bildirim ikonu
Ana içeriğin başı

Kredi

2.1 Kredi başvuru işlemleri

Kredi çekmek istiyorum.

Konut ve oto kredi başvurularınızı  size en yakın şubemizden gerçekleştirebilirsiniz. Detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
İhtiyaç Kredi Talepleriniz
QNB Finansbank Müşterileri için ; Şubelerimizin yanısıra İnternet şubemiz, QNB Mobil ve 0850 222 0 900 numaralı çağrı merkezi  telefonumuzdan ihtiyaç kredi başvurunuzu hemen iletebilir, krediniz onaylandığında anında kredinizi hesabınıza aktarabilirsiniz.
Henüz QNB Finansbank Müşterimiz değilseniz; Şubelerimizin yanısıra, www.qnbfinansbank.com, web sitemizde yer alan başvuru sayfasından , 5030'a TC kimlik numaranızı ileterek ihtiyaç kredisi ön başvurunuzu oluşturabilirsiniz. Ayrica, KrediGO uygulamamiz üzerinden de kolayca kredi başvurusu yapabilirsiniz. KrediGO uygulamasi GooglePlay ve App Store'da!

Kredi başvurum ne kadar zamanda sonuçlanır?

Kredi başvurularının sonuçlanması, kredi türü, tutarı ya da başvuruda bulunulan kanala göre değişiklik gösterebilmektedir. Değerlendirme süreci, iletilen bilgi ve belgeler doğrultusunda en kısa sürede sonuçlandırılacaktır.

Ön onay Sonrasında krediyi kesin kullanabilir miyim?

Hayır, şubeye evraklarınızla beraber geldiğinizde kredi talebiniz son bir değerlendirmeye tabii tutulacaktır ve kredi kullandırımı bu değerlendirmede kesin onay alınması halinde gercekleşecektir.

2.2 Kredim neden reddedildi

Talebinize olumlu cevap verebilmeyi çok isteriz. Ancak tüm kredi başvuruları bankamız kredi politikaları çerçevesinde birçok farklı ölçüt gözetilerek değerlendirilmektedir.

 Başvuruların olumsuz değerlendirilme nedenlerini maalesef müşteri özelinde paylaşamıyoruz ama genel bilgi olması açısından; olumsuz değerlendirme sebeplerinden bazıları:

  • Maaş veya serbest meslek kaynaklı düzenli bir gelir sahibi olunmaması,
  • Son dönemde Finansbank’a veya başka bir bankaya olan kredi ve/veya kredi kartı borcunun ödemesi ile ilgili bir gecikme yaşanmış olması,
  • Tüm bankalardaki mevcut kredi ve kredi kartı borç toplamının gelire oranla yüksek seviyede olması, şeklinde sıralanabilir.

Red bilgisi aldıysanız farklı bir aksiyon alamayacağımızı üzülerek bildiririz.

2.3 Kredi masraflarımın iadesini istiyorum

Değerli müşterimiz Bankacılık Kanunu’nun 144. maddesine istinaden Bakanlar Kurulu’nun 16.10.2006 tarih ve 2006/11188 sayılı kararına dayanılarak  T.C. Merkez Bankası tarafından 2006/1 sayılı “Mevduat ve Kredi Faiz Oranları ve Katılma Hesapları Kar ve Zarara Katılma Oranları ile Kredi İşlemlerinde Faiz Dışında Sağlanacak Diğer Menfaatler Hakkında Tebliği” hazırlanmıştır. 

Anılan Tebliğ’in 4. maddesinde  "… faiz dışında sağlanacak diğer menfaatlerin ve tahsil olunacak masrafların nitelikleri ve sınırları serbestçe belirlenir." şeklinde bir düzenleme bulunmakta olup, bu düzenleme çerçevesinde bankamızca belirlenen masraf ve komisyonların tür, oran ve tutarları T.C. Merkez Bankası'na bildirilmektedir.

Bankamız uygulamaları da bu kurallar çerçevesinde işlemektedir.

Yukarıda belirtilen kapsam dışında bir durum nedeniyle detaylı inceleme istiyorum.

2.4 Kredi faiz oranları için soru / itirazım var

Değerli müşterimiz kredi faiz oranlarımız müşteri skoruna göre değişiklik gösterebilir.

Kredi Hesap Makinesi adresimizde yer alan örnek hesaplamalar, uygulanabilecek en düşük faiz oranı ile yaklaşık sonuç vermekte ve ilgili sitede bu konu ile ilgili bilgilendirme yer almaktadır.

2.5 Kredime ara ödeme yaptım, iptalini istiyorum

Kredi ara ödeme işlem iptali ancak şubelerimizden ve sadece ödemenin yapıldığı gün gerçekleştirilebilir. 

Bunun dışındaki talepler için alınabilecek bir aksiyon maalesef bulunmamaktadır. 

2.6 Kredime bağlı sigorta poliçemin iptalini istiyorum

Poliçe iptal taleplerinizin değerlendirilebilmesi için Şubelerimize başvurabilir veya 0850 222 0 900 nolu hattan Çağrı Merkezimizi arayabilirsiniz

2.7 Kredili mevduat hesabı (ek hesap) açılmasını istiyorum

Kredili Mevduat Hesabı(KMH) başvurularını web sitemizden yapabilirisiniz. Dilerseniz detaylı bilgi için şubelerimizi de ziyaret edebilirsiniz.

Başvurunuz sonuçlandığında cep telefonunuza kısa mesaj olarak bilgilendirme yapılacaktır.

Başvurmak için tıklayınız.

2.8 Kredili mevduat hesabı (ek hesap) talebim neden reddedildi

Kredili Mevduat Hesabı talepleri Bankamız kredi politikaları çerçevesinde oluşturulan kriterler doğrultusunda değerlendirilmektedir. Kriterlere uygun olmayan talepler karşılanamamaktadır.

Tarafınızla paylaşılmış red bilgisi mevcut ise alınabilecek farklı bir aksiyon bulunmadığını üzülerek bildiririz.