İçeriğe Git Alt Bölüme Git Sol Menüye Git

Minik Parmaklar Geleceği Programlıyor

Minik Parmaklar Geleceği Programlıyor

Bankamız ve Microsoft Türkiye işbirliğinde hayata geçen 'Minik Parmaklar Geleceği Programlıyor' projemiz, yeni yüzyılın gereklilikleri doğrultusunda çocukların teknoloji okuryazarlığı konusundaki becerilerini geliştirmeyi hedefliyor.

HABİTAT Derneği'nin de paydaşımız olarak yer aldığı ve 2015 yılında hayata geçirilen proje ile bugüne kadar 27 ilde, 20 kişilik sınıflarda 8-14 yaş arasındaki onbinden fazla çocuğumuzun teknoloji odaklı yaratıcılık gücüne ilham verdi.

2018 KODU Sınıf Eğitimi Başvuruları Hakkında

2018 KODU sınıf eğitimlerimiz yarıyıl tatilinde başlıyor. 8 - 14 yaşları arasında okuma yazma bilen tüm çocuklarımızı kodlama eğitimlerimize bekliyoruz.

Eğitimlerin toplam süresi 8 saat olup, 2 gün sürecektir. Eğitimler Habitat Derneği'nin gönüllü eğitmenleri tarafından verilmektedir.

Her türlü sorunuz için minikparmaklargelecegiprogramliyor@habitatdernegi.org adresine mail atabilirsiniz.

2018 yılında eğitimler Adana, Adıyaman, Afyon, Ankara, Antalya, Aydın, Bursa, Düzce, Elazığ, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kars, Kayseri, Kırklareli, Konya, Malatya, Manisa, Mersin, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon şehirlerinde gerçekleşecektir.

Eğitimler başvuruya açıldığında sitemiz üzerinden takip edebilirsiniz, uygun tarih ve zamanlara göre sürekli güncellemeler yapılmaktadır.

Başvuruya açılan şehirlerimizde başvuru yapmak ve detayları öğrenmek için tıklayınız.

Detaylı Bilgi

KODU Nedir?

KODU; Microsoft tarafından geliştirilmiş, çocukların erken yaştan itibaren "programlamayı" öğrenmesini sağlayan ücretsiz bir oyun geliştirme aracıdır. Basite indirgenmiş bir dille, çocukların programlama becerilerini eğlenceli bir ortamda geliştirmelerini hedefleyen KODU, onlara kendi oyunlarını üç boyutlu bir dünyada oluşturma imkanı verir. KODU'da komutlar diğer programlama dillerinde olduğu gibi yazılı olarak değil, görsel öğeler kullanılarak girilir. KODU programı aracılığı çocuklar kendileri oyun tasarlayabilmektedirler.

Çocuklar KODU Eğitimini herkese açık sınıf eğitimleri ile öğrenme imkanı bulmaktadırlar. Aynı zamanda çocuklar www.acikakademi.com internet sitesinden de KODU programlama dilini online olarak öğrenebilmektedir.

KODU Cup Yarışması

Kodu Cup 2016'da çocuklar "Çevre ve Ben" temasıyla birbirinden harika oyunlar yarattı ve 8-11 /12-14 yaş kategosinde toplam 6 takım 100'den fazla takım arasından dereceye girdi.

Kodu Cup 2017'de ise çocuklar "Yeni Nesil Turizm" temasıyla bize eşsiz bir turizm deneyimini oyunlaştırarak sundular ve 8-11 /12-14 yaş kategosinde toplam 6 takım 100'den fazla takım arasından dereceye girdi.