İçeriğe Git Alt Bölüme Git Sol Menüye Git

Ek Hesap

Bankanın belirlediği bir limit dahilinde vadesiz mevduat hesabına tanımlanan ve hesabınızda yeterli bakiye olmadığında bile hesaptan para çekebilmenizi, alışveriş yapmanızı sağlayan bir kredi ürünüdür. Ayrıca Ek Hesabınızı* elektrik, su, doğalgaz, cep telefonu ve benzeri faturalar, sigorta primi, okul taksit ödemeleri gibi düzenli ödemelerinizin aksamaması için otomatik ödeme talimatı vererek ve diğer olası kısa süreli nakit ihtiyaçlarınızı karşılamak üzere kullanabilirsiniz.

Ek Hesap; vadesiz mevduat hesabının tüm özelliklerine sahip, sürekli bir kredidir. Bir kere tanımlandığında, limitiniz dahilinde dilediğiniz her an kullanabilirsiniz.

* Ek Hesap, QNB Finansbank'ın kredili mevduat hesabıdır.

Maaşlarınız bankamız aracılığı ile ödeniyorsa firmanız ile yapılan anlaşma doğrultusunda maaşlarınızın belirli bir yüzdesi üzerinden belirlenen oran olarak tanımlanır. Maaşlarınız bankamız aracılığı ile ödenmiyorsa bankamız politika kurallarına istinaden limit tanımlanır. Limit belirlemede, müşterilerimizin var ise bankamızla olan ilişkileri de göz önünde bulundurulur.

Maaşınız bankamız aracılığı ile ödeniyorsa, her ay maaşınızın hesabınıza geçtiği tarihte; Maaşınız bankamız aracılığıyla ödenmiyorsa, Ek Hesabınızı açtırırken belirlediğiniz/belirleyeceğiniz tarihte aylık olarak faiz tahakkuk eder.

Faiz oranlarımızı öğrenmek için tıklayınız.

Ek Hesapta faiz hesabı günlük bazda gerçekleştirilir. Tanımlanmış olan limit kullanılarak para çekildikten sonra ödeme yapılan güne kadar faiz işletilir. KKDF ve BSMV faiz üzerinden hesaplanarak ayrıca tahsil edilmektedir.

Faiz hesaplama için tıklayınız.

Size gönderilen hesap özetinizde görülen ödenmesi gereken asgari tutarı, yine hesap özetinizde yer alan son ödeme tarihine kadar ödemeniz gerekmektedir.

Borcunuzu; QNB Finansbank Şubeleri'nden ve 7/24 Telefon Bankacılığımızdan (0850 222 0 900) öğrenebilirsiniz.

Başvurunuzu QNB Finansbank Şubeleri 'nden yapabilirsiniz. Hazır limitiniz olması durumunda ise ATM'lerimizden, Çağrı Merkezi'mizden, İnternet ve Cep şubemizden de kolaylıkla başvuruda bulunabilirsiniz. Ek Hesap başvurunuzu Bireysel İnternet Şubemizde Hesap > Ek Hesap Aç ve Cep şubemizde Krediler ve Ek Hesap > Ek Hesap Aç adımlarını takip ederek yapabilirsiniz. Onay alınması durumunda, şubeye gitmeye gerek kalmadan belgeleri onaylayarak limitiniz anında tanımlanır.

Ek Hesabınıza tüm QNB Finansbank Şubelerinden CardFinans Nakit'inizi kullanarak QNB Finansbank ATM 'leri aracılığı ile ya da diğer banka ATM'lerinden* 7 gün 24 saat boyunca erişebilir,  hesabınızda bakiyeniz olmasa dahi nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

*Diğer banka ATM'lerinden Ek Hesabınızı kullanarak para çekmek istediğinizde, hesabınız CardFinans Nakit'inizin Ana Hesabı olmalıdır.

Vadesiz mevduat hesabının özelliklerine sahip olduğundan tüm bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Örneğin fatura gibi düzenli ödemeler, çek ödemeleri, nakit para talepleri, EFT, virman işlemlerini hesabınızda para olmadığı takdirde Ek Hesabınız ile gerçekleştirebilirsiniz.

Peşin ya da taksitli alışverişlerinizde de limitiniz yettiği sürece hesabınızın ana hesaba bağlı olması koşulu ile Ek Hesabınızı kullanabilirsiniz.

Ek Hesabınızın basılı ekstresi* bankamız tarafından aylık olarak başvuru formunda belirttiğiniz yazışma adresine ya da talebiniz doğrultusunda ücretsiz olarak e-mailinize veya cep telefonunuza gönderilir. Ekstrenizde ilgili dönemde yapmış olduğunuz işlem ve detay bilgilerine ulaşabilirsiniz.

*Basılı olarak gönderilen ekstre ücreti için tıklayınız.

QNB Finansbank Şubeleri ve 7/24 Telefon Bankacılığımız (0850 222 0 900) aracılığı hesabınızın kapatılması talebini iletebilirsiniz. Hesabınızın kapatılabilmesi için varsa borcunuzu ve işleyen faizinizi ödemelisiniz. Ardından Ek Hesabı'nızın kapatılmasını talep edebilirsiniz.

QNB Finansbank dışındaki diğer banka ATM'lerinde*; CardFinans Nakit kartınız ile yapacağınız para çekme ve bakiye görüntüleme işlemleri için bankamızca kesilecek komisyon, hesabınızdan tahsil edilecektir.

 *Diğer Banka ATM'leri ve komisyonlar hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Hesap işletim ücreti ve hizmet bedelleri ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

Günlük para çekme limiti 1.500 TL'dir. Bu tutar günün koşullarına göre güncellenmektedir

CardFinans Nakit'inizin bağlı olduğu ana hesabı alışveriş yaparken de kullanılabilirsiniz. Bu nedenle Ek Hesabınızın bağlı bulunduğu hesap ana hesabınız olmalıdır.

Ek Hesap ile yapılan alışveriş işlemlerinde günlük vadeli getirisi gerçekleşmez.