Ana içeriğin başı

Ücretsiz Havalimanı Ayrıcalıkları

Ayrıcalıklı bir seyahat deneyimine hazır mısınız?

Private Banking ile ayrıcalıklı havalimanı deneyiminin tadını çıkarın!

 • İstanbul Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı’nda geçerli ücretsiz havalimanı ayrıcalıklarından yararlanabilir, seyahatlerinizi daha konforlu gerçekleştirebilirsiniz. 
 • İstanbul Havalimanı için iç ve dış hat Lounge, Fast Track öncelikli geçiş ve Buggy hizmetlerinden ücretsiz faydalanabilirsiniz.
 • Sabiha Gökçen Havalimanı için iç ve dış hat Lounge ve Fast track öncelikli geçiş hizmetlerinden ücretsiz faydalanabilirsiniz.
 • Private Banking müşterimiz olarak ayrıcalık haklarınızdan 30.06.2023 tarihine kadar faydalanabilirsiniz.
 • 30.06.2023 tarihine kadar İstanbul Havalimanı’nda 8 Lounge, 8 Fast Track, 8 Buggy; Sabiha Gökçen Havalimanı’nda 8 Lounge ve 8 Fast Track kullanım hakkınız size özel tanımlanmıştır.

Ücretsiz havalimanı ayrıcalıklarından nasıl faydalanabilirim?

 • Ayrıcalıklardan yararlanabilmeniz için Private Banking müşterisi** olmanız gerekmektedir.
 • Ücretsiz hakkınızdan QNB First Dijital “Ayrıcalıklarım” alanından size özel oluşturacağınız karekodları kullanarak faydalanabilirsiniz.
 • Havalimanı Ayrıcalığı ekranından oluşturulacak her karekod sadece tek sefer kullanılabilir. Misafirleriniz için yeni bir kod kullanmanız gerekmektedir.
 • Kalan haklarınız ve kullanım bilgilerinizi QNB First Dijital “Ayrıcalıklarım” sayfasında bulunan havalimanı ayrıcalıkları alanından kontrol edebilir, ayrıcalıklardan elde ettiğiniz kazancınızı gözlemleyebilirsiniz.
 • Ücretsiz havalimanı ayrıcalıkları kapsamında kullanabileceğiniz ücretsiz hizmet detayları ve kullanıma yardımcı yönlendirmelere aşağıda yer alan detaylar alanından ulaşabilirsiniz.

**QNB First üyesi olabilmeniz için birikiminizin 400.000 TL ve üzerinde olması, QNB First Plus üyesi olabilmeniz için birikiminizin 1.000.000 TL ve üzerinde olması ve QNB Finansbank Private Banking üyesi olabilmeniz için birikiminizin 3.500.000 TL ve üzerinde olması yeterlidir. QNB Finansbank’taki aylık birikiminize enpara.com’daki birikimleriniz dahil edilmemektedir.

İstanbul Havalimanı

Fast Track:

Fast Track hizmeti için oluşturmuş olduğunuz karekodunuzu, giden yolcular için 1, 3 ve 7 numaralı terminal giriş kapılarındaki güvenlik noktalarında veya dış hat gelen yolcu, dış hat giden yolcu katı ve transfer katında yer alan pasaport kontrol noktalarında göstererek ayrıcalıktan faydalanabilirsiniz.

Buggy:

Dış hat ve iç hat giden yolcu katında yer alan Buggy shuttle servisi 5 ve 3 kişi kapasiteli araçlar aracılığıyla her yolcunun uçak biniş kapısına kadar yararlanabileceği bir hizmettir. Buggy durakları ile uçuş kapıları arasında verilecek Buggy shuttle hizmetinden yararlanmak için Istanbul Airport uygulamasının haritasında yer alan Buggy duraklarını ziyaret edebilir, karekodunuzu göstererek ayrıcalıktan faydalanabilirsiniz.

Lounge:

İç ve dış hatlar giden yolcu katında hizmet veren İGA Lounge’da uçuşlarınız öncesi keyifli vakit geçirebilir, ayrıcalıklı seyahat deneyiminizin tadını çıkarabilirsiniz. Karekodunuzu lounge girişlerinde yer alan görevlilere göstererek ayrıcalıktan faydalanabilirsiniz.

Sabiha Gökçen Havalimanı

Fast Track:

 Fast Track hizmeti için oluşturmuş olduğunuz karekodunuzu, gelen yolcu ve giden yolcu katında yer alan ALLWAYS hızlı geçiş kontrol noktalarında göstererek ayrıcalıktan faydalanabilirsiniz.

Lounge:

İç ve dış hatlar giden yolcu katında hizmet veren Plaza Premium Bosphorus Lounge’da ayrıcalıklı seyahat deneyiminizin tadını çıkarabilirsiniz. Karekodunuzu lounge girişlerinde yer alan görevlilere göstererek ayrıcalıktan faydalanabilirsiniz.

Ayrıcalık Detayları

 • Private Banking müşterimiz olarak sunulan her bir havalimanı hizmetinden 30.06.2023 tarihine kadar faydalanabilirsiniz. 
 • Kullanımlar sonrası kalan haklarınızı QNB First Dijital’e giriş yaparak “Ayrıcalıklarım” sayfasından havalimanı ayrıcalığı alanını ziyaret ederek öğrenebilirsiniz.
 • Ayrıcalıktan faydalanmak için QNB First Dijital’e giriş yaparak “Ayrıcalıklarım” sayfasından havalimanı ayrıcalığı alanını ziyaret etmeniz, ilgili alanda yer alan havalimanı ve hizmet seçeneklerinden tercih ettiğiniz hizmet için karekod oluşturmanız gerekmektedir.
 • Havalimanı ayrıcalıkları kapsamında sağlanan hizmetler ve hak limitleri 30.06.2023 tarihine kadar geçerli olup, kullanım haklarının dolması sonrası ek ücret veya uygulama ile hizmet kullanımı mümkün olmayacaktır.
 • Havalimanı ayrıcalığından yararlanmak isteyen tüm müşteriler ayrıcalık şartlarını okumuş ve kabul etmiş sayılırlar. Havalimanı ayrıcalıkları QNB Finansbank adına söz konusu havalimanı işletmelerince sağlanmaktadır. QNB Finansbank’ın ayrıcalık şart ve kullanım esaslarında piyasa koşullarına bağlı değişiklik yapma ve hizmeti durdurma hakkı saklıdır. Sunulan hizmet ve ayrıcalıklar 06.07.2022 tarihi itibarıyla geçerlidir. Bankamıza bu yönde ileteceğiniz talep, itiraz ve şikayetleriniz de hizmet veren firmalara iletilecektir.

Bu sayfadaki bilgiler size yardımcı oldu mu?