İçeriğe Git Alt Bölüme Git Sol Menüye Git

Aylık İnternet Alışveriş Limiti

CardFinans

Aylık İnternet Alışveriş Limiti

Banka kartınızla internette şifreli veya şifresiz olarak, belirlediğiniz aylık internet alışveriş limitine kadar işlem yapabilirsiniz.

Aylık internet alışverişlerinizi banka kartınızın bağlı olduğu ana hesabınız ve varsa bu hesabınıza bağlı talimatlı Ek Hesabınızın limiti dahilinde gerçekleştirebilirsiniz.

İnternet üzerinden şifresiz veya 3 kat güvenli sitelerde şifreli olarak alışveriş işlemi yapabilmeniz için internet alışveriş yetkinizin açık konuma getirilmesi ve kartınıza aylık internet alışveriş limiti tanımlanması gerekmektedir.

Yetkinizin kapalı olması durumunda banka kartlarınız ile şifresiz veya 3 kat güvenli sitelerde şifreli olarak internet işlemi yapamazsınız.

Yetkinizin kapalı olması durumunda tüm banka kartlarınız internet işlemlerine kapatılır.

Banka kartınızı internet alışverişlerine açtığınız anda bankamız tarafından aylık internet alışveriş limiti 10,000 TL olarak tanımlanacaktır. Aylık internet alışveriş limitinizi QNB Finansbank İnternet Şubemizden veya 0850 222 0 900'den 50,000 TL'ye kadar arttırabilirsiniz. Dilerseniz aynı kanallardan internet alışveriş limitinizi azaltabilir, iptal edebilir veya banka kartınızın tanımlı olduğu ana hesabınızı başka bir vadesiz hesabınız olarak değiştirebilirsiniz. Bankamızdan ilk defa banka kartı alan müşterilerimizin internet alışveriş yetkisi kapalı olup, aylık internet alışveriş limitleri sıfırdır.

İnternet alışveriş yetkisini açık konuma getirdiğinizde, var olan ya da bundan sonra alacağınız diğer tüm banka kartlarınız da internet üzerinden alışveriş işlemlerine açık olacaktır.

İnternet alışveriş yetkinizi açık konuma getirdiğinizde banka kartlarınıza internette şifreli ve şifresiz işlemleriniz için limit tanımlatmanız gerekmektedir.

1 takvim ayı içerisinde kullandığınız internet alışveriş limitiniz, tanımladığınız limit içerisinden kullanılır.

Kullandığınız aylık internet alışveriş limitiniz her takvim ayı başında sıfırlanacak olup, her ay belirlediğiniz limite kadar işlem gerçekleştirebileceksiniz.

Banka kartınıza aylık internet alışveriş limiti tanımlamış olsanız dahi kartınıza bağlı ana hesabınızda bakiye yoksa (ana hesabınıza bağlı bir talimatlı Ek Hesap limitinizin olması halinde, bu limitiniz de yetersizse) internette işlem yapamazsınız.

Aylık belirleyeceğiniz internet alışveriş limitiniz, aynı ay içinde yapacağınız internet alışverişi tutarından düşük olamayacaktır.

Aylık internet alışveriş limiti mevcut vadesiz hesabınıza ek bir limit değildir, internette işlem yapabileceğiniz tutar aralığını gösterir.