İçeriğe Git Alt Bölüme Git Sol Menüye Git

Genç Yetenekler

Genç Yetenekler

Bilim ve sanat alanlarında yaratıcılığı destekleyen bankamız dünyanın en iyi müzik okullarına kabul edilen genç müzisyenlerimizin, ulusal ve uluslararası büyük başarılar elde etmeleri için Çağdaş Eğitim Vakfı'nın 2009 yılında başlattığı "ÇEV Sanat Genç Yetenekler" projesine 2017 yılından itibaren destek vermeye başladı.

Yaşar Kemal, Nuri Bilge Ceylan, Yıldız Kenter, Ara Güler, Cem Yılmaz, Fazıl Say, Jale Yılmabaşar, Ayşe Kulin, Fahir Atakoğlu, Tarkan, Sezen Aksu, Cihat Aşkın ve Genco Erkal gibi sanatçılarımızın da aralarında bulunduğu, Türkiye’nin önde gelen 55 yazarının, müzisyenin, ressamının, tiyatro sanatçısının, fikir ve iş adamının desteği ile yola çıkan bu proje çerçevesinde üstün yetenekli genç müzisyenlerimizin eğitimlerini sürdürmeleri için olanaklar sağlanıyor. Dünyaca ünlü müzisyenlerin yetiştiği okullarda eğitimlerine devam ederek uluslararası birçok başarılarla bizleri gururlandıran ve gururlandırmaya devam eden gençlerimiz kültür ve sanat elçilerimiz olarak ülkemizi dünyada temsil etmeye devam ediyorlar.

Destek verilecek gençlerimizin seçimini bu projenin gönüllüleri arasında yer alan ve projenin Sanat Kurulu’nu oluşturan Cihat Aşkın (yaylı sazlar), Fazıl Say (piyano), Bülent Evcil (üflemeli sazlar) ve İbrahim Yazıcı yapıyor. Bu süreç sırasında ülkemizde faaliyet gösteren konservatuarların da görüşleri alınıyor.

Bankamız, Çağdaş Eğitim Vakfı'nın desteklediği birbirinden yetenekli 30 genç müzisyenimizin yurtdışında en iyi müzik okullarında aldıkları eğitimlere ve kendilerini uluslararası alanlarda geliştirmelerine katkı sağlamak amacıyla 2017 Şubat ayında düzenlediği Forte 24 Genç Yetenekler Gala konserinin ana sponsoru oldu.

"ÇEV Sanat Genç Yetenekler"i sahiplenmek ve onlara verdiğimiz desteği daha ileri bir aşamaya taşımak için, 30 genç müzisyenimizin yeteneklerini dünyanın en iyi müzik okullarında geliştirmeleri yolunda bu projeye ana sponsor olarak destek oluyoruz. Ayrıca bankamız genç müzisyenlerimizin ülkemizde sanatseverler ile buluşturulmasında da önemli bir rol oynuyor.

Genç Yetenekler 2018 Konseri

15 Ocak Pazartesi akşamı ÇEV Sanat’ın düzenlediği “Genç Yetenekler” 2018 Konseri Zorlu Performans Sanatları Merkezi (PSM) ev sahipliğinde Ana Tiyatro salonunda, bankamız ana sponsorluğunda gerçekleşecek.

Dünyaca ünlü keman sanatçısı Cihat Aşkın’ın sanat yönetmenliğini üstlendiği “Genç Yetenekler” konserini Avrasya Filarmoni orkestrası eşliğinde ünlü orkestra şefi İbrahim Yazıcı yönetiyor. Genç Yetenekler bu özel gecede sahneyi Halit Ergenç ile paylaşacak.

Değerli keman sanatçımız Suna Kan’ın onur konuğu olduğu konserin sunuculuğunu ise Dolunay Soysert üstleniyor.

Cihat Aşkın, Sanat Danışmanı
İbrahim Yazıcı, Şef
Halit Ergenç, Sanatçı
Dolunay Soysert, Sunucu
Suna Kan, Açılış Konuşması
Avrasya Filarmoni Orkestrası

ÇEV Sanat Genç Yetenekler Projesi kapsamında konserde performans sergileyecek sanatçılarımız:

Bade Daştan, Keman
Bayram Kenan Tatlıcı, Piyano
Beste Gürkey, Marimba
Cem Esen,  Piyano
Denizcan Eren, Flüt
Sofiko Tchumburidze, Keman
Yiğit Karataş, Keman
Yusuf Çelik, Viyolonsel