bildirim ikonu
Ana içeriğin başı

QNB Cüzdan

QNB Cüzdan

Bankamızın e-Cüzdan altyapı hizmeti

e-Cüzdan servisimizi, hedef kitlemize uygun uygulamalara entegre ederek son tüketiciyle buluşturmaktayız.

QNB Cüzdan

Nedir?

QNB Cüzdan, QNB Finansbank’ın geliştirmiş olduğu bir elektronik cüzdandır. Cüzdan servisi yapısıyla (Wallet as a Service) çalışan QNB Cüzdan, çeşitli FinTech ekosistemindeki şirketlerle iş birliği yaparak onlara e-Cüzdan altyapısı sağlar. QNB Cüzdan kullanıcıları iş birliği yapılan uygulama içerisinden para transferlerini 7/24 ücretsiz gerçekleştirir, kampanyalarla harcadıkça kazanır.

QNB Cüzdan, işbirlikçi firmaya ait mobil uygulamaya entegre olmakta, firmanın mobil uygulaması bulunmaması durumunda markaya özel mobil uygulama hizmeti de sunabilmektedir. QNB Cüzdan sayesinde işbirlikçi firmalar, e-para lisansı ihtiyacı duymadan çeşitli finansal fonksiyonları (para transferleri, ödeme hizmetleri vb.) ve sadakat programlarını müşterileriyle buluşturabilmektedir.

Kullanıcılar QNB Cüzdan’a yalnızca işbirlikçi firmaların mobil uygulamaları üzerinden ulaşabilmektedir. İlgili firmaların mobil uygulamaları üzerinden QNB Cüzdan sözleşmesini onaylayan kullanıcılar, QNB Cüzdan müşterisi olurlar. QNB Cüzdan’a ait ayrıca bir önyüz uygulaması bulunmamaktadır.

QNB Cüzdan’a kayıt olmak ve günlük basit finansal ihtiyaçlarını hızlıca gidermek isteyen kullanıcılar, aktif olarak Mono veya Kassa uygulamaları üzerinden QNB Cüzdan’a ulaşabilirler.

QNB Cüzdan ile iş birlikleri için qnbcuzdan.iletisim@qnbfinansbank.com mail adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Nasıl QNB Cüzdan Açabilirim?

QNB Cüzdan açmak için Kassa’ya veya Mono'ya kayıt olduktan sonra bu uygulamalar içerisinde yer alan “Cüzdan Aç” butonuna tıklayarak cüzdan açılış işlemlerini tamamlayabilirsin.

QNB Cüzdan açılışında Ad, Soyad, TCKN ve Doğum Tarihi bilgisi istenmekte, Kimlik Paylaşım Sistemi (KPS) üzerinden sorgulaması yapılmaktadır. KPS sorgulamasından geçtikten sonra bankadan tek kullanımlık şifre gönderilmektedir. Tek kullanımlık şifreni başarılı bir şekilde girdikten sonra cüzdan şifreni oluşturabilir ve cüzdan hesabını açabilirsin.

Hangi Finansal İşlemleri Yapabilirim?

Cüzdana bakiye yükleme: Kendine ait banka hesaplarından veya ön ödemeli (prepaid) banka kartlarından cüzdanına bakiye yükleyebilirsin. Cüzdanına banka hesabı üzerinden gerçekleştirdiğin yüklemeler sonrasında cüzdanını doğrulamış olur ve daha yüksek limitlerle kullanmaya başlayabilirsin.

Cüzdanlar arası transfer: Diğer cüzdan kullanıcılarını rehberinden seçerek anında cüzdanlarınız arasında para transferi gerçekleştirebilirsin.

Cüzdandan fatura & e-pin ödemeleri: Cüzdan bakiyen ile anlaşmalı kurumlardan fatura ödemeleri gerçekleştirilebilirsin.

Cüzdandan banka hesaplarına transfer: QNB Cüzdan’ından yalnızca kendine ait banka hesaplarına cüzdan bakiyesi gönderebilirsin.

ATM’den para çekme: QNB Finansbank ATM’lerinde kartsız menü aracılığı ile cüzdanındaki bakiyeyi nakit olarak çekebilirsin.

Cüzdan Limitlerim Nelerdir?

Cüzdan içerisinde iki farklı Cüzdan Tipi bulunmaktadır:

1. Doğrulanmamış Cüzdan: Sadece Ad, Soyad, TCKN ve Doğum Tarihi ile cüzdanını açmış kullanıcıları göstermektedir. Doğrulanmamış cüzdanlar ile yapılabilecek işlem tutarları sınırlandırılmış olup, detaylı bilgiye aşağıdaki tabloda yer verilmiştir.

2. Doğrulanmış Cüzdan: Ad, Soyad, TCKN ve Doğum Tarihi ile cüzdanını açmış ve sonrasında kendine ait bir banka hesabından cüzdanına para yüklemiş cüzdan kullanıcılarını göstermektedir. Doğrulanmış cüzdanlar ile yapılacak işlem tutarlarına ilişkin detaylı bilgiye aşağıdaki tabloda yer verilmiştir.

Cüzdan Limitleri:

Doğrulanmamış Cüzdan İşlemleri    
İşlem Limit Zaman Periyodu
ATM'den Çekim 1.000 TL Yıllık
Cüzdanda Tutulabilecek En Yüksek Bakiye 2.750 TL  
Cüzdandan Hesaba Bakiye Aktarımı 2.750 TL Aylık
Cüzdanlar Arası Transfer 2.750 TL Aylık
Hesaptan Cüzdana Bakiye Yükleme 15.000 TL Günlük
Karttan Cüzdana Bakiye Yükleme 2.750 TL Aylık

 

Doğrulanmış Cüzdan İşlemleri    
İşlem Limit Zaman Periyodu
ATM'den Çekim 3.000 TL Günlük
Cüzdanda Tutulabilecek En Yüksek Bakiye 250.000 TL  
Cüzdandan Hesaba Bakiye Aktarımı 50.000 TL Tek Seferde
Cüzdanlar Arası Transfer 100.000 TL Günlük
Hesaptan Cüzdana Bakiye Yükleme 150.000 TL Günlük
Karttan Cüzdan Bakiye Yükleme 5.000 TL Günlük

Ön Ödemeli Kart

QNB Cüzdan olarak, iş birliği yaptığımız şirketlere fiziksel ve sanal ön ödemeli kart imkanı sunmaktayız. QNB Cüzdan altyapısıyla desteklenen ön ödemeli kart sayesinde kullanıcılar temassız veya QR ile ödeme seçeneklerini tercih ederek alışverişlerini hızlı ve kolay şekilde tamamlarlar.

Devam eden iş birliklerimizden Mono ve Kassa uygulaması için hazırladığımız ön ödemeli kartlar ile ilgili detaylara Mono App ve Kassa başlıklarından ulaşabilirsin.

Mono App

Nedir?

Mono ile istediğin markalara izin vererek, sadece izin verdiğin markalardan mobil bildirim alır ve aldığın her bildirimde cüzdanında MonoPuan biriktirirsin. Üstelik Mono’nun üstün teknolojisi ile kullanıcı verilerin, izin verilen markalar dahil hiçbir marka ile paylaşılmaz ve güvenle saklanır.

Türkiye’de faaliyet gösteren lider firmalar müşterilerine marka iletişim platformu Mono üzerinden ulaşıyor. Tüm markalara yeni bir pazarlama platformu sunan Mono uygulaması, kullanıcıların markalarla yenilikçi bir yöntemle iletişim kurmalarını sağlar, kullanıcılarına yüzlerce farklı markada geçerli indirim kodları sunar.

MonoKart

QNB Cüzdan altyapısıyla desteklenen farklı, akıllı ve çevreci MonoKart, borçsuz bir ödeme yöntemi sunar. Banka hesabına gerek kalmadan, cüzdanına yüklediğin bakiye kadar harcama yapar, borç yükü altında kalmazsın. Üstelik kuryeden kartını beklemeden, Mono uygulamasından sanal kartını oluşturup, hemen alışverişe başlayabilirsin!

MonoKart'ını, yurt içi tüm POS cihazlarında QR Kod seçeneği ile kullanabilirsin. İnternet alışverişlerinde de MonoKart’ın seninle. Yaptığın her ödemede karbon ayak izini otomatik olarak azaltarak iklim değişikliği ile mücadeleye destek verirsin. Ayrıca dilersen Mono uygulaması üzerinden her ay düzenli ağaç dikilmesi için talimat verebilirsin.

Üstelik kartınla yapacağın harcamalar için birbirinden avantajlı nakit iade ve indirim kampanyalarından yararlanabilirsin!

MonoKart ile para yönetimini kontrol altına al ve QNB Finansbank güvencesiyle dilediğince harcama yap.

MonoKart ve kampanya koşulları hakkında detaylı bilgi için tıkla!

MonoPuan’ları Nasıl Kullanırım?

Kazandığın MonoPuan’ları dilediğin zaman QNB Finansbank güvencesiyle sunulan QNB Cüzdan’ında nakde çevirebilir, yüzlerce markada geçerli indirim koduna dönüştürebilir veya çeşitli sivil toplum kuruluşlarına bağışlayabilirsin. Mono her geçen gün yeni markaları kullanıcılarıyla buluşturmaya devam ediyor.

Sen de Mono'yu ve QNB Cüzdan fonksiyonlarını deneyimlemek için tıkla: Mono – Cebine iyi geliyo!

Kassa

Nedir?

Kassa, ister arkadaşlarınla oluşturacağın gruplar içinde ister bireysel olarak, tüm gelir ve giderlerinin takibini yapabildiğin bir finans takip uygulamasıdır. Kassa’nın, kullanıcılarına sunduğu 2 ana özelliği bulunmaktadır.

1.Bütçe Kontrolü / Gelir ve Gider Takibi
Kassa’ya girdiğin tüm harcamaları, düzenli gelir/giderleri, arkadaşlarına olan borçlarını ya da alacaklarını takip etmeni sağlar.

2.Mesajlaşma – Harcama Bölüşme
Oluşturduğun mesajlaşma grubu üzerinden arkadaşlarınla sohbet edebilir, ortak harcamalarını girebilir, kimin kime ne kadar borcu olduğunu takip edebilirsin.
Kassa uygulamasını indirip QNB Cüzdan fonksiyonunu deneyimlemek için https://www.kassa.co/

Kassa Active’e Nasıl Katılabilirim?

İster arkadaşlarınla, ister bireysel tüm gelir ve giderlerini takip edebildiğin finans takip uygulaması Kassa'da, Kassa Active ile yeni bir dönem başlıyor.
 
Kassa Active, Kassa uygulamasında ay içerisindeki görevleri yaparak puan kazanmanı sağlayan yeni nesil bir ödüllendirme oyunudur.
 
Kazandığın puanların ay içerisinde birikmesiyle ayda 146 TL’ye varan ödül kazanabilirsin. Yapman gereken tek şey 30 puan barajını geçmek! 
 
Ertesi ayın ilk haftası, bir önceki ay kazandığın her 1 puan için 1 TL QNB Cüzdan'ına yüklenir. 
 
Kassa ile QNB Cüzdan uygulaması sayesinde, cüzdanındaki bakiyeleri ister 7/24 para transferlerinde, ister fatura ödemelerinde dilediğince kullanabilirsin.

Kampanya Koşulları

  • Doğrulanmış tüm cüzdanlar katılabilir. Ücretsizdir.
  • Kullanıcıların katılmak için Kassa Active ekranına girip koşulları kabul edip Hemen Katıl tuşuna basması yeterlidir.
  • Puanlar aylık sayılır. Hak edişler ertesi ayın ilk haftası cüzdana yatırılır ve puanlar sıfırlanır.
  • Hak ediş için ay boyunca en az 30 puan toplamak gereklidir.
  • Kullanıcılar listelenen tüm görevleri yapabilir. Tüm görevleri eksiksiz yapması durumunda maksimum 146 TL kazanabilir.
  • QNB Finansbank kampanyayı değişen koşullar çerçevesinde sonlandırma ya da koşullarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

Detay bilgi ve aylık görevler için tıkla: https://www.kassa.co/active.html