notify icon
Ana içeriğin başı

Hayallerin Gücü Adına

Hayallerin Gücü Adına Online Hikaye Anlatıcılığı Eğitimlerimiz Başlıyor!

21 Mayıs itibari ile başlayacak online eğitimlerimize katılmak için son başvuru tarihi: 18 Mayıs 2020!

Online hikaye anlatıcılığı eğitimimize başvurmak ve detaylı bilgi almak için tıklayın.

Toplum Gönüllüleri Vakfı iş birliği ile hayata geçirdiğimiz ‘’Hayallerin Gücü Adına’’ projemiz kapsamında hikaye anlatıcılığı yöntemi ile ilköğretim çağındaki çocukların özgüvenlerini geliştirmeyi, iletişim becerilerini güçlendirmeyi, kendilerini ifade edebilme yeteneğini kazandırmayı ve yazılı ifade, hayal kurma, okuma ve yaratıcılık yetilerinin farkına varmalarını sağlamayı amaçlıyoruz.

2018 yılı Mart ayında başladığımız projemizde hikaye anlatıcısı Nazlı Çevik Azazi’den eğitim alan Toplum Gönüllüsü Gençler  ile birlikte çocuklarımıza eğitim döneminde 6 haftada toplam 18 saat hikaye anlatıcılığı eğitimi vererek İstanbul, İzmir, Van, Kocaeli, Samsun, Muğla, Diyarbakır, Balıkesir, Kırşehir ve Mersin’de 1500 çocuğumuza ulaştık.

2019 yılı Eylül ayında ikinci yılına devam ettiğimiz ve yenilikçi bir eğitim yöntemi olan, ‘’ Hikaye Anlatıcılığı Programı’’ ile 21 Mayıs’tan itibaren başlayacak online eğitimlerimizde ilkokullarda gerçekleştirdiğimiz projeyi bu kez tüm Türkiye’de 8-12 yaş aralığındaki çocuklarla online sınıflarda deneyimleyeceğiz.

Webex üzerinden 20 kişilik online sınıflarda gerçekleştirilecek atölyelerin her biri 1 saat sürecek birbiriden farklı  4 atölyeden oluşacak. Çocuklarımızın her oturumda farklı bir masal dinleyerek masal çözümlemesi yapmasını, masallar, bilmeceler, tekerlemeler ve interaktif oyunların yer alacağı atölyelerimizde yaratıcılıklarını keşfederek kendi masallarını yazmasını hedefliyoruz.