bildirim ikonu
Ana içeriğin başı

QNB Finans Portföy Teknoloji Fon Sepeti Fonu

Teknoloji şirketlerine yatırım yaparak orta ve uzun vadede getiri elde etme fırsatı!

Yatırımcı Profili:

Orta ve uzun vadede belli bir risk alarak portföyünü çeşitlendirmek, teknoloji sektöründe seçilmiş şirketlere yatırım yapmak isteyen yatırımcılar için uygundur.

Yatırım Stratejisi:

Fon toplam değerinin en az %80’i devamlı olarak; teknoloji temasına yatırım yapan yerli ve yabancı yatırım fonları ile borsa yatırım fonlarının katılma paylarına yatırılır. Fonun yatırım amacı, teknoloji şirketlerine yatırım yapan yatırım fonu ve borsa yatırım fonları vasıtasıyla; A.B.D. ve Türkiye piyasaları başta olmak üzere olmak üzere, teknoloji sektöründe faaliyet gösteren kurumların kazancına iştirak etmek ve orta ve uzun vadede NASDAQ100 Teknoloji Sektörü Endeksi ile BIST Teknoloji Endeksi bileşenlerinden oluşan karşılaştırma ölçütünün üzerinde getiri kaydetmektir. Yatırım yapılacak fonların belirlenmesinde teknoloji sektörü ve biyoteknoloji, finansal teknolojiler, yapay zekâ teknolojileri gibi alt sektörler bazında seçim yapılarak ilgili faaliyet alanının finansal performansını etkin biçimde yansıtacak fonlar tespit edilir.

Fon Özellikleri

QNB Finans Portföy Teknoloji Fon Sepeti Fonu (OJT) FON ÖZELLİKLERİ
Risk Seviyesi 6/7( yüksek )
Önerilen Vade Orta - Uzun Vade ( 6 ay ve üzeri )
Yıllık Yönetim Ücreti 2,95% 
Alım - Satım Valör Tarihleri T+1/T+3
İşlem Kanalları QNB Mobil, İnternet Bankacılığı, Telefon Bankacılığı ve QNB Finansbank Şubeleri
İşlem Saatleri 09:00- 13:30
Alım - Satım Esasları

*Fon katılma payları günlük olarak alınıp satılır. Alım satımının yapılacağı para birimi Türk Lirası’dır. Borsa İstanbul, New York Stock Exchange (NYSE) ve
London Stock Exchange (LSE) piyasalarının açık olduğu günlerde TSİ 13:30’a (yarım günlerde TSİ 10:30’a) kadar verilen katılma payı alım talimatları talimatın verilmesini takip eden ilk hesaplamada bulunacak pay fiyatı üzerinden yerine getirilir.

Borsa İstanbul, New York Stock Exchange (NYSE) ve London Stock
Exchange (LSE) piyasalarının açık olduğu günlerde TSİ 13:30’dan (yarım günlerde TSİ 10:30’dan) sonra iletilen talimatlar ise, ilk pay fiyatı hesaplamasından sonra verilmiş olarak kabul edilir ve izleyen hesaplamada bulunan pay fiyatı üzerinden yerine getirilir.

İlgili piyasaların kapalı olduğu günlerde iletilen talimatlar izleyen ilk iş günü yapılacak ilk hesaplamada bulunacak pay fiyatı üzerinden gerçekleştirilir.

Fon Karşılaştırma Ölçütü %65 NASDAQ 100 Teknoloji Sektörü Endeksi , %20 BIST Teknoloji Getiri Endeksi, %15 BIST-KYD Repo Endeksi (Brüt) 

Fon ile ilgili güncel portföy dağılımını ve fon detaylı analizini görmek için tıklayınız.

Aylık Fon Bülteni için tıklayınız.

İzahname, Yatırımcı Bilgi Formu ve fon ile ilgili detaylı bilgilerin bulunduğu KAP sayfasına ulaşmak için tıklayınız.