İçeriğe Git Alt Bölüme Git Sol Menüye Git

Nakdi Krediler

İhtiyaç duyduğunuz finansman en uygun koşullarla QNB Finansbank'ta...

Spot krediler, bankamız likiditesi ve para piyasalarındaki gelişmeler göz önüne alınarak kullandırılan, kredi anaparası ile faizi bir kerede ve vade tarihinde kapatılan kredilerdir.

Spot Kredileri kısa süreli finansman ihtiyaçlarınızı karşılamak amacıyla kullanabilirsiniz.

Spot Kredi, kullanım aşamasında faiz oranı sabitlendiği için sizi piyasadaki faiz dalgalanmalarından korur.

Limitiniz dahilinde maksimum 90 güne kadar kredi kullanabilirsiniz.

Rotatif Kredi; borçlu cari hesap şeklinde çalışan, avans niteliğindeki kredi türüdür.

Belirlenen vade ve limit içinde kalmak şartıyla, imza ve/veya maddi teminatlar karşılığında, ihtiyacınız ve kredibiliteniz ölçüsünde nakit kredi kullanmanıza olanak sağlar.

Krediyi istediğiniz zaman kısmen veya tamamen kapatmanıza imkân verir.

Kısa süreli nakit ihtiyacını karşılaması açısından oldukça avantajlıdır.

Rotatif Krediler'in Özellikleri Nelerdir?

  • Rotatif Kredilerin vade süresi en fazla 12 aydır.
  • Bu krediye ilişkin faiz tahakkuku ayda bir ve her koşuldaki kredi kapaması sırasında yapılır.
  • Kredi sadece firmanızın itibarına ve kredi değerliliğine güvenilerek ya da kefil/kefiller alınarak verilebilir.
  • Gayrimenkul ipoteği veya hisse senedi, tahvil gibi menkul değerler, vadeli mevduat ya da senet ve/veya çek karşılığında da Rotatif Kredi kullandırılabilir.
  • Teminatların nakde dönüşmesi ya da yapılacak nakit ödemeleri ile krediyi kısmen veya tamamen kapatabilme özelliği, firmanız açısından finansman giderinin en aza indirilmesini sağlar.

Acil ihtiyaçlarınızda hemen kullanabileceğiniz bir hesabınız var. Vadesiz Mevduat Hesabınıza tanımlanacak limitler dahilinde beklenmedik nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilir, çek ve fatura ödemeleri dahil olmak üzere her türlü ödemenizi hesabınızda para olmasa da gerçekleştirebilirsiniz.

Dövize endeksli ya da TL olarak kullanabileceğiniz taksitli kredilerin geri ödemelerini aylık düzenli taksitler halinde veya kendi nakit akışlarınıza göre belirleyeceğiniz esnek ödeme planları üzerinden yapabilirsiniz. Üstelik 36 aya varan vade olanaklarından yararlanabilirsiniz.

Müşterilerinizden aldığınız senetlerin ciro (temlik cirosu) ve teslim yoluyla bankamıza satılması işlemidir. Gayrikabilirücu iskonto işleminde, senedin ödenmeme riskini bankamız üstlenmiş olacaktır.

Makine, ekipman, demirbaş vb. orta ve uzun vadeli yatırımlarınız için TL veya dövize endeksli olarak kullanacağınız yatırım amaçlı kredileri, 60 aya varan vadelerle ve firmanızın nakit akışına göre düzenlenecek esnek geri ödeme planına göre ödeyebilirsiniz.

Binek ya da ticari araç alımına yönelik kullanabileceğiniz oto kredilerini, TL ya da dövize endeksli olarak kullanabilir, 48 aya varan vade seçeneklerinden yararlanabilirsiniz.

İşyeri alımına yönelik olan bu krediyi, 60 aya varan vade seçenekleriyle TL ya da dövize endeksli olarak kullanabilirsiniz.

Belli bir döviz cinsine (Euro & USD) endeksli olarak kullanabileceğiniz kredilerdir. Yabancı paraların TL bazında kazanacağı değer dikkate alınarak döviz bazında uygulanan faiz oranı ile firmanız açısından herhangi bir döviz taahhüdü söz konusu olmaz. Döviz kurlarındaki artışın, TL faizlerinin altında kalacağını öngören firmalar için uygun bir finansman kaynağıdır. Dövize endeksli olarak kullanacağınız kredileri 12 aya kadar vadelendirebilir ve aylık eşit taksitlerle geri ödeyebilirsiniz.

Firmanız eğer ihracat veya ihracat sayılan satış yapıyor ya da döviz kazandırıcı faaliyetlerde bulunuyorsa, ihracat taahüdünüzün yerine getirilmesi koşulu ile "Döviz Kredileri" kullanabilirsiniz.

Bu kredileri ihraç edeceğiniz mal sevkiyatından önce size uygun koşul ve vadelerle alabilirsiniz.