notify icon
Ana içeriğin başı

QNB Finansbank Tales Matematik Müzesi Gezici Tırı ve Müze Sponsorluğu

QNB Finansbank Tales Sanal Matematik Müzesi’ne ulaşmak ve matematiğin eğlenceli dünyasını keşfetmeye var mısın?

Hemen Tıklayınız!

QNB Finansbank Tales Sanal Matematik Müzesi, Türkiye’deki tüm çocuklarımızı bekliyor!

QNB Finansbank Tales Sanal Matematik Müzesi’ne ulaşmak ve matematiğin eğlenceli dünyasını keşfetmek için hemen tıklayınız!

QNB Finansbank olarak, “Minik Eller Büyük Hayaller” kurumsal sosyal sorumluluk platformu kapsamında hayata geçirdiğimiz QNB Finansbank Tales Matematik Müzesi ve Gezici TIRI projemizi tüm Türkiye’deki çocukların ücretsiz ulaşabileceği online platforma taşıdık. QNB Finansbank Tales Sanal Matematik Müzesi’nde yer alan modüller, matematiğin sadece rakamlardan ibaret olmadığını; hayatın her alanında, sanatta, mimaride, doğada yer aldığını uygulamalı şekilde öğreterek çocukların eğlenceli vakit geçirmelerini sağlıyor. Çocuklar üç boyutlu müze gezisiyle matematiği uygulamalı olarak yeniden keşfediyor, çeşitli atölye çalışmaları ile öğretici olduğu kadar eğlenceli bir uygulamalı öğrenim süreci geçiriyorlar. 

QNB Finansbank Tales Matematik Müzesi Gezici TIR’ı  ve "Tales Matematik Müzesi" sponsorluğumuz ile çocuklar matematikte öğrendiklerini uygulamalı olarak görebiliyor, hatta eğitim modülleri ve atölye çalışmaları ile matematiği deneyerek keşfediyorlar. 

Gezici TIR’ ımızda 42 modül ve 5 atölye çalışmasıyla, müzemizde ise birbirinden farklı 85 modülle çocuklarımıza matematiğin sadece rakamlardan ibaret olmadığını; hayatın her alanında, sanatta, mimaride, doğada yer aldığını uygulamalı şekilde öğreterek eğlenceli vakit geçirmelerini hedefliyoruz.

QNB Finansbank Tales Matematik Müzesi Gezici TIR’ımızda, çocuklarımız hem oyunlar, hem de ilginç sorularla matematiği uygulamalı olarak yeniden keşfediyor, atölye çalışmalarına katılarak matematiğin günlük hayatımıza olan etkilerini gözlemleme fırsatı yakalıyorlar. Eğitim modülleri ve atölye çalışmaları ile matematik soyuttan somuta taşınırken çocuklara matematiği deneyerek öğrenme ve keşfetme fırsatı yaratıyoruz.

Gezici TIR’ımız ile bugüne kadar Adana, Ankara, Antalya, Antep, Artvin, Balıkesir, Burdur, Bursa, Çanakkale, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Giresun, Hatay, Isparta, İstanbul, İzmir, Karaman, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırıkkale, Konya, Kütahya, Malatya, Maraş, Mersin, Muğla, Muş, Nevşehir, Rize, Sakarya, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Trabzon, Uşak, Yalova, Yozgat illerimizdeki çocuklarımız ile matematiğin sihirli dünyasının kapılarını açtık.