bildirim ikonu
Ana içeriğin başı

Uzaktan Müşteri Edinimi 3. Şahıs Aydınlatma Metni

UZAKTAN MÜŞTERİ EDİNİMİ KAPSAMINDA ÜÇÜNCÜ KİŞİ OLARAK İŞLENECEK OLAN KİŞİSEL VERİLERİNİZE İLİŞKİN OLARAK SİZİ BİLGİLENDİRMEK İSTERİZ:

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ("KVKK") hükümleri kapsamında, veri sorumlusu QNB Finansbank A.Ş.’ ye ilettiğiniz kişisel verilerinizin bankacılık işlemleriniz için kullanılması, özel hayatınızın gizliliği ve temel hak ve özgürlüklerinizin korunması temel prensibimizdir.

Uzaktan müşteri edinimi sırasında engelli veya 70 yaş üzerindeki kişilerin uzaktan kimlik tespitinin yapılabilmesi için görüntülü görüşme aşamasında yardım etmeniz durumunda müşteri temsilcimiz, mevzuat gereği sizin ve sunacağınız kimlik belgesinin ön ve arka yüzünü gösteren fotoğraflar ve/veya ekran görüntülerini oluşturacaktır. Böylelikle Kimlik Bilgileri (T.C. kimlik numarası vb.) ile Görsel ve İşitsel Kayıtlarınız (fotoğraf, görüntü, görüşme kaydı vb.) Hizmet Üretim ve Operasyon Süreçlerinin Yürütülmesi amacı ile kanunlarda açıkça öngörülmesi ile QNB Finansbank A.Ş.’nin hukuki yükümlülüğünü yerine getirebilmesi için zorunlu olması şartına dayanılarak ile işlenecektir. 

Kişisel verilerinize ilişkin tüm kanuni haklarınız, izleyeceğiniz başvuru yöntemleri ve kişisel verilerinizin aktarıldığı, mevzuat hükümlerinin zorunlu kıldığı ya da izin verdiği kişi, kurum ve kuruluşlara dair bilgi almak için https://www.qnbfinansbank.com/bize-ulasin/kisisel-verilerinizin-korunmasi-hakkinda-bilgilendirme linkine tıklayarak ulaşabilirsiniz.