bildirim ikonu
Ana içeriğin başı

QNB Finansbank Gayrimenkulleri Konut Kredisi

Avantajlı QNB Finansbank Gayrimenkulleri Konut Kredisi Faiz Oranlarımız ile ev sahibi olabilirsiniz!

  • Uygun faiz oranları,
  • Sabit faiz oranı sayesinde öngörülebilir ödemeler,
  • Kredinizi TL cinsinden kullanabilirsiniz.

Konut kredisi hesaplama aracı

TL

Kredi Maliyet Tablosu

  ALINACAK ÜCRETLER
(BSMV Dahil)
TOPLAM MALİYET
ORANLARI**

Kredi
Tutarı

Kredi Faiz
Oranı (Aylık)

Kredi
Vadesi (Ay)

Kredi Taksit
Tutarı (Aylık)

Ücretler

Yıllık Toplam
Maliyet

100.000 TL %3,37 60 AY 3.904,42 TL 10,236.16 TL %58,5495
100.000 TL %3,37 120 AY 3.434,34 TL 10,236.16 TL %56,1126

QNB Finansbank piyasa koşullarına göre faiz oranlarında değişiklik yapma, kredi başvurusunu serbestçe değerlendirme ve uygun görmediği başvuruları reddetme hak ve yetkisine sahiptir.

Tabloda yer alan kredi tutarları ve vadeler, örnek olarak belirtilmiştir. Diğer kredi tutarları ve vade koşulları için detaylı bilgiye şubelerimizden ulaşabilirsiniz.

* Ücretlere kredi tahsis ücreti (%0,5), ekspertiz ücreti (8,086.16 TL) , ipotek tesis ücreti (1,650TL) dahildir. DASK, konut sigortası ve yıllık hayat sigortası ortalama primleri dahil değildir. Hayat sigortası prim tutarı; kredi tutarı, vade, faiz oranı, müşterinin yaş, cinsiyet, boy, kilo v.s. bilgilerine göre değişmektedir. Zorunlu Deprem Sigortası (DASK) prim tutarı ve  Konut Sigortası prim tutarı, konutun bulunduğu lokasyon, yapı tarzı, metrekare özelliklerine göre değişiklik göstermektedir.  Detaylı bilgiye şubelerimizden ulaşabilirsiniz.

** Yıllık toplam maliyet oranlarına kredi için tahsil edilen tüm faiz, ücret, vergi ve fonlar dahildir.

***İlk ev alımları için geçerli kredi maliyet tablosudur.  BSMV’den muaftır.

QNB Finansbank Gayrimenkulleri Konut Kredisi Başvuru Koşulları

  • Satın alacağınız evi teminat göstermeniz yeterlidir. Yalnızca banka tarafından gerekli görülen durumlarda kefil aranır.
  • Sabit faizli kredilerde kredi taksitlerinin bir ya da birden fazlasının erken ödenmesi talep edildiğinde, kalan vade 36 ayı aşmıyorsa ödenen anapara tutarının %1'ini, 36 aydan fazla ise %2'sini geçmeyecek tutarda masraf tahsil edilir.
  • Yalnızca tapuda “mesken” olarak belirtilen gayrimenkul alımı amacıyla ve sadece gerçek kişiler tarafından kullanılabilir.

4 Adımda Yeni Evinize Kavuşun

1- Başvuru Süreci

QNB Finansbank Gayrimenkulleri Konut Kredisi’ne şubelerimizden kolayca başvuru yapabilirsiniz. Gerekli evrakları eksiksiz bir şekilde teslim etmenizin ardından kredi başvurunuz değerlendirmeye alınır. Başvurunuzun hızlıca işleme konması için gerekli evraklar* ise şu şekildedir:

  • Satın alınacak konutun tapu fotokopisi,
  • Kimlik belgesi (Nüfus cüzdanı)
  • Güncel tarihli herhangi bir fatura,
  • Maaş bordrosu veya gelir belgesi.

* Yapılacak inceleme sonrası bankamız ek evrak veya teminat talep edebilir.

2- Ekspertiz Değerlendirmesi

Krediniz onaylandıktan sonra minimum 4 iş günü sonrasında evinizin ekspertiz değeri belirlenir. Ekspertiz değeri alabileceğiniz kredi tutarınızı belirleyecektir.

3- Ödeme Planı

Ödeme planınız bütçenize ve talep ettiğiniz ödeme sıklığına uygun olarak belirlenir. Evrakların imzalanması için QNB Finansbank şubesine davet edilirsiniz.

4- İpotek ve Satış İşlemi

Satın alacağınız evin bağlı olduğu Tapu Müdürlüğü’nden alacağınız randevu saatinde bankamız tarafından size özel görevlendirilen personel ile ipotek ve satış işlemi gerçekleştirilir. İpotek tesis süreci tamamlanır ve böylece yeni evinize kavuşmuş olursunuz.