan özel bir karttır.

Alışverişte;

 • CardFinans Nakit ile, kartınızın bağlı olduğu ana hesabınızdaki kullanılabilir bakiye dahilinde alışveriş yapabilirsiniz. Eğer hesabınıza tanımlı bir Ek Hesap limiti varsa bu limit kullanılabilir bakiyenize dahildir. Pozitif bakiyeniz ile yapılan taksitli alışveriş işlemlerinizin bekleyen taksitlerinden günlük vadeli mevduat kazancı elde edebilirsiniz. Yıllık kart ücreti bulunmamaktadır.
 • Kredi kartları gibi taksitle beraber puan imkanı sunar. Limitiniz dahilinde alışveriş yapabilirsiniz.

Nakit çekimde;

 • CardFinans Nakit ile nakit avans komisyonu ödemeden çok uygun faiz oranlarıyla acil nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.
 • Kredi kartlarından nakit avans limitiniz dahilinde belli komisyon tutarı ödeyerek ve nakit avans faizi ile ücretlendirilerek nakit çekebilirsiniz.

0850 222 0 900 Telefon Bankacılığımızı arayarak kartınızı iptal ettirmelisiniz. Kartınızın kapatılması, hesaplarınızın kapatılmasına yol açmaz. Yeni kartınız gelene kadar QNB Finansbank Şubelerimizden ve CardFinans kredi kartınızla işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Hayır, yıllık üyelik ücreti bulunmamaktadır.

QNB Finansbank ATM'lerde günlük para çekme limiti 1.500 TL'dir.

Para yatırma özelliği olan ATM'lerde kartlı veya kartsız olarak yapılan hesaba para yatırma işlemlerinde işlem limiti günlük 19,000 TL'dir.

QNB Finansbank ATM'leri dışında diğer banka ATM'lerinden CardFinans Nakit'iniz ile para çekme işlemlerinden ve bakiye görüntüleme işlemlerinden ücret alınmaktadır. Yurtdışı bankaların ATM'lerinden CardFinans Nakit ile para çekildiğinde komisyon ve vergi alınmaktadır.

QNB Finansbank Şubeleri ve ATM'lerinden, diğer banka ATM'lerinden ve İnternet Şubesi sayfanızdan limitinizi gözlemleyebilirsiniz.

Ek Hesap başvurularında, başvuru sahibi hakkında istihbarat ve değerlendirme yapılır. Bankamız politikalarınca uygun görülen kişilere limit tahsisi yapılır.

Günlük vadeli getirisi yalnızca pozitif bakiye ile taksitli yapılan alışveriş işlemlerinin bekleyen taksitlerinden gerçekleşir.

Günlük vadeli getirisi yalnızca pozitif bakiye ile taksitli yapılan alışveriş işlemlerinin bekleyen taksitlerinde gerçekleşir. Ek Hesap ile yapılan alışveriş işlemlerinde günlük vadeli getirisi gerçekleşmez.

Hesap ilk açıldığında, örneğin 02/03/2013 tarihinde açılıyorsa valör tarihi 03/03/2013, vade tarihi 04/03/2013 olarak atılacaktır. Bu hesap 04/03/2013 sabahında temdit ettiğinde ise, hesabın valör tarihi 04/03/2013, vade tarihi ise 05/03/2013 olacaktır.

Hafta sonu ve resmi tatillerde açılacak vadeli hesapların "Açılış Tarihi" açıldığı gün, "Valör Tarihi" takip eden ilk iş günü, "Vade Tarihi" valör tarihinden bir gün sonra olacaktır.

05/03/2013 tarihinde açılan bir hesabın valör tarihi 06/03/2013, vade tarihi 09/03/2013 olacaktır. Bu hesap 09/03/2013 sabahında temdit ettiğinde ise, hesabın valör tarihi 09/03/2013, vade tarihi ise 10/03/2013 olacaktır.

Vadesiz hesabınızın açılış tarihi vadeli hesap kesim tarihiniz olacaktır. Örneğin hesabınız 02/03/2013 tarihinde açılmış ise her ayın 2'si hesap kesim tarihinizdir. Bu tarihte kazancınız vadesiz hesabınıza aktarılacaktır.

Herhangi bir QNB Finansbank şubesinden vadeli hesap faiz aktarım tarihinizi değiştirebilirsiniz.

Hesap kesim tarihinde tercihinize göre basılı ya da e-mail yolu ile hesap özetiniz gönderilecektir. Hesap özetinizde kartınıza bağlı ana hesabınız ile dönem içerisinde gerçekleştirdiğiniz hesap hareketlerinizi, vadeli hesap bakiyenizi, kazancınızı, Ek hesabınızı kullandığınız takdirde ödemeniz gereken tutarı görebilirsiniz.

Ayrıca QNB Finansbank ATM'leri ve İnternet Şube aracılığı ile de hesap hareketlerinizi gözlemleyebilirsiniz.

POS aracılığı ile yapılan alışverişlerinizde günlük maksimum harcama limitiniz 10.000 TL'dir.

CardFinans Nakit, kredi kartı kullanmayı tercih etmeyen ancak kartlı ödeme sistemlerinin yarattığı avantajlardan yararlanmak isteyenler için mükemmel bir alternatiftir.

Kredi kartınızı mecbur kalmadıkça kullanmıyorsanız, taksitlerin yığılıp hesabınızı şaşırtmasından korkuyorsanız, CardFinans Nakit kartınız aracılığıyla kendi paranızla taksitli alışverişi tercih edebilirsiniz.

Kredi kartı kullanmak istemediğiniz için hiç başvurmamış ya da başvurmuş ama alamamış olabilirsiniz. Hatta belki de geçmişte kredi kartı kullanımıyla ilgili sorun yaşamış bile olabilirsiniz. Peşin alışverişe indirim yapmayan ve kredi kartıyla taksitli alışverişi özendiren perakende zincirlerinde, CardFinans Nakit'le kendi paranızla taksitli alışveriş yapıp üstüne de faiz ve ParaPuan kazanabilirsiniz.

CardFinans Nakit ile hem peşin hem de taksitli alışverişlerinizi şifreli işlemle güvenle yapabilir, yanınızda nakit taşımanın riskinden kurtulursunuz. Bunun yanında yaptığınız alışverişlerinizden ParaPuan kazanırsınız. Ayrıca hiç beklenmedik anlarda paraya ihtiyacınız olduğunda CardFinans Nakit kartınızın yanınızda olmasının verdiği güvenle hareket edebilirsiniz.

Hesabınıza tanımlı Ek Hesap limitiniz varsa alışverişlerinizde size tanımlanmış olan kredi limitinizi de kullanabilirsiniz. Ek Hesap, nakit ihtiyaçlarınız için size özel olarak belirlenmiş olan, kullanmak için kredi başvurusu gerektirmeyen bir kredi limitidir.

CardFinans Nakit için ödemeniz gereken bir kart ücreti yoktur.

Hesap İşletim ve Hizmet Bedelleri için tıklayınız.

Kart Yenileme Ücreti için tıklayınız.

CardFinans Nakit'inizle harcama yaparken, harcamanızın miktarına göre kazanacağınız ve QNB Finansbank üye işyerlerinde kullanabileceğiniz para yerine geçen puandır.

Kazandığınız ParaPuanları QNB Finansbank üye işyerlerinde, CardFinans Nakit banka kartınız ile alışveriş yaparken kullanabilirsiniz.

Toptan alışverişlerde yapılan harcamalarda kişisel hesaplara bağlı olan banka kartlarının kullanılması halinde ParaPuan hakkından ve diğer kampanya avantajlarından faydalanamazsınız.

QNB Finansbank, tüzel müşteri hesaplarına bağlı CardFinans Nakit'lerin kullanımında ParaPuan kazanım oranlarını değiştirme, kazanımı iptal etme hakkını saklı tutar.

3D Güvenlik Doğrulaması, BKM'nin dinamik şifreyi doğrulaması ve bu işlemi banka tarafına aktarması ile gerçekleşen otorizasyon aşamasıdır.

3D Güvenlik Doğrulaması aşamasından sonra banka tarafına gelen işlemde; kartın Internet işlem izni olmaması, bakiyenin yetersiz olması veya Ek Hesap limitinin tanımlı olmaması, kart vadesinin dolmuş veya yanlış olması gibi nedenlerden ötürü işlem provizyon alamayabilir.

İşlem yapılırken dinamik şifre ekranına kadar gelinmişse ve şifre cep telefonunuza gelmiyorsa işlem ekranında son 4 hanesi verilen telefon numarasının güncel cep telefonu numaranız olup olmadığını kontrol edin.

Ekrandaki telefon numarası güncel numaranız ile eşleşmiyorsa, Bankamızda kayıtlı cep telefonu numaranızı herhangi bir QNB Finansbank Şubelerinden güncelleyerek işleminizi tekrarlayın.

Ekrandaki cep telefonu numarası sistemde kayıtlı görünen numara ile eşleştiği halde SMS gelmiyor ise teknik bir problem olabilir. Sorunun çözümü için 0850 222 0 900 numaralı Çağrı Merkezimize başvurun veya işlemi tekrar deneyin.

Bilginin güncelleme işlemi online olarak yapılmaktadır. Cep telefonu numaranızı güncellediğiniz andan itibaren internetten alışveriş yapmaya başlayabilirsiniz.

Güncel cep telefonu numaramız sistemimize kayıtlı değilse CardFinans Nakit kartınızla Internet üzerinden 3 Kat Güvenli alışveriş yapamazsınız.

Cep telefonu bilgisi sistemde bulunmayan ya da güncel telefon numarası ekrandaki cep telefonu numarası ile uyuşmayan müşterilerimiz cep telefonu bilgisini QNB Finansbank Şubelerinden güncelleyerek internetten alışveriş yapabilirler.

Cep telefonu bilgilerinizin güncel ve doğru olması ile 3 Kat Güvenli Sistem ile alışveriş yapmak için yeterlidir. CardFinans Nakit şifresi almanız zorunlu değildir.

Şifreniz tek kullanımlık olduğu için yanlış girildiğinde kart bloke olmaz.

CardFinans Nakit kartınızın bağlı olduğu vadesiz hesaba tanımlı bir Ek Hesap varsa, Ek Hesap limitinden işlemin yapılmasına devam edilir.

Bu hesaba Ek Hesap limiti tanımlı değil ise, "bakiye yetersiz uyarısı" ile işlemin yapılmasına izin verilmez.

Banka kartı ile Internet'ten yapılan alışverişlerde ParaPuan kazanabilirsiniz.

Üye işyeri anlaşmasına göre ParaPuan kazanım oranı değişiklik gösterebilir.

Kazandığınız ParaPuanları sadece fiziki POS'larda gerçekleştirilen alışverişlerde kullanabilirsiniz.

Internet üzerinden yapılan alışverişler aynı gün içerisinde işlem yapılan üye işyerleri tarafından iptal edilebilir.

Evet, yapabilirsiniz. CardFinans Nakit'inizin baglı oldugu ana hesabınız ve varsa bu hesabınıza baglı talimatlı Ek Hesap'ınızdan, belirleyeceginiz islem limitleri dahilinde sifresiz veya 3 kat güvenli sitelerde sifreli olarak internet üzerinden alısveris yapabilmeniz için internet alısveris yetkinizin açık olması ve kartınıza aylık internet alısveris limiti tanımlanmış olması gerekmektedir. İlk defa banka kartı alan müsterilerimizin internet alısveris yetkisi kapalı ve aylık internet alısveris limitleri 0'dır. Internet üzerinden alısveris yapabilmeniz için QNB Finansbank Bireysel Internet Subesi veya 0850 222 0 900 no'lu Telefon Bankacılıgı aracılıgı ile öncelikle internet alısveris yetkinizi açtırmanız ve aylık internet alısveris limiti tanımlamanız gerekmektedir. Internet alısveris yetkiniz tüm banka kartlarınız için geçerli olup, banka kartlarınıza bankanın belirledigi üst limite kadar dilediginiz tutarda internet alısveris limitinizi tanımlayabilirsiniz. CardFinans Nakit'inizin internet alısveris yetkisini kapatmanız halinde, QNB Finansbank banka kartlarınızın tamamı tüm internet alısverislerine kapatılacaktır. Belirleyeceginiz internet alısveris limiti aylık olup, kullandıgınız limit bir sonraki takvim ayı basında sıfırlanmaktadır.

CardFinans Nakit ile taksitli alışveriş yaptığınız zaman vadesi gelmemiş taksitleriniz vadeli bir hesaba aktarılır* ve günlük faiz oranında değer kazanır.

 • Örneğin; hesabınızda 2,500TL bakiyeniz var ve 1,800TL'lik alışverişi 9 taksitle yapmak istiyorsunuz. CardFinans Nakit'le** bu işlemi yaptığınızda hesabınızdan ilk taksit olan 200TL hemen tahsil edilir***.
 • Kalan 1,600TL ise vadesiz hesabınızdan taksitli alışverişleriniz için kullanılan vadeli hesabınıza aktarılır ve faiz kazanmaya başlarsınız.
 • Böyle bir alışverişin size getirisi yaklaşık 14TL olacaktır.
 • Her ay bir defa böyle bir alışveriş yaptığınız takdirde yılda yaklaşık 168 TL kazanmış olursunuz.

* Hafta sonu ve resmi tatillerde açılacak vadeli hesapların "Açılış Tarihi" açıldığı gün, "Valör Tarihi" takip eden ilk iş günü, "Vade Tarihi" valör tarihinden bir gün sonra olacaktır.

** CardFinans Nakit kartınıza bağlı olan bir ana hesabınız bulunmaktadır. Alışveriş işlemlerinizde CardFinans Nakit kartınız yalnızca bu hesabınızla işlem yapabilir.

*** İlk taksit tutarı vadeli mevduat hesabına aktarılacak tutara dahil değildir.

CardFinans Nakit kartınızı kullanarak kendi paranızla taksit yaptığınızda taksit tarihlerini takip etmek zorunda kalmazsınız.

Bekleyen taksitlerinizin vadeli hesabınızdaki karşılıkları taksit tarihinde vadeli hesap bakiyenizden vadesiz hesabınıza aktarılır ve taksit tahsilâtı gerçekleşir.

Taksitli alışverişlerinizden elde ettiğiniz faiz getirisi her ay bir defa vadesiz hesabınıza aktarılır.

Vadeli hesabınızın faiz aktarım günü vadesiz hesabınızın açılış tarihi olarak sistem tarafından atanır. (Örneğin bankamızdaki ilgili vadesiz hesabınız 21.05.2013 tarihinde açıldıysa her ayın 21'i ya da onu takip eden iş günü vadeli hesabınızdaki biriken faiz vadesiz hesabınıza aktarılacaktır).

Dilerseniz herhangi bir QNB Finansbank şubesinden faiz aktarım tarihinizi değiştirebilirsiniz.

Bankamız tarafından belirlenen günlük vadeli mevduat hesabı faizinin %90'ı olarak belirlenir.

Hayır. Bekleyen taksitlerinizin hesabınızdaki bakiyeden karşılanan kısmını da aslında harcadınız. Ama bankamız harcamış olduğunuz bu tutarı vadeli bir hesapta sizin için değerlendirir ve taksit tarihinde bu hesaptan vadesiz hesabınıza aktarılan taksit tutarı hemen tahsil edilir.

 • Ek Hesap ile yaptığınız taksitli alışverişlerinizde ilk taksit, işlem anında otomatik olarak tahsil edilir.
 • Alışveriş tutarının tamamının ya da bir kısmının Ek Hesap limitinden alınması durumunda, alışveriş tutarının Ek Hesap limitiyle karşılanan bekleyen taksit tutarları için işlem anında faiz işletilmez.
 • Taksit tahsilât günü ya da öncesinde hesaba para yatırılması durumunda taksit tahsilâtı öncelikli olarak pozitif bakiyeden gerçekleşir. Ek Hesap limiti kullanılmaz.
 • Hesaptaki pozitif bakiye taksit tutarını karşılamıyorsa eksik kalan tutar Ek Hesap limitinden tahsil edilir.
 • Ek Hesap limitinden kullanılan tutar vadeli mevduat hesabına aktarılacak tutara dahil değildir.

Ek Hesap limitiniz talep ettiğiniz limit ve bankamız kredi politikaları doğrultusunda belirlenir.

Güncel Ek Hesap faiz oranımızı öğrenmek için tıklayınız.

CardFinans Nakit Banka kartı ile yapılan taksitli harcamaların ardından; bekleyen taksitli harcama bulunmuyorsa ve vadeli hesap kapatılmak isteniyorsa şubelerimizden kapama işlemi yapılabilir.
Bekleyen taksit ödemesi olmayan taksitli debit kart vadeli hesaplar kapatıldığında bekleyen faiz geliri de ilgili vadesiz hesaba aktarılacaktır.

QNB Finansbank banka kartlarıyla diğer banka ATM'lerinden günlük toplam para çekme limiti 1,500 TL'dir.