İçeriğe Git Alt Bölüme Git Sol Menüye Git

Ödüller

Ödüllerimiz

2017

QNB Finansbank, Microsoft Türkiye ve Habitat Derneği'nin işbirliğiyle gerçekleşen "Minik Parmaklar Geleceği Programlıyor" projemiz ile Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD) tarafından düzenlenen 16. Altın Pusula Türkiye Halkla İlişkiler Ödülleri yarışmasında Büyük Ödül'ün sahibi oldu.
Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD) tarafından düzenlenen 16. Altın Pusula Türkiye Halkla İlişkiler Ödülleri yarışmasında "Harika Matematik Sergisi" ile Sponsorluk İletişimi dalında Eğitim Ödülü'nün sahibi olduk.
Türkiye'de gerçekleştirilen proje finansmanı ve özel sektörün tahvil ihracı işlemlerinin ödüllendirildiği Bonds&Loans Türkiye ödüllerinde ikisi birincilik olmak üzere üç kategoride dört ödül aldı. İstanbul 3. Havalimanı Projesiyle "Yılın Ulaştırma Finansmanı Kredisi" kategorisinde birincilik ödülünün sahibi olduk. Galataport projesiyle "Yılın Altyapı Finansmanı Kredisi" kategorisinde de birincilik ödülü kazandık. "Yılın Ulaştırma Finansmanı Kredisi" kategorisinde Galataport projesiyle ikincilik ödülü ve "Yılın Proje Finansmanı Kredisi" kategorisinde İstanbul 3. Havalimanı Projesiyle de üçüncülük ödülü aldık.

2016

İşe alım süreçlerinde adayların deneyiminin bizzat kendileriyle yapılan anketlerle araştırıldığı, Talent Board tarafından düzenlenen Candidate Experience Survey'de ödüle layık görüldük. 2012'den beri dünya çapında işe alım süreçlerinde adayların deneyimlerini araştırarak, görüşlerinin oluşturduğu sonuçlar doğrultusunda firmaları ödüllendiren araştırmada bu yıl Avrupa, Ortadoğu ve EMEA bölgesinden 25 binin üzerinde aday, işe alım sürecine dahil olduğu 150'nin üzerinde firmayı değerlendirdi.

Türkiye'nin bu yıl ilk kez katıldığı, ABD kökenli bir sivil toplum kuruluş olan Talent Board'un bağımsız araştırmasında "Candidate Experience Award" ödülünü Türkiye'ye ilk getiren kurumlardan biri QNB Finansbank oldu.
Müşterilerimize özel olarak tasarladığımız ve seyahat yazarı, tarihçi ve profesyonel rehber Saffet Emre Tonguç ile birlikle düzenlediğimiz "İstanbul Buluşmaları", organizasyonumuzla Stevie Business Awards'ta Yılın Dış Pazarlama Programı kategorisinde Gümüş, Yılın Teşvik, Ödüllendirme, Farkındalık Sağlayıcısı kategorisinde Bronz Stevie sahibi olduk.
QNB Finansbank, Microsoft Türkiye ve Habitat Derneği'nin işbirliği ile hayata geçirilen"Minik Parmaklar Geleceği Programlıyor" projemiz ile Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD) tarafından düzenlenen 15. Altın Pusula Türkiye Halkla İlişkiler Ödülleri yarışmasında Jüri Özel Ödülü'nün sahibi olduk.
Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD) tarafından düzenlenen 15. Altın Pusula Türkiye Halkla İlişkiler Ödülleri yarışmasında "Harika Matematik Sergisi" ile Sponsorluk İletişimi dalında Eğitim Ödülü'nün sahibi olduk.
HRM Impact Awards, Dünyada Amerika'daki şirketler dışında ilk kez QNB Finansbank'ın oldu! İnsan Kaynakları yönetimi konusunda dünyanın önde gelen kuruluşlarından biri olan Society for Human Resource Management (SHRM)'ın 2013'ten itibaren her yıl verdiği HRM Impact Awards kapsamında "Honorable Mention" ödülünü 2016 yılında elde eden QNB Finansbank, şimdiye kadar bu ödülü Amerika dışından almaya hak kazanan ilk kurum oldu.

Bu ödül, İnsan Kaynakları alanında hayata geçirilen, başarısı kanıtlanmış, kuruma değer katan, fayda sağlayan uygulamaları taçlandırıyor. QNB Finansbank, finansçıların bireysel gelişimleri, kariyer yolculuklarında ilerlemelerinin sağlanması, bu sayede bankanın performans artışını desteklemek amacıyla kurgulanan kişiselleştirilmiş performans yönetimi süreci ile, Human Resources Management Impact Awards kapsamında "Honorable Mention" almaya hak kazandı.

*HRM Impact Awards internet sitesinde yer alan bilgilerine göre; ABD dışından ilk kez bankamız tarafından 2016 yılında bu ödül kazanılmıştır.

2015

İnsan Kaynakları "Kariyer Mimarisi" süreci ile iki kategoride başvurduğu, alanında dünyanın yetenek gelişimi alanında en önemli kuruluşu olan ATD'den (Association Talent Development) iki ödül aldı.
"Organizational Learning and Development" kategorisinde "Excellence In Practice" ödülü ve "Career Development" kategorisinde "Excellence In Practice" takdirnamesi.

2014

Avrupa Finansal Yönetim ve Pazarlama Birliği (EFMA), QNB Finansbank'ın yeni projesi "Basemap"i, Satış Verimliliği İnovasyonu kategorisinde ikincilikle ödüllendirdi.
Finansbankbu ödülü saha çalışanlarının hayatını kolaylaştıracak ve hizmet kalitesini yükseltecek yeni projesi "Basemap" ile aldı.
Türkiye'de bulunan tüm tüzel müşterilerin bilgisini uydu ve GPS desteği ile harita üzerindeki konumlarıyla beraber gösteren ödüllü Basemap projesi, sektörde örneği bulunmayan ve tüzel müşteri temsilcilerinin hayatında büyük kolaylık sağlayarak maliyetleri kontrol altına alan bir devrim olarak nitelendiriliyor. Basemap uygulaması sistematik yeni müşteri kazanımı ve CRM çalışmalarının banka dışında da etkin şekilde yapılabilmesini sağlanıyor. Basemap ile Şube dışında bankacılık hizmetleri sunulması, müşteri ziyaretlerinin konum bazlı yönetimi, takibi ve raporlanması, saha ziyareti esnasında genel müdürlük, şube ve müşteriler ile anlık iletişim kurabilmesi gibi Bankanın ve saha çalışanlarının öncelikli ihtiyaçları daha gelişmiş bir çözüme kavuşmuş oldu.
Müşterilerimize, KOBİ İnternet Şubesi'nden limitleri dahilinde günlük 150.000 TL'ye kadar ticari kredi ihtiyacını tek tıkla, hızlıca ve kolayca karşılayabilme fırsatı sunduğumuz "Tüzel İnternet Bankacılığı'ndan anında kredi" ürünümüz ile Stevie International Business Award'dan Yılın Ürün Yönetimi Departmanı kategorisinde Bronz Stevie kazandık.
QNB Finansbank'ın Turkcell için geliştirdiği ve sektörde bir ilk olan "Konuşturan Kredi" ürünü ile Stevie International Business Award - yılın en iyi ürün / hizmeti kategorisinde Bronz Stevie kazandık. Bu ürün ile Turkcell müşterileri, QNB Finansbank şubesine hiç uğramadan internetten başvurabiliyor ve krediye çok hızlı ve kolay bir şekilde sahip oluyor.

2013

Enpara.com, Stevie International Business Award'da 7 ödül kazandı. Bunlardan; Ürün Yönetimi Departmanı, Yılın Pazarlama Kampanyası ve internet bankacılığı kategorilerinde Altın Stevie alırken, En iyi yeni ürün/hizmet kategorisi - Gümüş Stevie, Yılın yeni ürün/hizmet ödülü, Yılın Müşteri Hizmeti Ekibi ve En iyi web design kategorilerinde Bronz Stevie sahibi oldu.
Dijital Bankacılık Departmanımız Stevie International Business Award'dan Hizmet satışı kategorisinde - Ceren'in halleri animasyon filmi ile Bronz Stevie'ye hak kazandı.
Global Business Excellence Ödülü
QNB Finansbank'ın, gençlerin iş dünyasına kazandırılması ve kariyer basamaklarını emin adımlarla çıkmasına destek olan kariyer kulübü Finans UP, İngiltere'nin en büyük iş ödül programı Awards Intelligence kapsamındaki Global Business Excellence Ödülü'nü Türkiye'ye getiren ilk uygulama oldu.

2012

Yeni Bir İş
QNB Finansbank "Yenibiriş Ödülleri 2012" kapsamında, sektöründe adaylara en çok dönüş yapan firma olarak "Örnek İşveren" kategorisinde ödüle değer görüldü.
ASTD Mükemmellik Takdirnamesi
QNB Finansbank'ın 2010 yılında belirlediği ve 2011 yılında uygulamaya koyduğu "Bizce Mümkün Gelişim Programı"na, eğitim ve gelişim profesyonellerinin otoritesi olan ASTD (American Society for Training & Development- Amerikan Eğitim ve Gelişim Derneği) tarafından "Mükemmellik Takdirnamesi" ödülü verildi.
QNB Finansbank'ın programı yönetimi, uygulamaya koyuş biçimi ve yaygınlaştırma planlaması çok başarılı bulundu. Ödül töreni 7 Mayıs 2012 tarihinde Amerika'da Denver, Colorado'da gerçekleşti.
Stevie Awards
QNB Finansbank, dünyanın en önemli iş dünyası ödüllerinden biri olan ve Stevie Awards olarak da adlandırılan International Business Awards 2012'den ödülle döndü.

2011 yılında uygulamaya koyduğumuz "Bizce Mümkün Gelişim Programı", başvurduğumuz Uluslararası Bankacılık kategorisinde Bronz Stevie ödülü almaya hak kazandı.
"Bizce Mümkün Gelişim Programı"nın uluslararası arenada başarı sahibi olan kişi ve kurumların onurlandırılması ve başarılarının tanıtılması amacıyla verilen Stevie Awards'da ödüle değer bulunmasının gururunu hep birlikte yaşıyoruz.

2011

İstanbul Call Center Awards
Çağrı Merkezimiz 2011 yılında, İstanbul Call Center Awards yarışmasında en büyük ödül olan "500'den Fazla Koltuklu En İyi Çağrı Merkezi" ödülüne değer görüldü.
CardFinans Fix ürünümüz ile İngiltere'nin en prestijli ödüllerinden olan "Best Business Award" dan "en iyi ürün" kategorisinde ödül aldık.
Jüri'den: "CardFinans Fix'in, beklentilerin çok ötesinde gerçekleşmiş olan çarpıcı başarısı, müşterilerinin piyasada gördükleri boşluğa ve beklentilerine göre tasarlanmış bir ürün olmasından kaynaklanıyor. Böylesine önemli bir ürünü tasarlarken tüm süreçlerinde müşterilerine de yer veren QNB Finansbank'a tebrikler..." şeklinde övgü aldık.
Altın Pusula
Pusulamız başarıdan hiç şaşmadı!
Tuhid Altın Pusula Halkla İlişkiler Ödülü, bu yıl kurumsal iletişim dalında "Bizce Mümkün 2011" imaj kampanyası ile QNB Finansbank'a verildi. Bu önemli başarının haklı gururunu çalışanlarımızla birlikte yaşıyoruz.
Stevie Ödülü
QNB Finansbank, dünyanın en saygın iş dünyası ödüllerinden biri olan International Business Awards'tan beş ödülle döndü... Müşterilerine kart aidatı ödetmeyen kredi kartı CardFinans Fix'in iki kategoride Stevie Ödülü aldığı organizasyonda, FinClub web sitesi, Finarmoni eğitim portalı ve "QNB Finansbank'ı Geleceğe Taşımak" animasyon videosu, onur ödülü olan Distinguished Honoree'nin sahibi oldu. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kristal Elma
QNB Finansbank'ın desteklediği Boğaziçi Caz Korosu'na Avusturya'dan 5 ödül!
CardFinans GO'nun verdiği destek ile Avusturya'da düzenlenen Dünya Koro Şampiyonası'na katılan Boğaziçi Caz Korosu, Çağdaş Müzik ve Folklor kategorilerinde "Dünya Şampiyonu", Karma Korolar kategorisinde ise "Dünya İkincisi" oldu. Şampiyonların yarıştığı "Grand Prix"de ise 2 altın madalya kazanarak toplam 5 altın madalya kazandı.
Kristal Elma
Kristal Elma ödüllerinde, promosyon televizyon dalında, DDB reklam ajansı tarafından tasarlanan CardFinans "Baba-Kız" Kampanyası Kristal Elma kazandı.
QNB Finansbank Facebook sayfası için MagiClick tarafından hazırlanan "El Öpenlerin Şok Olsun" uygulaması ise Hizmet - Sosyal Medya kategori ikinciliği ödülünü aldı.

2010

yenibiris.com
QNB Finansbank "Yenibiriş Ödülleri 2010" kapsamında sektöründe hem en çok iş fırsatı sunan hem de adaylar tarafından en çok tercih edilen şirketlerin bulunduğu "Sektörün İstihdam Lideri" kategorisinde ödüle değer görüldü.
VISA 2010
QNB Finansbank'ın başarısı "Visa 2010 Başarı Ödülleri" ile taçlandı.
QNB Finansbank, Visa Europe'un her yıl Türkiye'deki üye bankalara yönelik düzenlediği Visa Europe Türkiye Konferansı Vizyonist'11 kapsamında verilen "Visa 2010 Başarı Ödülleri"nde, iki ödüle birden değer görüldü.
9. Altın Örümcek
Altın Örümcek'te Halkın Favorisiyiz!
9. Altın Örümcek Web Ödülleri'nde Bankacılık ve Finans kategorisinde finale kalan QNB Finansbank kurumsal web sitesi SMS ile gerçekleştirilen halk oylaması ile Halkın Favorisi seçilmiştir.
Web Awards
Web Marketing Association tarafından düzenlenen internet dünyasının en prestijli ödüllerinden biri olan "Web Awards 2010"da, QNB Finansbank 3 ödüle layık görüldü.
www.qnbfinansbank.com web sitesi "Bankalar Mükemmeliyet Ödülü" kategorisinde, www.clubfinans.com.tr ve www.fixcard.com.tr web siteleri de 'Finansal Servisler Mükemmeliyet Ödülü' kategorisinde ödüllere layık görüldü.
Halkın favorisi
www.qnbfinansbank.com, 2010 yılında Kurumsal Web Sitesi Kategorisinde Halkın Favorisi olarak seçilmiştir.

2009

Yeni Bir İş
QNB Finansbank, "Yenibiriş Ödülleri 2009" kapsamında, "En Çok Başvuru Alan Firma" kategorisinde ödüle değer görüldü. Bu yıl dördüncüsü düzenlenen ve 2 ana kategoride değerlendirmelerin yapıldığı "Yenibiriş Ödülleri 2009" ödül töreni, 3 Haziran Perşembe günü Yenibiriş Genel Müdürlüğü'nde gerçekleştirildi. QNB Finansbank'a plaketini Yenibiriş.com Genel Müdürü Deniz Ceylan Kılıçlıoğlu sundu.
Cards and Payments Europe 2010
QNB Finansbank'ın dünyanın taksit yapan ilk banka kartı CardFinans Nakit, Madrid'de düzenlenen "Cards and Payments Europe 2010"da "En iyi yeni banka kartı lansmanı" kategorisinde ödüle layık görüldü.
Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.
Best in class
QNB Finansbank kurumsal sitesi, her yıl New York'ta düzenlenen ve alanının en önemli yarışmalarından biri olarak kabul edilen "Interactive Media Awards"un en büyük ödülüne layık görüldü. QNB Finansbank, bankacılık kategorisinde "Best in Class" seçilen ilk Türk bankası oldu.
Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.
Peryön
QNB Finansbank, PERYÖN tarafından düzenlenen ve firmaların farklı kategorilerdeki süreçlerinin, akademi ve iş dünyasından oluşan bir jüri tarafından değerlendirildiği İnsan Yönetimi Ödülleri 2009 yarışmasına İşe Alım kategorisinde katıldı.
QNB Finansbank, 10 Kasım 2009 akşamı PERYÖN 17. Ulusal İnsan Yönetimi Kongresi'nde gerçekleşen törende finalist olarak ödülünü aldı.

2008

Altın Örümcek 2008
QNB Finansbank İnternet Şubesi, 2008 yılında 7.si düzenlenen Altın Örümcek Web Ödülleri organizasyonunda Çevrimiçi Bankacılık kategorisinde ikinci oldu.
Altın Örümcek 2008
2008 Altın Örümcek Web Ödülleri organizasyonunda ilk defa sadece halk oyları ile Halkın Favorileri seçildi. Çevrimiçi Bankacılık kategorisinde, yenilenen yüzü ile QNB Finansbank İnternet Şubesi halkımızın oylarıyla birinci oldu ve Halkın Favorisi seçildi.
Yenibiriş Ödülleri 2008
QNB Finansbank, "Yenibiriş Ödülleri 2008" kapsamında, "Başvuru", "Başvuru Değerlendirme" ve "İşe Alım" kategorilerinde 3 ödüle değer görüldü. Bu yıl üçüncüsü düzenlenen "Yenibiriş Ödülleri 2008" ödül töreni, 24 Şubat Salı günü Hürriyet Medya Towers VIP Salonu'nda gerçekleştirildi. Ödül alan firmalara plaketleri, Hürriyet Gazetecilik İcra Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı tarafından verildi.
Davey Awards
QNB Finansbank'ın yenilenen web sitesi www.qnbfinansbank.com, 2008 Davey Awards'da "Bankacılık" kategorisinde "Gümüş Ödül" kazandı. Uluslararası Görsel Sanatlar Akademisi (IAVA) tarafından her yıl ABD'de 7 ayrı dalda düzenlenen Davey Awards, "yaratıcılıkta mükemmeliyet"i ödüllendirme amacını taşıyor. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.
İstanbul Call Center Awards
Çağrı Merkezimiz, İstanbul Call Center Awards yarışmasında iki kategoride ödüle değer görüldü. En İyi Çağrı Merkezi Eğitim Programı kategorisinde "Birincilik" ödülü alan Çağrı Merkezimiz, Teknolojinin En iyi Kullanımı kategorisinde ise "En Övgüye Değer Teknoloji Kullanımı" ödülünü aldı.
Altın Örümcek
QNB Finansbank KOBİ Bankacılığı tarafından yürütülen KobiFinans projesinin hizmet kanallarından biri olan www.kobifinans.com.tr internet portalı, 2008 yılında "Altın Örümcek Web Ödülleri"nde, Türkiye'nin en iyi "Profesyonel Servis Sitesi" seçildi.

2007

Superbrands
CardFinans, dünyanın 70'den fazla ülkesinde faaliyet gösteren İngiliz şirketi Superbrands tarafından 2007 yılında kredi kartları dalında Türkiye'nin Süpermarkası seçildi.
Türkiye Çağrı Merkezi Kalder
QNB Finansbank Çağrı Merkezi, 2007 yılında Türkiye Çağrı Merkezi yarışmasında "En iyi Çağrı Merkezi İşe Alım Uygulaması" ve "En İyi Müşteri Temsilcisi" dallarında birincilik ödülü aldı.


Kalder tarafindan gerçekleştirilen Türkiye Müşteri Memnuniyeti Endeksi sonuçlarina göre, QNB Finansbank özel sektörde müşterisini en çok memnun eden banka seçildi.
Altın Örümcek
QNB Finansbank KOBİ Bankacılığı tarafından yürütülen KobiFinans projesinin hizmet kanallarından biri olan www.kobifinans.com.tr internet portalı, 2005 yılında "Altın Örümcek Web Ödülleri"nde, Türkiye'nin en iyi "Finans Sitesi" seçildi.
European Call Center Awards
Uluslararası Visa Challenge Programı'nda 2003 yılında dünya birinciliği, European Call Center Awards yarışmasında Avrupa birinciliği kazanıldı.