notify icon
Ana içeriğin başı

e-Serbest Meslek Makbuzu

Müstahsil makbuzu gönderme, saklama, görüntüleme artık elektronik ortamda!

Hemen Başvur

e-Serbest Meslek Makbuzu (e-SMM) nedir?

Hukuk, muhasebe, tıp, veteriner hekimlik, diş hekimliği, mühendislik, mali müşavirlik vb.. alanlarda faaliyet gösteren ve sanat ve spor gibi faaliyetleri profesyonel olarak icra eden serbest meslek erbabı olan kişilerin mesleki faaliyetlerine ilişkin düzenledikleri makbuzun elektronik halidir.

Kimler e-Serbest Meslek Makbuzu (e-SMM) kullanmak zorundadır?

  • 01.02.2020 tarihi itibarıyla faaliyetine devam eden serbest meslek erbaplarının 01.07.2020 tarihine kadar e-SMM uygulamasına geçmesi gerekmektedir.
  • 01.02.2020 tarihi itibarıyla faaliyete başlayacak olan serbest meslek erbaplarının işe başladıkları ayı izleyen 3. ayın sonuna kadar e-SMM uygulamasına geçmesi gerekmektedir.
  • e-Serbest Meslek Makbuzu (e-SMM) kullanım zorunluluğu hakkındaki tüm sorularınız için tıklayınız.

Dijital Köprü ile e-Serbest Meslek Makbuzu (e-SMM) Çözümünü Kullanmak İçin Ne Yapmalıyım?

Yukarıda yer alan başvuru formunu doldurmanız yeterli, üstelik QNB Finansbank müşterisi olmanıza bile gerek yok!*.
e-SMM çözümünü kullanmak için ürünün aktivasyon sürecinde devlet tarafından zorunlu tutulan e-İmza ya da Mali Mühür’e sahip olmanız gerekmektedir.e-İmza bankamız tarafından sağlanmamakta olup, devlet tarafından yetkilendirilmiş kurumlardan temin edilebilir.

Çözümlerimiz artık 2022’de de ücretsiz.


2022’ye kadar kullanım kotası e-Defter için 1 GB kullanım alanı, e-Fatura, e-Arşiv Fatura, e-İrsaliye, e-Müstahsil Makbuzu ve e-Serbest Meslek Makbuzu kullanımlarının toplamı için yıllık 1.000 kontör olan e-Dönüşüm ürünlerimizin 2022’de de kullanım kotası, takvim yılı boyunca e-Defter için 1 GB kullanım alanı, e-Fatura, e-Arşiv Fatura, e-İrsaliye ve e-Müstahsil Makbuzu kullanımlarının toplamı için 1.000 kontördür.

Dijital Köprü İle e-SMM Kullanma Adımları

e-SMM çözümünü başvuru sonrasında QNB eFinans tarafından gönderilecek olan hoşgeldin maili üzerinde yer alan kullanıcı adı ve şifreniz ile QNB eFinans Portal üzerinden aşağıdaki linke tıklayarak veya Android üzerindeki QNB eFinans Mobil uygulaması üzerinden kullanabilirsiniz.

QNB eFinans Mobil Uygulamayı Android için indirmek için buraya tıklayın.

Ürün kullanımlarıyla ilgili ayrıntılı bilgi için QNB eFinans Youtube kanalını veya QNB eFinans üzerinde yer alan e-SMM kullanım kılavuzunu inceleyebilirsiniz. 

Ürün ile ilgili tüm sorularınız için 0850 222 0 900 numaralı çağrı merkezini arayabilir veya QNB eFinans sitesi üzerinde yer alan Canlı Destek’e anında ulaşabilirsiniz.

*Dijital Köprü’yü kullanmaya devam etmek için başvuru tarihinden sonraki 3 ay içerisinde Dijital Köprü Platformu’na giriş yapmanız gerekmektedir. Dijital Köprü Platformuna giriş yapabilmek için QNB Finansbank kullanıcı adı ve FinansŞifre’nizin olması yeterlidir. Başvuru tarihinden sonraki 3 ay içinde Dijital Köprü Platformuna giriş yapmamış üye firmaların Dijital Köprü çözümleri iptal edilecektir.

Hemen Başvur


Ücretsiz Ürünümüz