bildirim ikonu
Ana içeriğin başı

QNB Finans Portföy Temiz Enerji ve Su Fon Sepeti Fonu 

Temiz enerji ve su temalarına yatırım yaparak orta ve uzun vadede getiri elde etme fırsatı!

Yatırımcı Profili:

Temiz enerji ve su alanlarında üretici, dağıtıcı veya altyapı sağlayıcı olarak faaliyet gösteren şirketlerin kazancına, portföy yöneticileri tarafından seçilen yerli ve yabancı fonlar aracılığıyla iştirak etmeyi hedefleyen, orta ve uzun vadeli yatırım yapmak isteyen, anapara kaybı ve fon riskleri hakkında bilgisi olan yerli ve yabancı yatırımcılar tarafından tercih edilebilir

Yatırım Stratejisi:

Fon portföyünün en az %80’i devamlı olarak; temiz enerji ve su temalarına yatırım yapan yerli ve yabancı yatırım fonları ile borsa yatırım fonlarının katılma paylarına yatırılır. Temiz enerji ve su temalarından her birine ayrı ayrı ve devamlı olarak fon toplam değerinin asgari %40’ı oranında yatırım yapılır.

Fon Özellikleri

QNB Finans Portföy Temiz Enerji ve Su Fon Sepeti Fonu (OLD) FON ÖZELLİKLERİ
Risk Seviyesi 6/7( yüksek )
Önerilen Vade Orta - Uzun Vade ( 6 ay ve üzeri )
Yıllık Yönetim Ücreti 2,50% 
Alım - Satım Valör Tarihleri T+1/T+3
İşlem Kanalları QNB Mobil, İnternet Bankacılığı, Telefon Bankacılığı ve QNB Finansbank Şubeleri
İşlem Saatleri 09:00-17:30
Alım - Satım Esasları

BBorsa İstanbul, New York Stock Exchange (NYSE) ve London Stock Exchange (LSE) piyasalarının açık olduğu günlerde saat 13:30’a (yarım günlerde saat 10:30’a) kadar verdikleri katılma payı alım/satım talimatları, talimatın verilmesini takip eden ilk hesaplamada bulunacak pay fiyatı üzerinden yerine getirilir.

Borsa İstanbul,New York Stock Exchange (NYSE) ve London Stock Exchange (LSE) piyasalarının açık olduğu günlerde saat 13:30’dan (yarım günlerde saat 10:30’dan) sonra iletilen talimatlar ise, ilk pay fiyatı hesaplamasından sonra verilmiş olarak kabul edilir ve izleyen hesaplamada bulunan pay fiyatı üzerinden yerine getirilir.

İlgili piyasaların kapalı olduğu günlerde iletilen talimatlar, izleyen ilk iş günü yapılacak ilk hesaplamada bulunacak pay fiyatı üzerinden gerçekleştirilir.

Fon Karşılaştırma Ölçütü %20 BIST Elektrik Getiri Endeksi, %20 NASDAQ Clean Edge Green Energy Total Return Endeksi, %40 NASDAQ OMX US Water Total Return Endeksi ve %20 BIST-KYD Repo Endeksi (Brüt) 

Fon ile ilgili güncel portföy dağılımını ve fon detaylı analizini görmek için tıklayınız

Aylık Fon Bülteni için tıklayınız.

İzahname, Yatırımcı Bilgi Formu ve fon ile ilgili detaylı bilgilerin bulunduğu KAP sayfasına ulaşmak için tıklayınız.