notify icon
Ana içeriğin başı

KOBİmin Yanında Hayat Sigortası

Ücretsiz ve indirimli birçok hizmeti ile hayatınızı kolaylaştıran sigorta.

Kendizi ve sevdiklerinizi hayatta karşılaşabileceğiniz risklere karşı korurken KOBİ’lere özel ücretsiz ve indirimli birçok hizmetten faydalanın.

Biliyoruz ki, güçlü bir ülke ekonomisi ve sürdürülebilir bir büyüme değerli KOBİ’lerimizin güçlendirilmesi ile mümkün. Acentesi olduğumuz Cigna ile birlikte ekonomimizin bel kemiği olan KOBİ’lerimizin her anında yanında olacak ve akaryakıt indiriminden araç periyodik bakım hizmeti indirimine, iş yeri dezenfeksiyon hizmetinden KOSGEB ve Hukuksal Danışmanlık hizmetlerine kadar birçok ücretsiz ve indirimli hizmetler ile hayatlarını kolaylaştıracak yeni bir sigorta ürünü geliştirdik. 

KOBİmin Yanında Hayat Sigortası ile KOBİ’lerimize, hayatta karşılaşabilecekleri risklere karşı vefat ve kaza sonucu vefat teminatı ile sevdiklerine maddi güvence sağlamaktadır. Ayrıca kaza sonucu daimi maluliyet ya da kaza sonucu tedavi masrafının oluşması durumunda toplu para ödemesi yaparken, poliçe süresi boyunca ücretsiz ve indirimli sunduğu Asistans Hizmetleri ile KOBİ’lerimizin her zaman yanında olmaya devam ediyor.

Ürün Hakkında Detaylı Bilgiler

  • Vefat ve kaza sonucu vefat teminatı ile hayatta karşılaşabileceğiniz risklere karşı sevdiklerinize 100.000 TL maddi güvence sağlar. 
  • Kaza sonucu daimi maluliyet durumunda 100.000 TL’ye varan toplu para ödemesi sağlar.
  • Kaza sonucu tedavi görülmesi gerektiği durumda masraflarınız için 10.000 TL’ye varan tazminat ödemesi sağlar.
  • Poliçe süresi boyunca ücretsiz ve indirimli sunduğu Asistans Hizmetleri ile KOBİ’lerin hayatını kolaylaştırmaya devam eder.
  • Ödediğiniz primleri vergi matrahından düşerek %40’a varan oranda vergi avantajından faydalanmayı sağlar.
  • 18-60 yaş aralığındaki herkes bu poliçeye sahip olabilir. Sigortalı yaşı ve sigorta süresinin toplamı 65’i geçemez.

Teminatlar

KOBİmin Yanında Hayat Sigortası kapsamında aşağıdaki teminatlar ve teminat tutarları sunulmaktadır.

Teminatlar Teminat Tutarları
Vefat 100.000 TL
Kaza Sonucu Vefat 100.000 TL
Kaza Sonucu Daimi Maluliyet 100.000 TL
Kaza Sonucu Tedavi Masrafları 10.000 TL

Vefat Teminatı
Sigortalının, sigorta süresi içinde vefat etmesi halinde poliçede belirtilen vefat teminat tutarı vefat tazminatı olarak sigortanın önceden tayin edilmiş lehtarına, lehtar tayin edilmemiş ise sigortalının kanuni varislerine ödenir.

Kaza Sonucu Vefat Teminatı
Sigortalının, sigorta süresi içinde, Ferdi Kaza Sigortası Genel Şartlarında (FKSGŞ) tanımlanan bir kaza sonucu vefatı halinde poliçede belirtilen kaza sonucu vefat teminat tutarı kaza sonucu vefat tazminatı olarak sigortanın önceden tayin edilmiş lehtarına, lehtar tayin edilmemiş ise sigortalının kanuni varislerine ödenir.

Kaza Sonucu Daimi Maluliyet Teminatı

Sigortalının sigorta süresi içinde Ferdi Kaza Sigortası Genel Şartlarında (FKSGŞ) tanımlanan bir kaza sonucunda derhal veya kaza tarihinden itibaren iki yıl içinde daimi olarak malul kalması halinde tıbbi tedavisinin sona ermesinin ve daimi maluliyetin tespitinin ardından poliçede belirlenen daimi maluliyet tazminat tutarı, Ferdi Kaza Sigortası Genel Şartlarında belirtilen oranlar dahilinde hesaplanır,  FKSGŞ’de yer almayan oranlar için ise Erişkinler İçin Engellilik Değerlendirmesi Hakkında Yönetmelik ekinde yer alan, sağlık kurulu raporundaki kazaya ilişkin engel oranı dikkate alınır. Bir kaza, vefat ve daimi maluliyet tazminatına aynı zamanda hak kazandırmaz. Ancak daimi maluliyet tazminatı ödenmiş bulunan sigorta ilişkisinin sigortalısı, kazanın oluş tarihinden itibaren bir sene içinde ve bu kaza sebebiyle vefat ettiği takdirde hak sahiplerine, ödenmiş bulunan daimi maluliyet tazminatı ile vefat tazminatı arasındaki fark ödenir.

Kaza Sonucu Tedavi Masrafları Teminatı

Sigortalının; sigorta süresi içinde gerçekleşen bir kaza neticesinde, kaza gününden itibaren bir sene içinde ödenen tedavi masrafları, doktor ücreti, ilaç, radyografi, banyo, masaj, hastane ve diğer tedavi masrafları (nakil ücretleri hariç) sigorta poliçesinde belirtilen teminat tutarına kadar ödenir.

Prim Tutarı

Sigortalının yaşına ve cinsiyetine göre farklılık göstermektedir.

Ücretsiz Hizmetler ve Ayrıcalıklar

KOBİmin Yanında Hayat Sigortası kapsamında sunulan ücretsiz veya indirimli hizmetlerden yararlanmak ve bilgi almak için 0212 337 72 57 numaralı Asistans Müşteri Hattı’nı arayabilirsiniz.

İş Yeri Dezenfeksiyon Hizmeti

Poliçe süresince işyerlerinizde virüslerden arınmak için gereken dezenfeksiyon işleminden yılda 1 kere ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz. (45 ilde* geçerlidir)

Minifix Paket

Poliçe süresince yılda 1 kez ve tek seferde olmak üzere 10 adete kadar beyaz eşya, aksesuar, avize montajı ve demonte işlemlerinden ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz.

Telefonla Danışmanlık Hizmeti

Poliçe süresince yılda 1 defa olmak üzere KOSGEB destekleri ile ilgili başvuru aşamasında sormak istediğiniz tüm konularda, Poliçe süresince yılda 3 defa olmak üzere günlük hayatta karşılaşabileceğiniz sorunlar, yasa ve yönetmeliklere ilişkin bilgi alma gibi hukuki danışmanlık konularında telefonda sözlü danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

KOBİ İşyeri Asistans Hizmeti

Poliçe süresi boyunca işyerinizin su, elektrik tesisatı, çilingir, cam hizmetleri için 1’er kez olmak üzere çağırma, malzeme ve işçilik olay başına 250 TL’ye kadar ücretsiz karşılanır. 

Araç Periyodik Bakım

Anlaşmalı servislerde, sigortalının ve sigortalının sahibi olduğu işletme adına olan tüm marka ve model araçlar için geçerli olmak üzere her periyodik bakımda %15 indirim alabilirsiniz. 

Akaryakıt İndirim Paketi **

Anlaşmalı Aytemiz istasyonlarında belirli kartlarda benzinde %2, motorinde %3.5 ve LPG’de %6 indirim fırsatından poliçe süresince sınırsız olarak yararlanabilirsiniz.

Poliçe Süresi

Sigorta süresi 1 yıldır ve sonraki yıllar için 4 yıllık yenileme garantisi bulunmaktadır.

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayınız.

* İş yeri dezenfeksiyon hizmetinin geçerli olduğu iller; İstanbul, İzmir, Ankara, Adana, Antalya, Kocaeli, Muğla, Elazığ, Kırıklareli, Bursa, Samsun, Balıkesir, Sakarya, Tekirdağ,  Konya, Erzurum, Ağrı, Iğdır, Kars, Artvin, Zonguldak, Karabük, Bartın, Kastamonu, Rize, Bayburt, Erzincan, Muş, Trabzon, Rize, Gümüşhane, Giresun, Gaziantep, Şanlıurfa, Kilis, Adıyaman, Diyarbakır, Kastamonu, Van, Şırnak, Hakkari, Mardin, Bingöl, Tunceli, Batman. Hizmetin geçerli olduğu iller poliçe süresi içinde değişkenlik gösterebilir. Güncel bilgi almak için 0212 337 72 57 numaralı Asistans Müşteri Hattı’nı arayabilirsiniz.

**İstisnalar;

AYTEMİZ’in anlaşmalı istasyonlarından yapacağı ürün alımlarında Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’na (EPDK) bildirdiği fiyatlar üzerinden benzinde %2,motorinde %3,5 ve LPG’de %6 oranlarında indirimden yararlanacaktır.  Bayilerin rekabet koşulları uyarınca kısa dönemlerde uyguladıkları indirimli fiyatların AYTEMİZ indiriminden daha yüksek oranda olması halinde, bayinin uyguladığı indirim oranı (fiyat) uygulanacaktır. Çiftçilere özel verilen tarım kart ve benzeri özelliklere sahip kartlarda, tarım ile ilgili yaptıkları alışverişlerde uzun aylara varan faizsiz, ödeme ötelemeli ve vadeli alışveriş imkânı sunulmaktadır. Bu sebeple bu tip özelliklere sahip kartlarla akaryakıt alışverişine indirim uygulanmayacaktır.

Sigorta ile birlikte sağlanan asistans hizmetleri BENEFIT tarafından sunulmaktadır.

KOBİmin Yanında Hayat Sigortası, QNB Finansbank A.Ş’nin acentesi olduğu Cigna Sağlık Hayat ve Emeklilik A.Ş. tarafından sunulmaktadır.