Ana içeriğin başı

Çağrı Merkezi hizmetlerimiz hakkında önemli bilgilendirme

1 Ocak 2021 tarihinde yürürlüğe girecek Bankaların Bilgi Sistemleri ve Elektronik Bankacılık Hizmetleri Hakkında Yönetmelik kapsamında, Telefon Bankacılığından yapılan işlemlerde geçerli olacak değişiklikleri sizlerle paylaşmak isteriz.

Telefon Bankacılığımızdan yapacağınız işlemlerde kart şifresi kullanmaya devam edebilirsiniz, ancak bazı işlemlerde FinansŞifre kullanımı zorunlu hale gelecektir:

  • Dijital bankacılık kullanıyorsanız, QNB Mobil /İnternet Şubemize girişlerde kullandığınız FinansŞifrenizi Telefon Bankacılığımızda da kullanabilirsiniz, yeni bir şifre almanıza gerek bulunmamaktadır.
  • Dijital bankacılık kullanmıyorsanız ve FinansŞifreniz henüz yoksa şifrenizi; QNB Mobil'den, web sitemizden, ATM’lerimizden, Çağrı Merkezimizden veya şubelerimizden alabilirsiniz. 
  • Kart şifrenizi bilmiyorsanız detaylı bilgi almak için tıklayınız

Telefon Bankacılığı işlemlerinde şifrenize ek olarak bazı işlemlerde cep telefonunuza SMS ya da mobil bildirim olarak gönderilecek tek kullanımlık şifreyi de tuşlamanız gerekecektir:

  • SMS şifreleri bankamızda kayıtlı cep telefonuna gönderilecek olup, cep telefon numaranızı ihtiyaç olması durumunda ATM’lerimizden ve şubelerimizden güncelleyebilirsiniz.
  • QNB Mobil  kullanıyorsanız şifreleriniz öncelikli olarak mobil bildirim olarak gönderilecektir. Mobil bildirimleri almak için telefonunuzun ayarlar menüsünden QNB Mobil  bildirimlerine izin vermiş olmanız gerekmektedir.
  • Size gönderilen şifreyi işlem anında sesli yanıt sisteminden tuşlamanız gerekeceği için işlem öncesinde telefonunuzu hazırlamanız, işlem yönlendirmelerini hoparlörünüz açık dinlemeniz, şifrenizi tuşlarken size kolaylık sağlayacaktır.
  • İşlemlerinizi daha kolay yapabilmeniz için Çağrı Merkezimizi bankamızda kayıtlı cep telefonunuzdan arayabilirsiniz.

Herhangi bir sorunuz olması durumunda 0216 522 4959 numaralı QNB First ve Private Banking Hizmet Hattımızdan detaylı bilgi ve destek alabilirsiniz.

Bu sayfadaki bilgiler size yardımcı oldu mu?