notify icon
Ana içeriğin başı

QNB Cüzdan

QNB Cüzdan

QNB Cüzdan Nedir? Nasıl Açılır? Hangi İşlemler Yapılır?

QNB Cüzdan nedir?

QNB Cüzdan, QNB Finansbank’ın geliştirmiş olduğu bir elektronik cüzdandır. 
QNB Cüzdan sözleşmesini onaylayan kullanıcılar, QNB Finansbank e-Cüzdan müşterisi olurlar.
QNB Cüzdan, Mono ve Kassa uygulaması içerisinde kullanıcılara sunulmaktadır.

QNB Cüzdan nasıl açılır?

QNB Cüzdan fonksiyonu için kullanıcıların Kassa’ya veya Mono' ya kayıt olduktan sonra uygulama içerisinde yer alan “Cüzdan Aç” butonuna tıklayarak cüzdan açılış işlemlerini tamamlamaları gerekmektedir.

QNB Cüzdan açılışında kullanıcılardan Ad, Soyad, TCKN ve Doğum Tarihi bilgisi istenmekte, bu bilgiler ile KPS sorgulaması yapılmaktadır. KPS sorgulamasından geçen kullanıcılara bankadan SMS OTP  (Tek kullanımlık şifre) gönderilmektedir. Başarılı SMS OTP (Tek kullanımlık şifre) girişinden sonra kullanıcıların cüzdan şifresi oluşturması beklenmektedir.

Cüzdan içerisinde iki farklı Cüzdan Tipi bulunmaktadır:

1. Doğrulanmamış Cüzdan: Sadece Ad, Soyad, TCKN ve Doğum Tarihi ile cüzdanını açmış kullanıcıları göstermektedir. Doğrulanmamış cüzdanlar ile yapılabilecek işlem tutarları sınırlandırılmış olup, detaylı bilgiye aşağıdaki tabloda yer verilmiştir.

2. Doğrulanmış Cüzdan: Ad, Soyad, TCKN ve Doğum Tarihi ile cüzdanını açmış ve sonrasında kendine ait bir banka hesabından cüzdanına para yüklemiş cüzdan kullanıcılarını göstermektedir. Doğrulanmış cüzdanlar ile yapılacak işlem tutarlarına ilişkin detaylı bilgiye aşağıdaki tabloda yer verilmiştir.

Cüzdandan Yapılabilecek İşlem Türleri:

Cüzdana bakiye yükleme: Kullanıcılar kendilerine ait banka hesaplarından, ön ödemeli (prepaid) banka kartlarından cüzdanlarına bakiye yükleyebilir. Cüzdana banka hesabı üzerinden gerçekleştirilen yüklemeler sonrasında kullanıcılar cüzdanlarını doğrulamış olur ve daha yüksek limitlerle kullanmaya başlayabilirler.

Cüzdanlar arası transfer: Cüzdan kullanıcıları diğer cüzdan sahiplerini rehberlerinden seçerek anında cüzdanlar arasında para transferi gerçekleştirebilir.

Cüzdandan fatura ödeme: Cüzdan bakiyeleri üzerinden anlaşmalı kurumlardan fatura ödemeleri gerçekleştirilebilir.

Cüzdandan banka hesaplarına transfer: Kullanıcılar cüzdanlarından yalnızca kendilerine ait banka hesaplarına cüzdan bakiyelerini gönderebilirler.

ATM’den para çekme: Kullanıcılar QNB Finansbank ATM’lerinde kartsız menü aracılığı ile cüzdanlarındaki bakiyeyi nakit olarak çekebilirler.

Cüzdan Limitleri :

Doğrulanmamış Cüzdan İşlemleri    
İşlem Yeni Limit Zaman Periyodu
ATM'den Çekim 500 TL Yıllık
Cüzdanda Tutulabilecek En Yüksek Bakiye 1.250 TL  
Cüzdandan Hesaba Bakiye Aktarımı 1.250 TL Aylık
Cüzdanlar Arası Transfer 1.250 TL Aylık
Hesaptan Cüzdana Bakiye Yükleme 10.000 TL Günlük
Karttan Cüzdana Bakiye Yükleme 1.250 TL Aylık

 

Doğrulanmış Cüzdan İşlemleri    
İşlem Yeni Limit Zaman Periyodu
ATM'den Çekim 3.000 TL Günlük
Cüzdanda Tutulabilecek En Yüksek Bakiye 75.000 TL  
Cüzdandan Hesaba Bakiye Aktarımı Limitsiz  
Cüzdanlar Arası Transfer 10.000 TL Günlük
Hesaptan Cüzdana Bakiye Yükleme 10.000 TL Günlük
Karttan Cüzdan Bakiye Yükleme 2.500 TL Günlük

Kassa nedir?

Kassa, ister arkadaşlarınızla oluşturacağınız gruplar içinde ister bireysel olarak, tüm gelir ve giderlerinizin takibini yapabildiğiniz bir finans takip uygulamasıdır. Kullanıcılarına sunduğu 2 ana özelliği bulunmaktadır.

1.    Bütçe Kontrolü / Gelir ve Gider Takibi
Kassa’ya girdiğiniz, günlük yaşama dair yapılan tüm harcamaları, düzenli gelir/giderleri, arkadaşlara olan borçları ya da alacakları takip etmeyi sağlar.

2.    Mesajlaşma – Harcama Bölüşme
Kullanıcılar oluşturulan mesajlaşma grubu üzerinden sohbet edebilir, ortak harcamalarını girebilir, kimin kime ne kadar borcu olduğunu takip edebilir.
Kassa uygulamasını indirip QNB Cüzdan fonksiyonunu deneyimlemek için https://kassa.co/

QNB Cüzdan fonksiyonu, Kassa uygulaması içerisinde yer almaktadır. e-Cüzdan kullanıcılara e-para oluşturulması ve e-para ile gerçekleştirilebilecek para transferi ve ödeme hizmetleri sunulmasını sağlar. Bu özellik sayesinde Kassa uygulaması içerisinde girilen veya bölüştürülen harcamaların kolayca yine uygulama içerisinden ödenmesi sağlanabilmektedir. Uygulama herhangi bir bankaya ait olmamakla birlikte, cüzdan hizmetleri ve para transferleri ile ilgili tüm altyapı hizmetini bankamızdan almaktadır.

Mono App Nedir?

Mono ile kullanıcılar istediği markalara izin vererek, sadece izin verdiği markalardan mobil bildirim alıyor ve aldığı her bildirimde cüzdanlarında MonoPuan biriktirebiliyor. Üstelik Mono’nun üstün teknolojisi ile kullanıcı verileri, izin verilen markalar dahil hiçbir marka ile paylaşılmıyor ve güvenle saklanıyor.

MonoPuanlar Nasıl Kullanılıyor?

Kullanıcılar kazandığı MonoPuan’ları diledikleri zaman QNB Finansbank güvencesiyle sunulan dijital cüzdanlarında nakde çevirebiliyor, yüzlerce markada geçerli indirim koduna dönüştürebiliyor veya çeşitli sivil toplum kuruluşlarına bağışlayabiliyor.

Yüzlerce Marka ve İndirim Kodları Mono’da

Türkiye’de faaliyet gösteren lider firmalar müşterilerine marka iletişim platformu Mono üzerinden ulaşıyor. Tüm markalara yeni bir pazarlama platformu sunan Mono uygulaması kullanıcıların markalarla yenilikçi bir yöntemle iletişim kurmalarını sağlıyor, kullanıcılarına yüzlerce farklı markada geçerli indirim kodları sunuyor.

Mono her geçen gün yeni markaları kullanıcılarıyla buluşturmaya devam ediyor. Siz de Mono'yu deneyimlemek için tıklayınız.