Ana içeriğin başı

Asistans Hizmetleri

Asistans Hizmetleri

QNB First’den hayatınızı kolaylaştıran hizmetler

QNB First’den hayatınızı kolaylaştıran hizmetler: Konut yardım, araç yardım, ferdi yardım, rezervasyon ve asistanlık hizmetlerine ihtiyaç duyduğunuzda da QNB First yanınızda! QNB First veya Miles&Smiles QNB Finansbank kredi kartı sahipleri, Asistans Hizmetleri’nden (0216) 522 49 59 numaralı QNB First Hizmet Hattı’nı arayarak faydalanabilir.

Konut Yardım

QNB First’den hayatınızı kolaylaştıran hizmetler: Konut yardım, tesisatçı, çilingir, boyacıya ihtiyaç duyduğunuzda, yani evinizle ilgili her türlü sorunda da QNB First yanınızda! QNB First veya Miles&Smiles QNB Finansbank kredi kartı sahipleri, Asistans Hizmetleri’nden (0216) 522 49 59 numaralı QNB First Hizmet Hattı’nı arayarak faydalanabilir.

Dahili Su Tesisatı*

Müşterinin ikametgahındaki dahili temiz su tesisatında kırılma ve/veya patlama nedeniyle acil tamir gerektiren durumlarda Asistans Hizmetleri, bir tesisatçıyı müşterinin ikametgah adresine yönlendirerek standart malzeme ve işçilik masraflarını yılda azami 3 defaya kadar olay başına 300 TL limit dahilinde üstlenmektedir. Belirtilen teminat limitini aşan masraflar, önceden onay alınması sureti ile müşteri tarafından direkt ödenecektir.

Dahili Elektrik Tesisatı**

Müşterinin ikametgahındaki dahili elektrik tesisatında (elektrik sigortasından priz / elektrik anahtarlarına kadar) meydana gelen ve konuta elektriğin ulaşmasını engelleyecek problemlerde Asistans Hizmetleri, bir elektrikçiyi ikametgah adresine yönlendirerek standart malzeme ve işçilik masraflarını yılda azami 3 defaya kadar olay başına 300 TL limit dahilinde olmak üzere üstlenmektedir. Belirtilen teminat limitini aşan masraflar, önceden onay alınması sureti ile müşteri tarafından direkt ödenecektir.

Çilingir***

Müşterinin ikametgahına ait anahtarın kaybedilmesi, unutulması, kazaen veya hırsızlık neticesinde hasarı gibi durumlarda konuta girilebilmesi için Asistans Hizmetleri, bir çilingiri müşterinin ikametgah adresine yönlendirerek standart malzeme ve işçilik masraflarını yılda azami 3 defaya kadar olay başına 300 TL limit dahilinde üstlenmektedir. Belirtilen teminat limitini aşan masraflar, önceden onay alınması sureti ile müşteri tarafından direkt ödenecektir.

Cam İşler

Müşterinin ikametgahındaki dış yüzey camlarının herhangi bir sebeple kırılması durumunda Asistans Hizmetleri, bir camcıyı ikametgah adresine yönlendirerek standart malzeme ve işçilik masraflarını yılda azami 3 defaya kadar olay başına 300 TL limit dahilinde üstlenmektedir. Belirtilen teminat limitini aşan masraflar, önceden onay alınması sureti ile müşteri tarafından direkt ödenecektir.

İkamette Meydana Gelen Hasar Nedeni ile Otelde Konaklama****

Müşterinin ikamet ettiği konutta yangın veya dahili su basması nedeni ile ikamet edilmesini engelleyen bir hasarın meydana gelmesi ve onarımın 24 saati aştığı durumlarda Asistans Hizmetleri, müşterinin 3 ya da 4 yıldızlı bir otelde* oda + kahvaltı konaklamasını, maksimum 5 kişiye kadar, kişi başı azami 2 gece kişi başına azami 300 TL** limit dahilinde karşılamaktadır. Bu hizmetin verilebilmesi için Asistans Hizmetleri konut uzmanlarının acil müdahaleyi yapmaları ve onarımları sonrasında eksperinin, konutta ikamet etmeyi engelleyecek derecede hasar oluştuğuna dair rapor ve tutanakların düzenlenmesi (fotoğraf vb.) gerekmektedir.

Konutun Korunması ve Gözetimi

Müşterinin ikametgahında yangın veya su basması sonucunda ikamet etmeyi engelleyecek düzeyde hasar meydana gelirse Asistans Hizmetleri, konutun hırsızlıktan korunması için yılda 1 defaya mahsus ve azami 48 saatle sınırlı olmak üzere koruma görevlisi veya gece bekçisi temin ederek maliyetini karşılamaktadır.

* Konut içindeki sıhhi tesisat, musluk ve diğer donanıma bağlı olmayan her türlü elemanın tamiri; tesisat hasar veya kırılmasından kaynaklansa dahi her türlü ıslanma, kaçak, sızıntı ve benzerinden dolayı meydana gelen hasarın tazmin ve tamiri; sıhhi tesisata bağlı her türlü elektrikli ev eşyası, beyaz eşya, ısıtıcılar, filtrelerin tamir veya değişimi, sıhhi tesisat malzemesinin tamirinden doğan veya değişiminden doğan malzeme masrafları; konutun bulunduğu bina genelinde ve üçüncü şahıs konutlarına ait tesisat veya diğer donanım konut içinden geçse dahi tesisatın tamiri ve bu hasar nedeniyle oluşan hasarın tazmin ve tamiri; kanalizasyon / pis su tesisatlarının tıkanması veya tamiri kapsam dışıdır.

** Konut içindeki elektrik tesisatından yararlanılmasını sağlayan her türlü elemanların (lamba, duy, floresan, priz, elektrik düğmesi) tamiri; tesisat hasarından kaynaklansa dahi her türlü elektrikli ev aleti hasarının tazmin ve tamiri; tesisata bağlı her türlü elektrikli ev eşyası, beyaz eşya, ısıtıcılar, havalandırma tesisatı ve benzerinin tamiri veya voltaj alçalıp yükselmesinden doğan zararlarının tamiri; konutun bulunduğu bina genelinde ve üçüncü şahıs konutlarına ait tesisat veya diğer donanım konut içinden geçse dahi tesisatın tamiri ve bu hasar nedeniyle oluşan hasarın tazmin ve tamiri kapsam dışıdır.

*** Ek anahtar yaptırılması, kilit değiştirilmesi sonucu oluşacak malzeme masrafları kapsam dışıdır.

**** Konaklamanın yapılacağı otel Asistans Hizmetleri tarafından belirlenmektedir. Oteldeki Ekstralar müşteriye aittir.

Araç Yardım

QNB First’den hayatınızı kolaylaştıran bir başka hizmet: Araç yardım. Aracınız arızalanıp yolda kaldığında ya da kaza sebebiyle hareketsiz kaldığında Asistans Hizmetleri yanınızda!

QNB First veya Miles&Smiles QNB Finansbank kredi kartı sahibi müşterilerimiz bu hizmetimizden yurtiçinde her yerde faydalanabiliyorlar. Asistans Hizmetleri’nden faydalanmak için tek yapmanız gereken (0216) 522 49 59 numaralı QNB First Hizmet Hattıı’nı aramanız.

7/24 Araç Bilgi Hattı*
Araç bilgi hattı kapsamında müşteri, Türkiye’deki tüm yetkili servis noktaları, tamirhaneler, servis istasyonları, lastik bayileri, benzinciler veya çekici firmalarına dair bilgi veya iletişim numaralarını alabilir.Talep edilmesi durumunda kapsam dışı veya limit üstü teminatlar için (karşılıklı fiyat mutabakatı telefon görüşmesinda kayıt altına alındıktan sonra) müşteri’nin istediği yol yardım hizmetinden organizasyonel olarak yararlanması sağlanır.

Çekme

Müşterinin adına kayıtlı aracın arıza veya kaza sonucu aracın hareketsiz kalması durumunda, Asistans Hizmetleri, aracı aynı il sınırları içerisinde en yakın yetkili servise çekimini 400 TL limit dahilinde ödeyecektir.Kapsam dışındaki durumlarda, istenir ise, karşılıklı fiyat onayı alındıktan sonra anlaşmalı fiyatlarımızdan ilgili firmalar ile tele konferans yöntemi ile kontak kurulur ve müşterinin bedellerini kendisinin ödemesi koşulu ile hizmet verilir.

Kurtarma

Asistans Hizmetleri, aracın vinç ile kurtarılması gerektiği durumlarda aynı il sınırları içerisindeki en yakın yetkili servise çekimini 400 TL limit dahilinde ödeyecektir.Limit aşımı olması durumunda müşterinin ön onayı alınarak kurtarma işlemi yapılmaktadır ve müşteri, oluşan fark bedelini kurtarıcıya ödemektedir.Aracın yükünden dolayı çekilmesine veya kurtarılmasına engel bir durum var ise, yükün boşaltılmasından Asistans Hizmetleri sorumlu değildir.

Konaklama ya da Seyahat ya da Seyahate Devam Amaçlı İkame Araç (Kaza / arıza durumlarında)**

Aracın kaza geçirmesi veya arızalanması nedeni ile (a) konaklama, (b) seyahat ya da (c) seyahate devam amaçlı ikame araç teminatlarının sadece bir tanesinden yararlanılabilmektedir. Her üç teminattan aynı anda yararlanılamamaktadır.

Konaklama

Asistans Hizmetleri, müşterinin ikamet ili dışında gerçekleşen bir kaza ya da arıza sonucu aracın onarımının 24 saatten fazla olması durumunda hizmeti sağlamaktadır.Müşterinin kaza veya arızanın meydana geldiği ilde konaklamayı tercih etmesi, ulaşım sağlanamaması, hava veya yol koşullarının uygun olmaması gibi durumlarda, Asistans Hizmetleri kaza veya arızanın meydana geldiği bölgede* araçta yolculuk eden azami 5 kişi için ve kişi başına günlük 300 TL** limit dahilinde birbirini takip eden azami 3 gece olmak üzere (oda ve kahvaltı) 3 veya 4 yıldızlı bir otelde konaklamasını karşılamaktadır.

Seyahat

Müşterinin ikamet ili dışında gerçekleşen bir kaza veya arıza sonucu aracının 48 saatten fazla hareketsiz kalması durumunda seyahat teminatından yararlanabilmektedir.Müşterinin seyahatini tamamlanması için gerekli organizasyon Asistans Hizmetleri tarafından organize edilerek ulaşım masrafları belirli limitler dahilinde karşılanmaktadır.Asistans Hizmetleri ulaşım yönteminin belirlenmesinde aşağıdaki şartları referans almaktadır;
•    Otobüs Bileti : 500 km’nin altında kalan mesafeler için tek yön bilet.
•    Uçak Bileti : Gidiş ve varış şehrinde havaalanı var ise 500 km’yi aşan mesafeler için ekonomi sınıfı tek yön uçak bileti.

Seyahate Devam Amaçlı İkame Araç

Araç kazayı ya da arızayı izleyen 48 saatten daha uzun süre tamir edilmemiş ise müşterinin seyahate devam etmek veya daimi ikametgahına dönebilmek için uygun bir araç kiralamak isterse Asistans Hizmetleri, müşteriye azami 2 güne kadar günlük 300 TL limit dahilinde ekonomi sınıfı ikame araç bedeli ödeyecektir. Müşteri, konaklama ya da ikametgahına geri gönderilme ya da kiralık araç teminatlarından aynı anda yararlanılamaz.

Aracın Teslim Alınması
Kazalı aracın onarım sonrasında il sınırları dışında bulunan tamirhaneden teslim alınması veya çalınan aracın bulunması durumunda Asistans Hizmetleri, müşteri veya müşterinin belirlediği bir kişinin aracın bulunduğu yere ulaşım masrafını aşağıdaki şartları referans alarak karşılamaktadır;
•    Otobüs Bileti : 500 km’nin altında kalan mesafeler için tek yön bilet.
•    Uçak Bileti : Gidiş ve varış şehrinde havaalanı var ise 500 km’yi aşan mesafeler için ekonomi sınıfı tek yön uçak bileti.

Aracın Emanet ve Muhafazası

Müşteri aracın arıza veya kaza sonrasında hareketsiz kalması veya çalınması durumunda, aracın tamirinin tamamlanması veya bulunmasının 72 saati aştığı durumlarda, Asistans Hizmetleri aracın emanet ve muhafazasını azami 2 güne kadar 400 TL limit dahilinde sağlamaktadır. Aracın tamir masrafı, aracın piyasa değerini aşıyorsa Asistans Hizmetleri hiçbir masrafı karşılamamaktadır.

Profesyonel Sürücü Temini***

İkametgah ili dışında müşterinin aracı kullanmayı imkansız kılan bir kaza geçirmesi veya vefatı durumunda; müşteri ile birlikte seyahat edenlerin aracı kullanan kişinin yerine geçememesi kaydı ile daimi ikametgaha dönememesi veya seyahati tamamlayamaması durumunda Asistans Hizmetleri, ikametgaha dönüş veya seyahatin tamamlanması için profesyonel sürücü organizasyonu sağlamaktadır.

VIP Transfer

Asistans Hizmetleri güvenilir anlaşmalı kurumları ile İstanbul, Ankara, Antalya, Dalaman, İzmir, Çeşme ve Bodrum’da indirimli VIP ve havaalanı transfer hizmeti sunmaktadır. Şoförlü araç ile yapılan VIP Transfer organizasyonunun en az 48 saat önceden yapılması gerekmektedir.

* Bu hizmetlerden yararlanılması halinde, oluşacak masrafların tamamı müşteri tarafından ilgili işkoluna yapılacaktır.Asistans Hizmetleri, bu tür hizmetlerin verilmesi için, yalnızca müşteri ile işkolunu buluşturacak, hizmetin ifası veya yanlış ifasından dolayı ortaya çıkacak olan hasar veya zarardan hiçbir şekilde sorumlu olmayacaktır.

** Konaklamanın yapılacağı otel Asistans Hizmetleri tarafından belirlenmektedir. Oteldeki Ekstralar müşteriye aittir.

*** Asistans Hizmetleri sadece hizmetin organizasyonundan sorumludur. Profesyonel sürücü organizasyonu kapsamında oluşacak masraflar müşteri tarafından karşılanacaktır.

Ferdi Yardım

QNB First’den hayatınızı kolaylaştıran bir başka hizmet: Ferdi yardım. İkametgahınızda yaşanabilecek bir sorun, hastalık, yaralanma ya da vefat gibi hiç istenmeyen durumlarda da Asistans Hizmetleri yanınızda! QNB First veya Miles&Smiles QNB Finansbank kredi kartı sahipleri, Asistans Hizmetleri’nden (0216) 522 49 59 numaralı QNB First Hizmet Hattı’nı arayarak faydalanabilir.

Refakatçinin Konaklama Giderleri*

Asistans Hizmetleri, müşterinin hastanede 5 günden fazla yatması gerektiği durumlarda, bir yakın akrabasının azami 3 veya 4 yıldızlı bir otelde (oda+kahvaltı) veya refakat edilen hastanede konaklama masraflarını birbirini izleyen azami 5 gece ile sınırlı olmak kaydı karşılayacaktır.

Refakatçinin Nakli**

Müşterinin seyahati esnasında, ani hastalık veya yaralanma nedeniyle tıbbi tedavi gereksinimi nedeniyle 7 günü aşacak bir süre için hastanede yatması gerektiğinde , Müşterinin belirleyeceği bir aile bireyinin hastanenin bulunduğu yere seyahatini organize edecek ve ekonomik sınıf uçak biletini Asistans Hizmetleri Medikal Ekibi’nin değerlendirmesi sonrasında karşılayacaktır.

İkametgaha Öngörülmeyen Dönüş Organizasyonu

Birinci Derece Akraba’nın Vefatı Durumunda:

Müşterinin, ikamet ilinde yaşayan birinci derece aile mensubunun vefatı nedeniyle seyahatini yarıda kesmek zorunda kalmasını ifade eder. Böyle bir durumda Asistans Hizmetleri, müşterinin ikametgahına dönüşünü ekonomi sınıfı uçak bileti veya otobüs biletini (500 km ve altındaki mesafeler için otobüs, 500 km üzeri mesafeler için uçak bileti) karşılayacaktır. Bu teminattan müşterinin seyahat için kullanmış olduğu asıl taşıma araç/araçlarını kullanamıyorsa yararlanılabilmektedir.Müşteri, ikametgaha dönüş sonrasında vefatı evrak ile belgelemelidir.

Daimi İkametgahta Meydana Gelen Bir Hasar Durumunda:

Müşterinin ikametgahının hırsızlık, yangın veya patlama nedeniyle oturulmaz hale gelmesi sebebiyle, evinde bulunması gerektiği durumları ifade etmektedir. Böyle bir durumda Asistans Hizmetleri, müşterinin ikametgahına dönüşünü ekonomi sınıfı uçak bileti veya otobüs biletini (500 km ve altındaki mesafeler için otobüs, 500 km üzeri mesafeler için uçak bileti) karşılayacaktır. Müşterinin teminattan yararlanabilmesi için, olayın gerçekleştiğini gösteren resmi makamlardan alınmış bir belgeyi (itfaiye raporu, polis raporu, vb.) Asistans Hizmetleri’ne ibraz etmesi gereklidir.

Cenaze Nakli***

Müşterinin vefatı durumunda, cenazenin Türkiye sınırları içerisindeki daimi ikamet adresine naklinin organizasyonu için tüm gerekli tedbirleri alır. Asistans Hizmetleri, uluslararası tıbbi şartlara uygun taşıma için gereken tabutun ve kalan eşyaların daimi ikametgah ülkesindeki defin yerine naklini organiz eder. Vefat, resmi bir evrak ile belgelendirilmiş olmalıdır.

Vefat Halinde Aile Fertlerinin Dönüşü

Müşterinin seyahati esnasında vefatı durumunda, ailesinin önceden yapılan planlama doğrultusunda eve dönüşü imkansızsa, mevcut biletlerini de kullanarak, birlikte seyahat eden aile fertlerinin daimi ikametgahına dönüşünü (tek yön ekonomi sınıfı otobüs/uçak biletini mevcut biletini de kullanarak) organize eder.

Acil Mesajların İletilmesi

Medikal vakalarda, müşterinin talebi doğrultusunda, ikametgahındaki arkadaşları, iş çevresi ve akrabalarıyla karşılıklı olarak acil mesaj alışverişinde bulunmasını sağlamaktadır.

* Medikal değerlendirmenin yapımasına istinaden, teminat dışı kalan haller dışında kalan rahatsızlıklar için geçerlidir. Organizasyon Asistans Hizmetleri tarafından sağlanacaktır. Konaklama standart oda+kahvaltı ücreti ile sınırlıdır. Ekstralar refakatçiye aittir. Müşteri yakını tarafından Asistans Hizmetleri’den bağımsız olarak yapılan otel rezervasyonlarına ilişkin konaklama giderleri Asistans Hizmetleri tarafından ödenmemektedir. İlgili organizasyon mutlaka Asistans Hizmetleri tarafından gerçekleştirilmiş olmalıdır.

** Medikal değerlendirmenin yapılmasına istinaden, teminat kapsamındaki rahatsızlıklar için geçerlidir. Müşteri yakınları tarafından Asistans Hizmetleri’dan bağımsız olarak yapılan uçak bileti masrafları Asistans Hizmetleri tarafından ödenmemektedir. İlgili organizasyon mutlaka Asistans Hizmetleri tarafından gerçekleştirilmiş olmalıdır.

*** Cenaze töreni ve defin masrafları kapsam dışıdır. Cenaze naklinin bir başka dernek, vakıf, özel veya tüzel kuruluş tarafından organize edilmesi ve giderlerinin karşılanması durumunda, Asistans Hizmetleri’in bu teminatı geçersiz kılma hakkı saklıdır.

Rezervasyon ve Asistanlık

QNB First’den hayatınızı kolaylaştıran bir başka hizmet: Rezervasyon ve asistanlık. QNB First Asistanlık Hizmetleri’nden her türlü rezervasyon ve asistanlık ihtiyacınıza özel hizmet! Özel günlerinizde veya tatil organizasyonlarınızda yardıma ihtiyacınız olduğunda; yol durumu, nöbetçi eczaneler, döviz kuru bilgisine ihtiyacınız olduğunda; nereye gidilir, nerede ne yenir konusunda fikir almak istediğinizde QNB First yanınızda!

QNB First veya Miles&Smiles QNB Finansbank kredi kartı sahibi müşterilerimiz bu hizmetimizden yurtiçinde her yerde faydalanabiliyorlar.Asistans Hizmetleri’nden faydalanmak için tek yapmanız gereken (0216) 522 49 59 numaralı QNB First Hizmet Hattı’nı aramanız.

Organizasyonel Hizmetler

 • Özel günlerde özel organizasyonlar (çiçek, şampanya, hediye, müzik vs)
 • Şoförlü alım organizasyonları
 • Bilet (Otobüs, uçak vb) organizasyonları
 • Adrese 7 gün 24 saat kurye ile özel hizmet imkânları
 • Çiçek siparişleri
 • Kuru temizleme organizasyonu
 • İndirimli araç kiralama organizasyon

Bilgilendirme Hizmetleri

 • Nöbetçi eczaneler
 • Döviz kurları
 • Borsa bilgileri
 • Yol durumu
 • Hava durumu
 • Beyaz ve kahverengi eşya bayii ve servis
 • İndirimli servis bilgileri

Sosyal ve Kültürel Hizmetler

 • Restoran bilgi ve rezervasyon hizmetleri
 • Özel gün organizasyonları
 • Sosyal ve kültürel aktivite önerileri ve rezervasyonları
 • Sinema, tiyatro ve konser önerileri ve rezervasyonları
 • Turistik bilgiler

Seyahat Hizmetleri

 • Her türlü tatil organizasyonu
 • Yurt içi ve yurt dışı uçak, otobüs
 • Otel rezervasyonları
 • Şarap turları, gastronomik turlar için öneri ve organizasyonlar, festival organizasyonları
 • Kayak ve golf turları için öneri ve organizasyonlar
 • Avrupa’da ekolojik, tarihi ve sanatsal tur öneri/organizasyonları, politik turlar ve ve yardım gezileri organizasyonu

Kongre ve Fuar Bilgi Hattı

Yurt içinde ve yurt dışında talep edeceğiniz faaliyet alanları ile ilgili olarak sektörel fuar, kongre ve organizasyon tarihleri için bilgi ve danışmanlık hizmetinden* ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz.

Abonelik ve port tahsis ücretleri bu hizmetimize dahil değildir.

İndirimli Hizmetler

 • Çiçek&çikolata gönderimi %15 indirim imkanı
 • Kuru temizleme %20 İndirim
 • Motovale %20 indirim*
 • İndirimli araç kiralama**

* Müşteri’nin talep etmesi durumunda müşteriye ait araçları kullanmak üzere saatlik, günlük veya uzun süreli özel şoför hizmeti indirimli olarak sağlanacaktır. Asistans Hizmetleri sadece ilgili hizmetin organizasyonunun yapılmasını sağlayacak olup, hizmet sunumu sonucu oluşan bedel müşteriye aittir.
** Anlaşmalı olunan araç kiralama firmaları üzerinden yapılan yurtiçi araç kiralamalarında %20’ye varan indirim avantajı ile organizasyon sağlamaktadır. Yoğun dönemde araç kiralamalarının en az 48 saat önceden yapılması tavsiye edilmektedir.

Profesyonel Ev Destek Hizmetleri

Acil konut hizmetlerinin haricinde müşterilerimizin ikametgahı ile ilgili hizmet ve tamir taleplerinde, gerekli teknik bilgiye sahip profesyonel ekibi yönlendirilerek ilgili organizasyon sağlanacaktır. Profesyonel ev destek hizmetleri kapsamında verilen hizmetlere ilişkin tüm maliyetler, müşteri tarafından ilgili işkoluna yapılmaktadır.

 • Su, sıhhi tesisat, kalorifer işleri (doğalgaz tesisatı hariç)
 • Fayans, kalebodur
 • Elektrik,cam
 • Çelik, ahşap,pvc kapı-pencere-doğrama tamir işleri
 • Sıva, boya, alçıpan, kartonpiyer işleri
 • Yer döşeme ahşap işleri (parke, halıflex, mineflo vb.)
 • Tavan kaplama, asma tavan

Kuru Temizleme Hizmeti

Anlaşmalı kurumlarda kuru temizleme hizmetinden %20’ye varan indirim avantajı ile yararlanılmaktadır. Üstelik kuru temizlemeye verilecek eşyalarınızı kendiniz teslim edebileceğiniz gibi anlaşmalı kurumlarımız da konutunuzdan alarak temizleme sonrasında teslim edebilir.

Çiçek Gönderimi

Yurtiçi çiçek gönderilerinde anlaşmalı olunan kurumlarda %15’e varan indirim avantajı sağlanmaktadır.

Bu sayfadaki bilgiler size yardımcı oldu mu?