notify icon
Ana içeriğin başı

Hayallerin Gücü Adına

Hayallerin Gücü Adına

Hikaye anlatıcılığı yöntemi ile çocuklarımızın iletişim becerilerini güçlendiriyor, çocuklarımıza hayal kurma ve yaratıcılık yetileri kazandırıyoruz.

Toplum Gönüllüleri Vakfı işbirliği ile hayata geçirdiğimiz ‘’ Hayallerin Gücü Adına’’ projemiz kapsamında hikaye anlatıcılığı yöntemi ile ilköğretim çağındaki çocuklarımız arasında özgüven geliştirmek, iletişim becerilerini güçlendirmek, kendilerini ifade edebilme yeteneği kazandırmak, yazılı ifade, hayal kurma, okuma ve yaratıcılık yetilerini kazandırmayı hedefliyoruz.

2018 Mart ayında başladığımız projemizde çocuklarımızın eğitim döneminde 6 haftada toplam 18 saat süre ile hikaye anlatıcılığı eğitimi vererek İstanbul, İzmir, Van, Kocaeli, Samsun, Muğla, Diyarbakır, Balıkesir, Kırşehir ve Mersin’de 1500 çocuğumuza ulaştık.

2019 yılı Eylül ayında ikinci yılına devam ettiğimiz ve yenilikçi bir eğitim yöntemi olan, ‘’ Hikaye Anlatıcılığı Programı ‘’ ile Toplum Gönüllüleri gençleri Nazlı Çevik Azazi’den aktarıcı eğitimler alarak Türkiye genelinde açık çağrı ile belirlenen İstanbul, Gaziantep, Ankara ve Sivas illerimizde binlerce çocuğa ulaşacak ve yerel eğitimler ile çocuklarımızın hayal dünyasına tohum ekecektir.