İçeriğe Git Alt Bölüme Git Sol Menüye Git

Anadolu Orff Müzik Eğitimi ve
Kültür Sanat Projeleri

Anadolu Orff Müzik Eğitimi ve Kültür Sanat Projeleri

Anadolu Orff Müzik Eğitimi Projesi

Türkiye'nin geleceğine ışık olmak için Güher ve Süher Pekinel liderliğinde Türkiye Orff Müzik Merkezi desteğiyle Anadolu Orff Müzik Eğitim Projesi'ni hayata geçiriyoruz.

İnsanın içinde zaten var olan yaratıcılığı açığa çıkarmak için insanların içlerinden geldiği gibi müzik yaparak dans etmesine, doğaçlama yapmasına olanak sağlayan Orff eğitim anlayışı bütün sanatsal alanları kombine ederek öğrenme, keşfetme, deneme ve yaratma ortamı sunuyor.

Orff Merkezi Türkiye tarafından seçilen üç genç müzik öğretmeni Orff Enstitüsü/Salzburg Mozarteum Üniversitesi'nde QNB Finansbank desteğiyle 2016-2017 eğitim döneminde dokuz ay süren özel eğitmenlik eğitimi aldılar.

2017-2018 Eğitim-Öğrenim döneminde üç eğitmenimiz, Orff yaklaşımını tüm incelikleri ile Adana, Balıkesir, Eskişehir, Konya,Trabzon ve Van'da görev yapan 180 müzik öğretmenine aktarıyorlar.

Orff Eğitimini alan 180 öğretmenimiz öğrencilerine müzik eğitimini Orff yaklaşımı ile verecekler ve gelecekte yaratıcı bir nesil yetişmesine destek olacaklar.Kültür Sanat Projeleri

Bankamız 2014 yılından beri çocuklarımızın duygularını geliştirmeyi, hayal dünyalarına ve yaratıcılıklarına ilham vermeyi hedeflemiştir. Bu amaçla Minik Ellerin, yaratıcılığı ve sanatı meslek edinmiş kişilerce sahnede can bulan Büyük Hayalleri alkışlamasına aracılık edeceğini düşündüğümüz çocuk oyunu projelerini destekledik.

Madagascar Live

Bankamız Dreamworks'ün tüm dünyada gişe rekorları kıran Madagascar filminin karakterlerinden ve orijinal film senaryosundan ilham alınarak hazırlanan Madagascar Live canlı sahne şovunu Türk seyircisiyle buluşturdu. Gösteri Madagascar'ın haylaz karakterlerinin serüvenini eğlenceli hikaye anlatımı, dans ve müzikle birleştirerek görsel bir şölene dönüştürüyor. Madagascar Live gösterisi Aslan Alex, Zebra Marty, Zürafa Melma ve Su Aygırı Gloria'nın New York Hayvanat Bahçesi'nden, Kral Julien'in çılgın Madagascar dünyasına uzanan kaçış serüvenlerini konu alıyor. Gerçekçi sahne kurulumları, kostümler ve müzikle sımsıcak bir arkadaşlık hikayesi anlatılmaktadır. Toplam 25 karakterin sahne aldığı gösteri izleyenleri Central Park Hayvanat Bahçesi'nden Madagascar'ın sahillerine taşıyor.

Büyük bir heyecanla destek verdiğimiz, Türkiye'de ilk kez sergilenen "Madagascar Live" çocuk oyunumuz Ocak - Mayıs 2015 arasında toplam 5 ilde 65.000'den fazla çocuk ve ailesi ile buluşarak, eğlenceli bir şölen yaşattı.Madagascar Live karaketerlerinin QNB Finansbank şube macerasını izlemek için tıklayınız.

Sezuş'un Hikayeleri; Efe ile Bulut, Osman Bey'e Karşı

Sezen Aksu'nun başından geçen bir hikayeyi kaleme aldığı ve yine Sezen Aksu'nun bestelerinden uyarlanan şarkıların da yer aldığı müzikli oyun, tüm sokak hayvanlarının dostu Efe'nin, mahallenin köpeği Bulut ile kurduğu arkadaşlığı anlatıyor. Hoşgörü, saygı, empati, hayvan sevgisi ve sadakat gibi önemli mesajlar içeren öykü, günlerden bir gün Bulut'un yavrularının doğmasıyla renkli bir hal alıyor. İşte asıl hikaye bundan sonra başlıyor...

Sezen Aksu'nun yazdığı müzikli çocuk oyunumuz Sezuş'un Hikayeleri; Efe ile Bulut, Osman Bey'e Karşı ise 24 - 25 Ekim 2015 tarihinde İstanbul MOİ Sahne'de perdelerini açıp, ülkemizi adım adım dolaşarak 35.000 'den fazla çocuğu ağırladı.The Underwater Paradise

The Underwater Paradise (Sualtı Cenneti), 2016 yılı sömestr tatilinde İstanbul'da ilk kez izleyiciyle buluştu ve 3 boyutlu sahnede izleyicilere rengarenk bir dünyanın kapılarını araladı.

Şaşırtıcı lazer gösterileri, özel efekt ve ışık şovlarıyla harmanlanan ve her yaştan izleyicinin büyük keyif aldığı muhteşem şov sualtı dünyasının "Küçük Deniz Kızı", "Altın Balık" gibi klasiklerden de bazı referans ve alıntılarla, her yaştan izleyicinin içinde kendini bulabildiği modern bir peri masalı sundu.