bildirim ikonu
Ana içeriğin başı

Kadın Girişimci İhracat Destek Kredisi

QNB Finansbank ve Türk Eximbank’tan ihracat yapan kadın girişimcilere büyük destek!

QNB Finansbank ile Türk Eximbank arasında imzalanan protokol kapsamında “Kadın Girişimci İhracat Destek Kredisi” ile kadın ihracatçıların gücüne güç katıyoruz!

QNB Finansbank ve Türk Eximbank’tan ihracat yapan kadın girişimcilere büyük destek!

QNB Finansbank ile Türk Eximbank arasında imzalanan protokol kapsamında “Kadın Girişimci İhracat Destek Kredisi” ile kadın ihracatçıların gücüne güç katıyoruz!

İhracat yapan kadın girişimcilerimiz, Bankamız aracılığıyla Eximbank Sevk Öncesi İhracat Kredisine başvurduklarında ayrıcalık kazanabilecek. Kadın girişimcilerimizin başvuruları Eximbank tarafından öncelikli olarak değerlendirecek. Üstelik, hem Türk Lirası hem yapancı para cinsinden kullanılabilecek bu kredilerde yabancı para cinsinde avantajlı faiz oranlarından faydalanabilecekler.

Kısa vadeli finansman desteğine ihtiyacı olan Kadın Girişimci ihracatçılarımızı QNB Finansbank şubelerine bekliyoruz!

Kimler Başvurabilir?

  • İhracat yapan, hakim ortağı ya da ortaklık payının %50 ve üstü kadın olan girişimciler krediye başvurabilir.
  • TL kredilerde KOBİ* niteliğindeki girişimciler başvurabilir. YP kredilerinde ise KOBİ olma şartı aranmaz.

* 10.09.2012 tarih ve 2012/3834 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile değiştirilen 19/10/2005 tarih ve 2005/9617 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan “Küçük ve Orta  Büyüklükteki İşletmelerin Tanımı, Nitelikleri ve Sınıflandırılması Hakkında Yönetmelik” ile tanımlanan gerçek veya tüzel kişi işletmeler.

Türk Eximbank Sevk Öncesi İhracat Kredisi Uygulama Esaslarını görüntülemek için tıklayınız.

Nasıl başvurabilirsiniz?

İhracat yapan kadın girişimcilerimiz krediye şubelerimiz aracılığı ile başvurabilir. Bankamız değerlendirmesinde olumlu sonuçlanan başvurular, nihai karar için Türk Eximbank’a sunulur.

Başvurularınız için sizleri QNB Finansbank şubelerimize bekliyoruz.

Kredi Limiti, Vadesi ve Faiz Oranı

  • Her bir Kadın Girişimci (grup şirketleri/şubeler dahil tek firma kabul edilerek) en fazla 100.000 TL ve 500.000 EUR/USD kredi kullanabilir. Kullanılabilecek kredinin üst limiti firmanın kredi değerlendirme sonucuna göre belirlenir ve belirtilen üst sınırı aşamaz.
  • Bu kapsamdaki TL ve YP  kredilerin vadesi en fazla 360 gün olabilir. 
  • Kredi faiz oranları ve komisyonlar Türk Eximbank internet sayfasında ilan edilen SÖİK faiz oranı/komisyonlarıdır. YP kredilerde ilan edilen faiz oranı üzerinden 0,25 puan indirim fırsatı sunulacaktır.

Kredi nasıl kapatılacaktır?

  • Kullanılan krediler vade sonunda bankamıza yapılan ödeme ardından kapanır. Kredi geri ödemeleri, 180’inci ve 360’ıncı güne denk gelecek şekilde iki eşit taksite bölünür. Taksit ödeme günlerinde, taksit tutarları ile birlikte ilgili dönem tahakkuk eden faiz de ödenir. 
  • İhracat bedeli getirme süresi, kredi kullandırımdan itibaren 24 aydır. Kredi kapama koşulları Türk Eximbank internet sitesinde Sevk Öncesi İhracat Kredisi Uygulama Esaslarında belirtilmektedir.