bildirim ikonu
Ana içeriğin başı

Ön Muhasebe Nedir, Ne İş Yapar?

Bu yazımızda sizlere ön muhasebeden ve neden ön muhasebe kullanılması gerektiğinden bahsettik.

Ön Muhasebe Nedir, Ne İş Yapar?

Ön muhasebe, bir işletmenin nakit, müşteri, stok, çek, banka hesapları, senetleri gibi temel unsurların ve bu unsurlara ait hareketlerin takibi için yapılan işlemler bütünüdür. Genel Muhasebe’den farkı, yasal bir zorunluluk gerektirmeyen resmi ve resmi olmayan tüm kayıtların tutulduğu şirket içi bir yapı olmasıdır. Genel Muhasebe yani Finansal Muhasebe ise resmi kurumlara yapılan finansal bildirimleri içeren yasal süreçleri kapsar. Bu yazımızda Ön Muhasebe ne iş yapar ve ön muhasebe programları hakkında detaylı bir inceleme hazırladık.

Neden Ön Muhasebe Programı Kullanmalısınız?

Ön muhasebe yasal raporlamaları ve süreçleri içermemesine rağmen, bütün yasal raporlamalarınızın ve şirket içi nakit akışının temelini oluşturan hayati fonksiyonlar bütünüdür. Bu grup içerisinde cari hesap takibi, irsaliye ve fatura takibi, stok takibi, çek/senet takibi, nakit yönetimi, banka hesapları, sipariş yönetimi, gelir-gider takibi gibi fonksiyonlar yer alır. Şirketiniz için yaşamsal önem taşıyan bu unsurların düzenli ve doğru bir şekilde takip edilebilmesi için bir ön muhasebe programı kullanmalısınız. Dijital Köprünün Ön Muhasebe Programı çözümü sizlere bu konuda yardımcı olabilir.

Dijital Köprü Ön Muhasebe Programı KolayBi’ İle Doğru Yönetim

QNB Finansbank Dijital Köprü’nün sunduğu  ön muhasebe programı, işletmelerin ofis işlerini optimize ederek bu işletmelerin verimliliklerini ve sürdürülebilirliklerini arttıran bir bulut teknolojisidir.

Ön Muhasebe Programı ile verileriniz her an yedeklenir ve fiziksel ortamda kaybolma ve zarar görme riskini ortadan kaldırır. Aynı zamanda kurulum ve bakım masraflarından tasarruf etmenizi sağlar.

Dijital Köprü Ön Muhasebe Programı KolayBi tüm sektörler için uyarlanmış maliyeti düşük, verimliliği yüksek bir ön muhasebe programıdır. Hemen başvurup kullanmaya başlayabilirsiniz.

Dijital Köprü Ön Muhasebe Programı İle Neler Yapabilirsiniz?

  • Cari Hesap Takibi
  • Stok takibi
  • Fatura Takibi
  • Sipariş Yönetimi
  • Gelir Gider Takibi
  • Proje Gelir Gider Takibi
  • Raporlama

Hangi Dijital Köprü Çözümleri ile Ön Muhasebe Programı KolayBi’nin Entegrasyonu var?

QNB eFinans-eDönüşüm Hizmetleri entegrasyonu ile KolayBi’ üzerinden e-Fatura ve e-Arşiv faturalarınızı kesebilir ve QNB eFinans Portal’a otomatik olarak akmasını sağlayabilirsiniz.

StockMount-e-Ticaret Pazaryeri Yönetimi çözümü entegrasyonu ile pazaryerlerinden alınmış olan siparişleri anında ön muhasebe programına aktarabilir, alınan siparişleri istediğinizde faturalandırılabilir, e-Fatura ve e-Arşiv entegrasyonunun bulunması durumunda alınan siparişleri anında e-Arşiv’e dönüştürülebilirsiniz.

KolayMutabakat-Mutabakat İşlemleri çözümü ile KolayBi’ üzerinden, mutabık kalınması istenen cari veya Beyan Alım/Satış mutabakatının seçimi yapıldıktan sonra tarih aralığı seçerek KolayMutabakat üzerinden iletimi sağlayabilirsiniz.

Mükelleflerinizi SMS, Whatsapp veya e-posta yoluyla KolayBi’ ön muhasebe programını kullanmaya davet edebilirsiniz. KolayBi’li olan mükelleflerinize ait fiş ve faturaları kolaylıkla sisteminize aktarabilirsiniz. KolayBi’ Link uygulaması ile ilgili detaylı bilgi almak ve hemen kullanmaya başlamak için tıklayın.

QNB Finansbank A.Ş., bu blogda yayımlanan içeriklerde verilen bilgilerin doğru veya eksiksiz olduğuna ilişkin olarak herhangi bir taahhüt ya da garanti vermemektedir. QNB Finansbank A.Ş. ne şekilde olursa olsun bu bilgilerin içeriğinden, iletilmesinden, alınmasından, saklanmasından sorumlu değildir. Blogda yer verilen içeriklerde iletilen görüşler içerik sahibine ait olup, QNB Finansbank A.Ş.'nin görüşlerini içermeyebilir.

Kaynak:
https://www.qnbfinansbank.com/kobi/dijitalkopru/dijital-kopru-cozumleri/dijital-kopru-yonetimsel-cozumleri/on-muhasebe-programi
https://www.qnbfinansbank.com/kobi/dijitalkopru/dijital-kopru-akademi/dijital-kopru-cozum-videolari
https://www.kolaybi.com/