notify icon
Ana içeriğin başı

e-Serbest Meslek Makbuzu

Ücretsiz e-Serbest Meslek Makbuzu ile Dijital Köprü serbest meslek sahiplerinin yanında! Üstelik QNB Finansbank müşterisi olmanıza bile gerek olmadan*, 2022’ye kadar ücretsiz!

Hemen Başvur

e-Serbest Meslek Makbuzu (e-SMM) nedir?

Hukuk, muhasebe, tıp, veteriner hekimlik, diş hekimliği, mühendislik, mali müşavirlik vb.. alanlarda faaliyet gösteren ve sanat ve spor gibi faaliyetleri profesyonel olarak icra eden serbest meslek erbabı olan kişilerin mesleki faaliyetlerine ilişkin düzenledikleri makbuzun elektronik halidir.

Hemen Başvur


Ücretsiz Ürünümüz


Kimler e-Serbest Meslek Makbuzu (e-SMM) kullanmak zorundadır?

  • 01.02.2020 tarihi itibarıyla faaliyetine devam eden serbest meslek erbaplarının 01.07.2020 tarihine kadar e-SMM uygulamasına geçmesi gerekmektedir.
  • 01.02.2020 tarihi itibarıyla faaliyete başlayacak olan serbest meslek erbaplarının işe başladıkları ayı izleyen 3. ayın sonuna kadar e-SMM uygulamasına geçmesi gerekmektedir.

e-SMM’yi Dijital Köprü İle Kullanmak İçin Ne Yapmalıyım

Yukarıda yer alan başvuru formunu doldurmanız yeterli, üstelik QNB Finansbank müşterisi olmanıza bile gerek yok!*.

e-SMM ürününü kullanmak için ürünün aktivasyon sürecinde devlet tarafından zorunlu tutulan e-İmza ya da Mali Mühür’e sahip olmanız gerekmektedir.

e-İmza bankamız tarafından sağlanmamakta olup, devlet tarafından yetkilendirilmiş kurumlardan temin edilebilir.

Dijital Köprü müşterilerine TÜRKTRUST’tan İndirimli e-İmza Paketleri

QNB Finansbank Dijital Köprü müşterilerine özel TÜRKTRUST e-imza kampanyasının paketlerini aşağıda inceleyebilirsiniz.

  • 1 yıllık e-imza paketi: 139 TL
  • 2 Yıllık e-imza paketi: 169 TL
  • 3 Yıllık e-imza paketi: 199 TL

TÜRKTRUST e-imza paketlerine şu hizmetler dahildir*:

Talep edilen dönem boyunca (1, 2 veya 3 yıl) Nitelikli Elektronik Sertifika

Akıllı kart

Akıllı kart okuyucu

İndirimli e-imza paketlerinden faydalanmak için tıklayınız.

* Belirtilen fiyatlara KDV dahildir. Fıyatlar 31 Mart  2021 e kadar geçerlidir. Kampanya koşullarında değişiklik yapma hakkı saklıdır. TÜRKTRUST tarafından sunulan e-imza hizmeti ve müşteri olma sürecinden QNB Finansbank sorumlu değildir. Bu kampanya Dijital Köprü müşterilerinin e-imza ya indirimli alabilmesi için, TÜRKTRUST firması ile yapılmıs bir kampanya olup, e-imza edinim ve sonrası için QNB Finansbank sorumlu değildir.

Dijital Köprü İle e-SMM Kullanma Adımları:

  • e-SMM ürününü başvuru sonrasında QNB eFinans tarafından gönderilecek olan hoşgeldin maili üzerinde yer alan kullanıcı adı ve şifreniz ile QNB eFinans Portal üzerinden aşağıdaki linke tıklayarak veya iOS ve Android üzerindeki QNB eFinans Mobil uygulaması üzerinden kullanabilirsiniz.

QNB eFinans Mobil Uygulamayı iOS için indirmek için buraya tıklayın.
QNB eFinans Mobil Uygulamayı Android için indirmek için buraya tıklayın.

  • Ürün kullanımlarıyla ilgili ayrıntılı bilgi için QNB eFinans Youtube kanalını veya QNB eFinans üzerinde yer alan e-SMM kullanım kılavuzunu inceleyebilirsiniz. 
  • Ürün ile ilgili tüm sorularınız için 0850 222 0 900 numaralı çağrı merkezini arayabilir veya QNB eFinans sitesi üzerinde yer alan Canlı Destek’e anında ulaşabilirsiniz.

*Hesabınızı başvuru tarihinden sonra 3 ay içerisinde dilediğiniz zaman açabilirsiniz. Başvuru tarihinden 3 ay sonra QNB Finansbank veya Enpara hesabı açılmamış olan e-SMM Dijital Köprü müşterilerinin faydalandığı hizmetler iptal edilecektir.