bildirim ikonu
Ana içeriğin başı

Korona Virüs Salgınına Karşı Bankamızca Alınan Tedbirler

28.04.2021

QNB Finansbank olarak önceliğimiz ve amacımız çalışanlarımızın, müşterilerimizin ve ailelerimizin sağlığıdır. Dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan Covid-19 (Corona Virüs) salgını nedeniyle konu yurt dışında gündem olmaya başladığından bu yana tüm bankacılık süreçlerinin kesintisiz devam edebilmesi ve QNB Finansbank olarak sizleri ve çalışanlarımızı korumak için önlem olarak birçok uygulama başlattık. Sağlık Bakanlığı’nca belirlenen önlemlere ek olarak aldığımız tüm bu önlemleri sizlerle paylaşıyoruz.

Müşterilerimizin sağlığını korumak  için aldığımız önlemler;

 • Covid-19 (Corona Virüs) tedbirleri kapsamında çalışanlarımız ve müşterilerimizin sağlığını korumak ve müşterilerimizin değişen ihtiyaçlarını da göz önünde bulundurarak kesintisiz hizmet vermek üzere çalışma saatlerinde düzenlemeye gidilmiştir. Tüm şubelerimizin çalışma saatlerine  www.qnbfinansbank.com/yasal/sube-ve-atm adresimizden ulaşabilirsiniz. Her zaman olduğu gibi QNB Mobil, İnternet Şubesi, ATM ya da Çağrı Merkezi kanallarımızı 7/24 kullanmaya devam edebilirsiniz.
 • Şubelerimizin bekleme alanına kontrollü sayıda müşteri alarak, fiziksel olarak birbirinden uzak kalmalarını sağlayarak işlemlerini gerçekleştiriyoruz.
 • Bu süreçte siz müşterilerimize ATM’leri kullanmanızı ve alternatif bankacılık kanallarımız olan QNB Mobil, İnternet Şubesi ve Çağrı Merkezlerini kullanmanızı önemle tavsiye ederiz.
 • Bankacılık işlemlerini şubede gerçekleştirecek müşterilerimizin, hem kendi sağlıkları hem de çevrelerinin sağlığı için şube girişinde maske takmaları ve işlemlerini maske ile yapmaları gerekmektedir.
 • Bireysel işlemleriniz için 0850 222 0900 numaralı QNB Finansbank Çağrı Merkezimizi 7 gün 24 saat arayabilirsiniz. Firmanızın işlemleri için 0850 222 1 900 numaralı QNB Finansbank Çağrı Merkezimizi hafta içi saat 09:00-18:00 saatleri arasında arayabilirsiniz.
 • QNB Finansbank ATM’lerimizden kartınızla ve kare kod ile günlük para çekme limitini siz müşterilerimizin işlem kolaylığı için geçici olarak 5.000 TL’ye yükselttik.
 • Temassız kart şifresiz işlem limitini  250 TL’den 350 TL’ye yükselttik. 
 • Geçici olarak 5.000 TL altındaki para yatırma, para çekme, kredi kartı ödemesi ve kredi geri ödeme işlemlerinizi sadece ATM’lerden gerçekleştirebilirsiniz.
 • Bankamızdan kredi kartı bulunan ve kredi kullanan bireysel ve tüzel müşterilerimizin, ödeme sıkıntısı çekmeleri durumunda kredi kartı borç, kredi anapara, faiz ve komisyon ödemelerini 3 ay erteleyeceğiz.
 • Dönemsel olarak etkilenen sektörlerde faaliyet gösteren tüzel müşterilerden de nakit akış problemi yaşayanlara, 6 ay ila 1 yıl ödemesiz dönem içerecek şekilde yapılandırma imkânı sağlanacak. Kredilerinde erteleme talep eden müşteriler Çağrı Merkezimiz  üzerinden başvuru yapabilecek.
 • Tüm ATM’lerimizin temizlik işlemlerinde dezenfektan kullanımına başladık. Ayrıca hastane, havalimanı, otogar ve yoğun kullanılan konumlardaki ATM’lerimizin temizlik sıklığını artırdık.
 • Sağlık Bakanlığı’nın Covid-19 (Corona Virüs) konusunda açıkladığı tedbirler ve bankamızın alternatif bankacılık kanallarının kullanılması yönündeki duyurular, müşterilerimiz nezdinde karşılığını buldu ve şubelerimizdeki müşteri trafiği azaldı. Açık kalan her şubemiz, en az üç meslektaşımızın daha evinden çıkmasına sebep olduğu için, birbirine çok yakın olan noktalardaki şubelerimizin bazılarını müşteri ve çalışanlarımızın sağlıklarını korumak amacıyla geçici süre için kapatılmasına karar verdik.
  Şube çalışanlarımız bu dönemde güvenli teknik altyapı sayesinde evden çalışarak sizlerin ihtiyaçlarına cevap vermeye devam edecek. Müşterilerimiz, zorunlu olarak şubeye gelmelerini gerektiren tüm işlemler için açık olan diğer şubelerimizden hizmet alabilecekler.

Çalışanlarımızın sağlığını korumak için  için aldığımız önlemler;

 • Tüm çalışanlarımızı hastalıktan korunma yolları, hijyen çalışmaları konusunda bilgilendirme metinleri ile düzenli olarak bilgilendirdik. E-eğitimlerle çalışanlarımızı bu konuda bilgilendirmeye ve bilgi akışını sağlamaya devam ediyoruz.
 • İlk yönlendirmelerden itibaren acil veya zaruri sebepler dışında, yurt dışına iş için çıkışları durdurduk. Ayrıca çalışanlarımızın yurt dışı seyahatleri, eğitim, müşteri ziyareti, seminer vb. kapsamındaki ziyaretlerini sürecin gelişimine paralel olarak yeniden revize etmek üzere de iptal ettik.
 • Yurt dışına zorunlu olarak seyahat eden çalışanlarımızın da dönüş tarihinden itibaren 14 gün boyunca işe dönmemelerini sağlıyoruz. Ailelerini de bu şekilde yönlendiriyoruz.
 • Çalışanlarımızın büyük bir kısmı, 17 Mart Salı gününden itibaren teknolojik altyapısı hazırlanmış şekilde, uzaktan erişim modeliyle mesailerini evlerinden sürdürmektedir.
 • Genel müdürlük, bölge, şube ve tüm hizmet binalarımızda yer alan çalışanlarımız arasında bulunan hamile ve kronik rahatsızlığı olan çalışanlarımıza idari izin verdik. Çocuğu olan ve bakacak kimse olmadığı için izin isteyen çalışanlarımıza taleplerine göre iş akışı bağlantılı gerekli izinler verildi. Bu konudaki gerekli tüm kolaylıkları sağlıyoruz.
 • Banka içi eğitimlerimizi erteledik ve bu sürede gerekli toplantıları uzaktan bağlantı ile yapma kararı aldık.
 • Genel müdürlük, bölge, şubelerimiz ve tüm hizmet binalarımızda hijyen çalışmaları olabildiğince sık periyodlarda düzenli olarak yapılıyor. Gerekli olan her noktaya çalışanlarımızın faydalanabileceği temizlik ve dezenfektan ürünleri yerleştirdik.
 • Şubelerimizdeki çalışanlarımız için eldiven ve maske kullanımını, hijyen kurallarına uygun olmak üzere sağlıyoruz.
 • Aynı anda yoğunluğun olduğu, yemekhaneler ve ortak kullanıma açık alanların faaliyetleri kontrollü yapılıyor. Spor merkezi faaliyetlerini ise bir süre durdurduk.
 • Hazırlanan risk planlamaları çerçevesinde çalışanlarımızın gerektiğinde farklı yerlerde iş süreçlerini etkilemeden gerçekleştirebilmesi için gereken teknolojik altyapı ve uygulamaları devreye aldık ve sistemin işlerliğini sağlıyoruz. 
 • Şube çalışanlarımızın sağlığını korumak adına, şube trafiğinin gerektirdiği kadar çalışan kalacak şekilde planlamalar yapıyoruz.
 • Çalışanlarımızın geri kalanının evden çalışacak veya idari izinli sayılacak şekilde yönlendirmelerimizi gerçekleştiriyoruz.
 • Çalışanlarımızın güvenliği ve sağlığı için iş sürekliliği ve koordinasyonunu sağlamak üzere çalışmalarımızı gelişmelere göre güncelliyoruz.
 • Bankacılık hizmetlerinin sorumluluğumuz gereği hiçbir kesintiye uğramaması için gereken düzenlemeleri ve planlamaları hayata geçirdik.

QNB Finansbank olarak, bu zorlu süreçte aldığımız önlemler konusunda gösterdiğiniz anlayış ve iş birliği için sizlere teşekkür ederiz. 

Sizlere en iyi şekilde hizmet vermeye devam edeceğiz.