Ana içeriğin başı

Lounge Ayrıcalıkları

Lounge Ayrıcalıkları

Hem yurt içi hem de yurt dışı seyahatlerinizde birçok lounge'tan misafirlerinizle birlikte ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz.

MasterCard Lounge Key hizmeti kapsamında MasterCard logolu Private kredi kartlarınız ile yurt içi ve yurt dışında 1100'den fazla anlaşmalı lounge'da misafirleriniz ile birlikte her sene 15 defa lounge kapsamındaki hizmetlerden ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz.
Lounge Key hizmeti kapsamında detaylı bilgi ve hizmetin geçerli olduğu lounge listesi için www.loungekey.com/QNBFinansbankPrivate'i ziyaret edebilirsiniz. İlgili lounge için giriş koşullarını link üzerinden ilgili şehir veya havalimanını seçerek kullanım öncesi incelemenizi tavsiye ederiz. Misafir kabulü ve adeti vb koşulların her lounge için değişiklik gösterebileceğinin dikkate alınmasını rica ederiz.

Hizmet Detayları

 • Private kredi kartı sahipleri için 15 defaya kadar Lounge Key hizmetine ilişkin tüm bedeller QNB Finansbank tarafından ödenecektir. 
 • Lounge girişinde mutlaka Lounge Key üyeliği kapsamında giriş yapılmak istendiğinin görevli kişilerle paylaşılması gerekmektedir. Lounge ayrıcalığından yararlanmak için Lounge Key web sitesi/mobil uygulaması üzerinden üyelik açma zorunluluğu yoktur.
 • Private kredi kartı sahiplerinin 15 ücretsiz lounge kullanımının takibi adına, kart sahibi ve misafirlerinin her bir geçişi için ayrı ayrı olmak üzere 1.00 USD veya işlem tarihindeki döviz kuru üzerinden hesaplanmış TL karşılığı kadar, ilgili kart limitine geçici bloke konulacaktır. Bu bloke sadece takip amaçlı olup, en geç 5 iş günü içerisinde kaldırılacaktır. İşlem yapılabilmesi için kredi kartının Posta/Telefon ile alışveriş yetkisinin açık ve Posta/Telefon/İnternet ile alışveriş limitinin 1 USD tutarına uygun olmasına dikkat edilmelidir. Kredi kartınızın işlem yetki ve limitlerinin kontrol ve değişikliğini QNB Mobil’deki Kredi Kartı Ayarları menüsünden yapabilirsiniz.
 • Lounge Key web sitesi/mobil uygulaması üzerinden üyelik açmak isteyen müşterilerimiz için; kredi kartı üzerindeki ad-soyad bilgisinin üyelik formuna büyük harflerle ve İngilizce karakterlerle yazılması gerekmektedir. Web sitesi ve mobil uygulama üzerinden üyeliklerde de kartın geçerli olduğunun kontrolü için 1.00 USD veya işlem tarihindeki döviz kuru üzerinden hesaplanmış TL karşılığı kadar, ilgili kart limitine geçici bloke koyulmakta olup, kredi kartının işlem yetki ve limitlerinin bu işlem için uygun olması gerekmektedir.
 • 15 kullanım hakkından 1 Ocak - 31 Aralık 2024 arası için yıllık olarak faydalanılabilecektir. Private kredi kartı sahibi müşterinin beraberinde getireceği misafirlerin hizmetlerden ücretsiz olarak yararlanması da 15 defalık hakkın içinde sayılmaktadır. 15 hakkın aşılması durumunda kişi başı 35 USD ile ücretlendirme yapılacaktır.
 • Private kredi kartı sahiplerinin 15 ücretsiz lounge kullanımının takibi adına, kart sahibi ve misafirlerinin her bir geçişi için ayrı ayrı olmak üzere 1 USD veya işlem tarihindeki döviz kuru üzerinden hesaplanmış TL karşılığı kadar, ilgili kart limitine geçici bloke konulacaktır. Bu bloke sadece takip amaçlı olup, en geç 5 iş günü içerisinde kaldırılacaktır.
 • Yurt içi uçuşlarda İstanbul Havalimanı, Ankara Esenboğa Havalimanı, İzmir Adnan Menderes Havalimanı, Bodrum Milas Havalimanı, Antalya Havalimanı ve Dalaman Havalimanı’nda Lounge Key hizmetinden yararlanılabilmektedir. Hizmetin geçerli olduğu lounge listesi için https://www.loungekey.com/QNBFinansbankPrivate’ı ziyaret edebilirsiniz.
 • Private kredi kartı sahipleri Lounge Key hizmeti kapsamında detaylı bilgi ve hizmetin geçerli olduğu lounge listesi için www.loungekey.com/QNBFinansbankPrivate'i ziyaret edebilir.
 • Lounge Key hizmeti hakkında sıkça sorulan sorular için https://www.loungekey.com/QNBFinansbankPrivate/faq websitesini ziyaret edebilirsiniz.
 • QNB Finansbank ve MasterCard değişen koşullar çerçevesinde kampanya şartlarında değişiklik yapma ya da kampanyayı sonlandırma hakkını saklı tutar. Böyle bir durumda tarafınıza bilgi verilecektir.
 • Lounge Key noktaları MasterCard tarafından belirlenmekte olup, herhangi bir değişiklik durumunda banka tarafından sorumluluk kabul edilmemektedir.

Bu sayfadaki bilgiler size yardımcı oldu mu?