notify icon
Ana içeriğin başı

QNB Finansbank Tales Matematik Müzesi Gezici Tırı ve Müze Sponsorluğu

Matematiğin eğlenceli dünyasını keşfetmeye var mısın?

Eğitim modülleri ve atölye çalışmaları ile matematiği soyuttan somuta taşırken, çocuklara matematiği deneyerek öğrenme ve keşfetme fırsatı yaratıyoruz.

QNB Finansbank Tales Matematik Müzesi Gezici TIR’ı  ve "Tales Matematik Müzesi" sponsorluğumuz ile çocuklar matematikte öğrendiklerini uygulamalı olarak görebiliyor, hatta eğitim modülleri ve atölye çalışmaları ile matematiği deneyerek keşfediyorlar. 

Gezici TIR’ ımızda 42 modül ve 5 atölye çalışmasıyla, müzemizde ise birbirinden farklı 85 modülle çocuklarımıza matematiğin sadece rakamlardan ibaret olmadığını; hayatın her alanında, sanatta, mimaride, doğada yer aldığını uygulamalı şekilde öğreterek eğlenceli vakit geçirmelerini hedefliyoruz.

QNB Finansbank Tales Matematik Müzesi Gezici TIR’ımızda, çocuklarımız hem oyunlar, hem de ilginç sorularla matematiği uygulamalı olarak yeniden keşfediyor, atölye çalışmalarına katılarak matematiğin günlük hayatımıza olan etkilerini gözlemleme fırsatı yakalıyorlar. Eğitim modülleri ve atölye çalışmaları ile matematik soyuttan somuta taşınırken çocuklara matematiği deneyerek öğrenme ve keşfetme fırsatı yaratıyoruz.

Gezici TIR’ımız ile bugüne kadar Adana, Ankara, Antalya, Antep, Artvin, Balıkesir, Burdur, Bursa, Çanakkale, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Giresun, Hatay, Isparta, İstanbul, İzmir, Karaman, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırıkkale, Konya, Kütahya, Malatya, Maraş, Mersin, Muğla, Muş, Nevşehir, Rize, Sakarya, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Trabzon, Uşak, Yalova, Yozgat illerimizdeki çocuklarımız ile matematiğin sihirli dünyasının kapılarını açtık.