bildirim ikonu
Ana içeriğin başı

Sanat Sponsorlukları

Bankamız'ın sanatı ve sanatçıyı kucaklayan anlayışı farklı projelerdeki destekleri ile taçlanıyor

Mehmet Güleryüz Kitabı

Sanat kitapları serimizi, 2022 yılında Türk resminin yaşayan büyük ustalarından Mehmet Güleryüz’ün eserlerinden oluşan bir seçki ile zenginleştirmenin mutluluğunu yaşadık. Kitapta, 2017-2021 yılları arasında sanatçının Paris'te ürettiği çalışmalardan 200 kadar eseri bulunmaktadır. Ayrıca sanat tarihçisi Sinan Eren Erk’in yazdığı metin ile birlikte Jale Erzen ve Mehmet Güleryüz’ün kitapta yer alan eserler üzerine yaptığı bir söyleşinin de yer aldığı kitap, QNB Finansbank’ın desteği ile Türkiye'nin köklü sanat galerilerinden Galeri Nev İstanbul tarafından yayına hazırlandı.

Cihat Burak Kitabı

Sanat kitapları serimizi, Cumhuriyet Dönemi Türk İnsanını tüm yönleri ile yansıtan sanatçı Cihat Burak’ın eserlerinden oluşan bir seçki ile zenginleştirmenin mutluluğunu yaşadık. 20. Yüzyıl Türk Sanatı’nın gelişim süreci içerisinde kendine özgü üslubuyla önemli bir yer edinen Cihat Burak’ın en seçkin 20 adet resim, heykel, seramik ve baskı teknikleriyle gerçekleştirdiği eserlerinin yer aldığı kitap, QNB Finansbank’ın desteği ile Türkiye'nin köklü sanat galerilerinden Galeri Nev İstanbul tarafından yayına hazırlandı.

Abidin Dino Kitabı

Sanat kitapları serimizi, 2017 yılında Modern Türk resminin öncü isimlerinden Abidin Dino’nun eserlerinden oluşan bir seçki ile zenginleştirmenin mutluluğunu yaşadık. Abidin Dino’nun sanatseverler tarafından beğenilen ve koleksiyonlarında yer alan 240 adet eserinden örneklerin bulunduğu kitap, QNB Finansbank’ın desteği ile Türkiye'nin köklü sanat galerilerinden Galeri Nev İstanbul tarafından yayına hazırlandı.

Alev Ebüzziya Kitabı

QNB Finansbank Sanat Kitapları serimizi, 2016 yılında dünyanın en önemli seramik sanatçılarından Alev Ebüzziya Siesbye'ın eserlerinden oluşturarak sanatseverlerle buluşturduk. Kırk yılı aşkın bir zamandır seramik ile çalışan ve geleneksel biçimleri çağdaş bir yorumla uygulayan ve renkleri ahenkle dans ettirdiği çanaklarıyla kendi tarzını yaratan Alev Ebüzziya Siesbye'ın birbirinden özel eserlerinin yer aldığı bu değerli kitap, Türkiye'nin köklü çağdaş sanat galerilerinden Galeri Nev tarafından yayına hazırlandı.

Nejad Devrim Kitabı

2014 yılında, Türk resim sanatının uluslararası alandaki en önemli ismi Nejad Devrim'in eserlerini bir araya getiren prestij kitabını okuyucularla buluşturmanın mutluluğunu yaşadık. Türkiye'nin en köklü çağdaş sanat galerilerinden Galeri Nev tarafından yayına hazırlanan ve sanatçıya ait üç yüz adet eserin yer aldığı kitap, değerli ressamın sanat hayatının farklı dönemlerini bir arada bulma olanağı sunuyor.

Mübin Orhon Kitabı

QNB Finansbank olarak sanat kitapları ile de sanata desteğimizi sürdürüyoruz. Sanat kitapları dizimizin eserlerinden biri, lirik soyut resmin Türkiye'deki en önemli temsilcilerinden Mübin Orhon kitabı oldu. Sanatçı Orhon'un yaşam öyküsünün yanı sıra sanatseverler tarafından beğenilen ve koleksiyonlarında yer alan 335 adet eserinden örnekler yer alan kitap, 2013 yılında QNB Finansbank desteği ile Türkiye'nin köklü çağdaş sanat galerilerinden Galeri Nev tarafından yayına hazırlandı.

Canan Tolon Kitabı

Resim geleneğine farklı bir anlayışla yaklaşan Türkiye'nin en önemli ressamlarından Canan Tolon'un, yapıtlarından derlenen prestij kitabını sanatseverlerle buluşturduk. Eserlerinde, bir mimar olarak hayatından ilham alan ancak bu hayatın engellerini işlerine yansıtmayarak paralel bir dünya yaratan Canan Tolon'un ürettiği 335 eserinin kullanıldığı kitap, Türkiye'nin en köklü çağdaş sanat galerilerinden Galeri Nev tarafından yayına hazırlandı.

Erol Akyavaş

QNB Finansbank'ın 20. kuruluş yılına denk gelen ve QNB Finansbank Sanat kitapları dizisinin ilk kitabı olan Erol Akyavaş'ın eserlerini biraraya getiren retrospektif kitabını sanatseverlerle buluşturmanın mutluluğunu yaşadık. Türk resminin geleneğini günümüze taşıyarak kuşağın en önemli sanatçısı olan Erol Akyavaş'ın 350 eserinin yer aldığı kitap, Galeri Nev tarafından yayına hazırlandı.

Erzurum Fotoğraf Yarışması Atatürk Üniversitesi

Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi'nin fotoğrafa gönül verenleri davet ettiği Ulusal Fotoğraf Yarışması, sanata ve sanatçıya değer veren Bankamızın sponsorluğunda 2012 yılından bu yana gerçekleşiyor. Fotoğraf severleri buluşturan yarışma her yıl binlerce başvuru ile onlarca eseri ödüllendiriyor.

Eğitim Sponsorlukları

Gala Modern

Bankamız, İstanbul Modern'in eğitim programlarını destekleyerek çocuk ve gençlerin eğitimine olanak yaratmak amacıyla her yıl düzenlenen "Gala Modern"e destek veriyor. İş, sanat ve medya dünyasının önemli isimlerini bir araya getiren yüzlerce konuğun ağırlandığı gecenin ana sponsorluğunu 2014-2015 yıllarında QNB Finansbank Quartz Varlık Bankacılığı üstlenmiştir. Sanatçılar, İstanbul Modern'in eğitim projelerine destek olmak için "Gala Modern" gecesine özel çalışmalar hazırlamışlardır.

Sektörlere Yönelik Sponsorluk

Perakende Günleri

Bankamız, sektörün 5. büyük kredi kartı markası olan CardFinans ile, 2001 yılından bu yana Türkiye'deki en büyük iş dünyası organizasyonu olma özelliğini taşıyan Perakende Günleri'nin destekçisi konumunda. Hediye Para programı ile de sektöre katkı sağlayan CardFinans, 2008 yılından itibaren 7 yıl boyunca Perakende ve bankacılık reel sektörün can damarı olan etkinliğin ana sponsorluğunu üstlenerek; finansçının perakendecinin yanında olduğunu bir kez daha gösteriyor.