bildirim ikonu
Ana içeriğin başı

QNB Finans Portföy Emtia Fon Sepeti Fonu

Emtia fiyatlarındaki artışlardan kazanç sağlama fırsatı!

Yatırımcı Profili:

Belirli bir emtiaya veya birden fazla emtia grubuna yatırım yapmak isteyen, ulusal ve/veya uluslararası emtia piyasalarındaki kazanca portföy yöneticileri tarafından seçilen yatırım fonları ve borsa yatırım fonları vasıtasıyla iştirak etmeyi hedefleyen, orta ve uzun vadeli yatırım yapmak isteyen, anapara kaybı ve fon riskleri hakkında bilgisi olan yerli ve yabancı yatırımcılar tarafından tercih edilebilir.

Yatırım Stratejisi:

Fon’un yatırım stratejisi çerçevesinde, fon toplam değerinin asgari %80’i devamlı olarak emtia fiyatlarını / emtia fiyatlarına dayalı endeksleri takip eden veya emtiaya dayalı olan yerli yatırım fonları ile yerli ve yabancı borsa yatırım fonlarının katılma paylarına yatırılır.

Fon Özellikleri

QNB Finans Portföy Emtia Fon Sepeti Fonu (OVD) FON ÖZELLİKLERİ
Risk Seviyesi 6/7( yüksek )
Önerilen Vade Orta - Uzun Vade ( 6 ay ve üzeri )
Yıllık Yönetim Ücreti 2,50% 
Alım - Satım Valör Tarihleri T+1/T+3
İşlem Kanalları QNB Mobil, İnternet Bankacılığı, Telefon Bankacılığı ve QNB Finansbank Şubeleri
İşlem Saatleri 09:00-17:30
Alım - Satım Esasları

Yatırımcıların Borsa İstanbul, New York Stock Exchange (NYSE) ve London Stock Exchange (LSE) piyasalarının açık olduğu günlerde TSİ 13:30’a (yarım günlerde TSİ 10:30’a) kadar verdikleri katılma payı satım talimatları talimatın verilmesini takip eden ilk hesaplamada bulunacak pay fiyatı üzerinden yerine getirilir.

İlgili piyasaların açık olduğu günlerde TSİ 13:30’dan (yarım günlerde TSİ 10:30’dan) sonra veya ilgili piyasaların kapalı olduğu günlerde iletilen talimatlar ise, ilk fiyat hesaplanmasından sonra verilmiş olarak kabul edilir ve izleyen hesaplamada bulunan pay fiyatı üzerinden yerine getirilir.

Fon Karşılaştırma Ölçütü %15 QNB Finans Portföy Altın Katılım BYF Endeksi, %5 QNB Finans Portföy Gümüş Katılım BYF Endeksi, %65 Bloomberg Kıymetli Madenler Harici Emtialar Toplam Getiri Endeksi (Bloomberg Commodity exPrecious Metals Total Return Index - BCOMXPMT) ve %15 BIST-KYD Brüt Repo Endeksi 

Fon ile ilgili güncel portföy dağılımını ve fon detaylı analizini görmek için tıklayınız.

Aylık Fon Bülteni için tıklayınız.

İzahname, Yatırımcı Bilgi Formu ve fon ile ilgili detaylı bilgilerin bulunduğu KAP sayfasına ulaşmak için tıklayınız.