notify icon
Ana içeriğin başı

Hayallerin Gücü Adına

Hayallerin Gücü Adına Online Hikaye Anlatıcılığı Eğitimlerimiz Devam Ediyor!

Toplum Gönüllüleri Vakfı iş birliği ile hayata geçirdiğimiz ‘’Hayallerin Gücü Adına’’ projemiz kapsamında hikaye anlatıcılığı yöntemi ile ilköğretim çağındaki çocukların özgüvenlerini geliştirmeyi, iletişim becerilerini güçlendirmeyi, kendilerini ifade edebilme yeteneğini kazandırmayı ve yazılı ifade, hayal kurma, okuma ve yaratıcılık yetilerinin farkına varmalarını sağlamayı amaçlıyoruz.

2018 yılı Mart ayında başladığımız projemizde hikaye anlatıcısı Nazlı Çevik Azazi’den eğitim alan Toplum Gönüllüsü Gençler  ile birlikte çocuklarımıza eğitim döneminde 6 haftada toplam 18 saat hikaye anlatıcılığı eğitimi vererek İstanbul, İzmir, Van, Kocaeli, Samsun, Muğla, Diyarbakır, Balıkesir, Kırşehir ve Mersin’de 1500 çocuğumuza ulaştık.

2019 yılı Eylül ayında ikinci yılına devam ettiğimiz ve yenilikçi bir eğitim yöntemi olan, ‘’ Hikaye Anlatıcılığı Programı’’ ile Mayıs ayı itibari ile ilkokullarda gerçekleştirdiğimiz projeyi internet platformuna taşıyarak tüm Türkiye’de 8-12 yaş aralığındaki çocuklarla online sınıflarda deneyimlemeye başladık ve ilk eğitim grubumuzda 300 çocuğumuz ile birlikte eğitimleri tamamladık.

18 Temmuz itibari ile devam eden online eğitimlerimizde yaklaşık 200 çocuğumuza Zoom üzerinden eğitim vermeye devam ediyoruz. 20 kişilik online sınıflarda gerçekleştiriliyor ve atölyelerin her biri 1 buçuk saat sürüyor. Birbirinden farklı  4 atölyeden oluşan eğitim içeriğimiz ile çocuklarımızın her oturumda farklı bir masal dinleyerek masal çözümlemesi yapmasını, masallar, bilmeceler, tekerlemeler ve interaktif oyunların yer alacağı atölyelerimizde yaratıcılıklarını keşfederek kendi masallarını yazmasını hedefliyoruz.