notify icon
Ana içeriğin başı

e-Fatura

Faturalarınızı elektronik ortamda gönderip alın, dilediğiniz zaman görüntüleyin ve güvenle saklayın.

Hemen Başvur

e-Fatura nedir?

e-Fatura mükellefi olanlar arasında fatura gönderme, alma, saklama, görüntüleme, onaylama ve reddetme işlemlerinin elektronik ortamda yapılmasını sağlayan sistemdir.

Kimler e-Fatura kullanmak zorundadır?

  • 2018 yılı cirosu 10 milyon TL ve üzerinde olan firmaların 01.01.2020’ye kadar e-Fatura'ya geçme zorunluluğu bulunmaktadır.
  • Bununla beraber; 2018 ve 2019’da yıl sonu cirosu 5 milyon TL ve üzerinde olan firmaların 01.07.2020’ye kadar e-Fatura’ya geçmesi gerekmektedir.
  • 2020 itibarı ile cirosu 5 milyon TL ve üzerinde olan firmalar, izleyen yılın temmuz ay başından itibaren e-Fatura uygulamasına geçmek zorundadır.
  • e-Fatura kullanım zorunluluğu hakkındaki tüm sorularınız için tıklayınız.

Zorunlu e-Fatura mükellefi olmayan firmalar, gönüllü olarak e-Fatura sistemine girebilir mi?

Evet. Zorunlu e-Fatura mükellefi olmayan firmalar, gönüllü olarak e-Fatura sistemine geçebilir, böylelikle faturalama giderlerini azaltabilir ve diğer e-fatura kullanıcılarına faturalarını daha hızlı gönderebilir.

Dijital Köprü ile e-Fatura Çözümünü Kullanmak İçin Ne Yapmalıyım?

Dijital Köprü çözümlerini başvuru formunu doldurarak  QNB Finansbank müşterisi olmadan hemen kullanabilirsiniz. Dijital Köprü’yü kullanmaya devam etmek için başvuru tarihinden sonraki 3 ay içerisinde Dijital Köprü Platformu’na giriş yapmanız gerekmektedir. Dijital Köprü Platformuna giriş yapabilmek için QNB Finansbank kullanıcı adı ve FinansŞifre’nizin olması yeterlidir. Başvuru tarihinden sonraki 3 ay içinde Dijital Köprü Platformuna giriş yapmamış üye firmaların Dijital Köprü çözümleri iptal edilecektir.

Çözümlerimiz artık 2022’de de ücretsiz.


e-Dönüşüm ürünlerimizin 2022 kullanım kotası, takvim yılı boyunca e-Defter için 1 GB kullanım alanı, e-Fatura, e-Arşiv Fatura, e-İrsaliye ve e-Müstahsil Makbuzu kullanımlarının toplamı için 1.000 kontördür.

Yenilikçi uygulamalarımız 0 850 222 0 035 numaralı Dijital Köprü Çözüm Merkezi ile bir telefon uzağınızda!

e-Fatura çözümünü Dijital Köprü ile kullanmaya başlamak için aşağıdaki adımların tamamlanması gerekmektedir:

  • e-İmza veya Mali Mühre Sahip Olunması
  • GİB Aktivasyonu
  • Ürün Aktivasyonu ve Ayarların Tamamlanması

e-İmza veya Mali Mühre Sahip Olunması: Vergi kimlik numarasına sahip firmalar mali mühür; TCKN sahibi şahıs firmaları ise e-İmza ya da mali mühür kullanabilirler. Mali Mühür ve e-İmza bankamız tarafından sağlanmamakta olup, devlet tarafından yetkilendirilmiş kurumlardan temin edilebilir.

GİB Aktivasyonu: QNB eFinans aktivasyonu sırasında GİB başvurusu için GİB'in web sitesine gitmenize gerek kalmadan, bu adımı  QNB eFinans Portal üzerinden tamamlayabilirsiniz.

Ürün Aktivasyonu ve Ayarların Tamamlanması: Başvurunuzu gerçekleştirdikten sonra, başvuru esnasında girmiş olduğunuz e-posta adresinize ürün aktifleştirmesi için izlenecek adımların anlatıldığı bir e-posta QNB eFinans tarafından gönderilir. QNB eFinans Portal’a ilk girişinizde tamamlamanız gereken adımlar hakkında portal ekranı sizi yönlendirecektir.