bildirim ikonu
Ana içeriğin başı

Kentsel Dönüşüm Kredisi

Evinizi finansçıyla yenileyin; huzurla otururken rahatça ödeyin

Kentsel Dönüşüm Kredisi ile afet riski altındaki evinizi sağlamlaştırabilir ya da dilerseniz yeniden inşa edebilirsiniz.

Cazip avantajlar ve uygun faiz oranları sayesinde yenilenmiş evinizde güvenle otururken geri ödemelerinizi dert etmek zorunda kalmazsınız.

Hem Eviniz Hem Bütçeniz Güvende

 • Kentsel Dönüşüm Yapım Kredilerinde maksimum 24 aya kadar, Kentsel Dönüşüm Edinme Kredilerinde ise; maksimum 12 aya kadar anapara erteleme fırsatı,
 • 120 aya varan vade seçenekleri,
 • Uygun faiz oranları,

Kredinizi Hesaplayın

TL

Faiz ve Oranlar

Konut Kredisi Ürün Adı Kredi Vadesi Kredi Tahsis Ücreti Faiz*
Standart Konut Kredisi

 

1-120 Ay

 

%0,5

 

%4,23

Evini Değiştiren Konut Kredisi
Azalan Taksitli Konut Kredisi
Artan Taksitli Konut Kredisi
Peşinatsız %100 Konut Kredisi
Kentsel Dönüşüm Kredisi
Eşit Anapara Ödemeli Konut Kredisi

 

1-120 Ay

 

%0,5

 

%3,31

Çiftçiye Özel Konut Kredisi

 

1-120 Ay

 

%0,5

 

%4,77

* Faiz oranlarımız tabloda belirtilmiş olan kredi vadesine kadar geçerli olup, 120 ay vadenin üzerinde talep edilen konut kredilerinde uygulanacak faiz oranlarımız hakkında şubelerimizden bilgi alabilirsiniz.

Kentsel Dönüşüm Kredisi Koşulları

 • “6306 Sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkındaki Kanun” kapsamındaki afet riski altındaki yapıların dönüştürülmesini öngören kredilerdir.
 • Konutlarını yeniden inşa etmek isteyen hak sahipleri ve riskli yapılarda en az 1 yıl oturan kiracı veya sınırlı ayni hak sahipleri kentsel dönüşüm kredisinden yararlanabilir.
 • Kentsel dönüşüm kapsamında talep edilen yapım veya edinme amaçlı krediler için hak sahiplerine 1 bağımsız bölüm için kullandırılacak azami kredi tutarı 600.000.-TL’dir. Birden fazla bağımsız bölüme sahip olan hak sahipleri adına her bir bağımsız bölüm için 600.000.-TL ’yi aşmamak kaydıyla toplamda en fazla 3.000.000.-TL kredilendirme yapılabilecektir.
 • Hak sahiplerine kullandırılacak konut kredisi için azami vade 10 yıldır.
 • T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından düzenlenen 2012/3803 sayılı Bakanlar Kurulu kararınca; konutlar için yıllık %6 faiz desteği sağlanmaktadır.

4 Adımda Yeni Evinize Kavuşun

1- Başvuru Süreci

Kentsel Dönüşüm Kredisi’ne şubelerimizden ya da web sayfamızdan kolayca başvuru yapabilirsiniz. Gerekli evrakları eksiksiz bir şekilde teslim etmenizin ardından kredi başvurunuz değerlendirmeye alınır. Başvurunuzun hızlıca işleme konması için gerekli evraklar* ise şu şekildedir:

 • Satın alınacak veya yeniden inşa edilecek konutun tapu fotokopisi,
 • Riskli yapı belgesi,
 • Kimlik belgesi, (Nüfus cüzdanı)
 • Güncel tarihli herhangi bir fatura,
 • Maaş bordrosu veya gelir belgesi.

* Yapılacak inceleme sonrası bankamız ek evrak veya teminat talep edebilir.

2- Ekspertiz Değerlendirmesi

Krediniz onaylandıktan sonra 4 iş günü içerisinde evinizin ekspertiz değeri belirlenir. Ekspertiz değeri alabileceğiniz kredi tutarınızı belirleyecektir.

3- Ödeme Planı

Ödeme planınız bütçenize ve talep ettiğiniz ödeme sıklığına uygun olarak belirlenir. Evrakların imzalanması için QNB Finansbank şubesine davet edilirsiniz.

4- İpotek ve Satış İşlemi

Satın alacağınız evin bağlı olduğu Tapu Müdürlüğü’nden alacağınız randevu saatinde bankamız tarafından size özel görevlendirilen personel ile ipotek ve satış işlemi gerçekleştirilir. İpotek tesis süreci tamamlanır ve böylece yeni evinize kavuşmuş olursunuz.