bildirim ikonu
Ana içeriğin başı

Ek Hesap

Ek Hesap ile ödemelerinizi ve harcamalarınızı ertelemeyin!

Hemen Başvur

Ek Hesap her an yanınızda!

 • Ek Hesap, nakit ihtiyaçlarınızda, alışverişlerinizde ve diğer harcamalarınızda yanınızda olan vadesiz mevduat hesabınıza bağlı QNB Finansbank’ın Kredili Mevduat Hesabı (KMH)’dır. 
 • Ek Hesap ile hesabınızda para olmasa bile limitiniz dahilinde uygun faiz oranıyla nakit çekim yapabilir ya da limitinizden taksitli kullanım yapabilirsiniz. Sonradan Taksit ile havale, EFT ve nakit çekme harcamalarınızı taksitlendirebilirsiniz.*
 • Talimatlı olarak açılan Ek Hesap limitiniz otomatik ödemelerinizin ve faturalarınızın tahsilatında kullanabileceğiniz bir limittir.
 • Alışverişlerinizde Maestro/Cirrus ve Electron/Plus amblemi gördüğünüz her yerde, hesabınızda para olmasa bile, CardFinans Nakit kartınız ile Ek Hesabınızı kullanarak limitiniz dahilinde peşin ya da taksitli alışveriş yapabilirsiniz.

*Taksitli Kullanım ve Sonradan Taksit işlem ve harcama detaylarına aşağıdaki başlıklardan ulaşabilirsiniz.

Kredinizi Hesaplayın

TL

 

Ek Hesap Başvurusu

 • Ek Hesap başvurunuzu Şubelerimizden, ATM’lerimizden, Çağrı Merkezi’mizden, İnternet Bankacılığı’ndan, websitemizden ve QNB Mobil uygulamamız üzerinden kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.
 • Ek Hesap online başvurunuzu aşağıdaki adımları takip ederek yapabilirsiniz. Onay alınması durumunda, şubeye gitmeye gerek kalmadan belgeleri onaylayarak limitiniz anında vadesiz hesabınıza tanımlanır.
  • Bu sayfamızda yer alan yukarıdaki Hemen Başvur butonu ile,
  • Bireysel İnternet Şubemizden; Hesaplar > Ek Hesap Aç
  • Mobil uygulamamız üzerinden; Menü > Krediler > Ek Hesap İşlemleri > Ek Hesap Aç veya Menü > Hesaplar > Hesap Açma > Ek Hesap Aç adımlarıyla başvuru yapılabilir.
 • Ek Hesap başvurunuz Bankamız tarafından olumlu olarak değerlendirilmesi halinde uygun olan limitiniz tahsis edilir. Son ödeme tarihiniz kişisel tercihinize bırakılmış olup size uygun ekstre tarihini seçebilirsiniz.

Ek Hesap Kullanımı

 • Ek Hesap limitinizi nakit çekme, havale, EFT ve alışverişlerinizde kullanabilirsiniz. Talimatlı Ek Hesap açmanız durumunda yukarıdaki işlemlerinize ek olarak kredi, fatura ve kredi kartı otomatik ödemelerinizde kullanım sağlayabilirsiniz. Ancak yasal olarak döviz, altın alım, vadeli mevduat, repo, hisse senedi, kripto para ve şans oyunlarında kullanım gerçekleştirilememektedir.
 • Mevcut Ek Hesap’ınızda yeterli limitiniz bulunmuyorsa Ek Hesap limitinizi arttırmak için mobil uygulamamız üzerinden, Şubelerimizden ve Çağrı Merkezi’mizden limit artış başvurusu gerçekleştirebilirsiniz. QNB Mobil uygulamamız içerisinde Menü > Krediler > Ek Hesap İşlemleri > Ek Hesap Limit Artırımı veya Menü > Hesaplar > Ek Hesap İşlemleri > Ek Hesap Limit Artırımı adımlarını takip ederek limit artırım talebinde bulunup kullanım gerçekleştirebilirsiniz.

Ek Hesap’tan Taksitli Kullanım

 • Taksitli kullanım için ayrı limit tahsis edilmez, Ek Hesap limitinizin banka tarafından belirlenen oranı içerisinden taksitli kullanım yapabilirsiniz. Taksitli kullanım sadece hesap sahibinin isteğine bağlı olarak gerçekleşir.
 • Taksitli kullanım tutarı minimum 500 TL ve maksimum 70,000 TL’dir.
 • Kullanılan tutarı 2 ile 10 ay vade seçenekleri arasında geri ödeyebilirsiniz.
 • Dilerseniz ödeme bilgilerinizi İnternet Bankacılığı’ndan, QNB Mobil uygulamamız veya Çağrı Merkezi’miz üzerinden ulaşabilir ve ayrıca, Çağrı Merkezi’mizden ödeme bilgilerinizi e-posta olarak talep edebilirsiniz. QNB Mobil uygulamamız üzerinden başvuru yapmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.
  • Menü > Krediler > Ek Hesap İşlemleri > Taksitli Ek Hesap Kullanımı
  • Menü > Hesaplar > Ek Hesap İşlemleri > Taksitli Ek Hesap Kullanımı
 • Taksit tutarlarının belirtilen tarihlerde ödenmesi durumunda, taksitli kullanımdan kaynaklı Ek Hesap faizi işlemez.
 • Taksitlerin zamanında ödenmemesi durumunda taksit tutarları Ek Hesap limitinizden tahsil edilir ve ilgili döneme ait ekstrenizdeki anapara tutarı üzerinden ekstre tarihine kadar güncel Ek Hesap faizi uygulanır.

Ek Hesap ile Sonradan Taksit

 • Sonradan Taksit ile Vadesiz Mevduat Hesabı veya Ek Hesap üzerinden yaptığınız 500-70.000 TL* aralığındaki işlemlerinizi QNB Mobil uygulamamız üzerinden 10 aya varan vade seçenekleriyle taksitlendirebilirsiniz.
 • Kriterlere uygun harcamalarınızı QNB Mobil uygulamamız üzerinden Sonradan Taksitlendirebilmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. 
  • Menü > Krediler > Ek Hesap İşlemleri > Sonradan Taksit
  • Menü > Hesaplar > Ek Hesap İşlemleri > Sonradan Taksit
  • Menü > Hesaplar > Vadesiz Hesaplarım > (Hesap Seçimi) > Hesabın Son Hareketleri
 • Yasa gereği yemek, gıda, akaryakıt, telekomünikasyon, doğrudan pazarlama, kozmetik, kuyum, ofis malzemeleri ve yurt dışı alışverişleri, hediye kart, hediye çeki alımlarında taksit yapılamamaktadır.
 • Sonradan Taksit işlemi için ayrı limit tahsis edilmez, Ek Hesap limitinizin banka tarafından belirlenen oranı içerisinden kullanım yapılır. Sonradan Taksit işlemi sadece hesap sahibinin isteğine bağlı olarak gerçekleşir.

*Sonradan Taksit ile taksitlendirebileceğiniz maksimum tutar, Ek Hesap limitiniz 70.000 TL’den düşük ise Ek Hesap kullanılabilir üst limit tutarınız kadardır.

Faiz ve Oranlar

Ürün Adı Faiz Oranı (aylık) (BSMV,KKDF hariç) Gecikme Faiz Oranı (aylık) (BSMV,KKDF hariç) Kredi Tahsis Ücreti Maksimum Kredi Vadesi
Ek Hesap 5,00% 5,30% - -
Taksitli Ek Hesap 5,00% - - 10 Ay

*Bu sekmedeki bilgiler bireysel müşterilerimiz için geçerlidir.

Sıkça Sorulan Sorular

Ek Hesap’a nasıl başvurabilirim?

Ek Hesap başvurularınızı QNB Finansbank kanallarımız üzerinden kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Ek Hesap başvurunuz olumlu sonuçlandıktan sonra Taksitli Ek Hesap kullanımını da gerçekleştirebilirsiniz.

 • Websitemizden bu sayfada bulunan yukarıdaki Hemen Başvur butonu ile,
 • QNB Mobil uygulamamızda Menü > Krediler > Ek Hesap İşlemleri > Ek Hesap Aç veya Menü > Hesaplar > Hesap Açma > Ek Hesap Aç adımlarıyla,
 • QNB Finansbank Şubelerimizden ve ATM’lerimizden,
 • 0850 222 2 900 numaralı Çağrı Merkezi’mizi arayarak başvurabilirsiniz.

Ek Hesap başvuru için gerekli belgeler nelerdir?

Ek Hesap başvurunuzda nüfus cüzdanı veya sürücü belgeniz ve Başvuru Formu ile başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Yapılacak inceleme sonrasında Bankamız ilave belge ve teminat talep hakkını saklı tutar.

Ek Hesap limitimi hangi işlemlerde kullanabilirim?

Ek Hesap limitinizi nakit çekme, havale, EFT ve alışverişlerinizde kullanabilirsiniz. Talimatlı Ek Hesap açmanız durumunda yukarıdaki işlemlerinize ek olarak kredi, fatura ve kredi kartı otomatik ödemelerinizde kullanım sağlayabilirsiniz. Ancak yasal olarak döviz, altın, repo, hisse senedi, kripto para ve şans oyunlarında kullanım gerçekleştirilememektedir.

Ek Hesap borcumu nasıl görebilirim?

Ek Hesap borcunuzu QNB Mobil, Bireysel İnternet Bankacılığı ve ATM’lerimizden 7/24 görüntüleyebilirsiniz. Dilerseniz, Şubelerimiz ve Çağrı Merkezi’mizden bilgi alabilirsiniz

Ek Hesap borcumu nasıl ödeyebilirim?

Ek Hesap Vadesiz Mevduat Hesabı’nıza bağlı olarak açıldığından, Ek Hesap’tan kullanılan ana para borcu, vadesiz hesabınıza borç tutarı kadar para girişi olduğunda hesabınızdan otomatik tahsil edilir.  Faiz ve vergiler toplamı Ek Hesap açılışı sırasında belirlemiş olduğunuz ekstre gününüzde yine hesabınızdan otomatik olarak tahsil edilir.* 

 • Eğer Ek Hesap’ınızın bağlı olduğu vadesiz hesabınıza Ek Hesap’tan kullandığınız tutarın tamamını kapatmak için yeterli para girişi olursa, Ek Hesap anapara borcunuzun tamamı valörlü olarak tahsil edilecek ve sonraki günler için faiz işlemeyecektir. 
 • Eğer Ek Hesap’ınızın bağlı olduğu vadesiz hesabınıza Ek Hesap’tan kullandığınız tutarın tamamını kapatmak için yeterli para girişi olmazsa, vadesiz hesabınıza gelen tutarın tamamı Ek Hesap anapara borcunuzu kısmi olarak kapatmak üzere valörlü olarak tahsil edilecektir. Tahsil edilen tutar için sonraki günlerde faiz işlemeyecek, kalan tutar için ise hesabı artı bakiyeye çıkaracak para girişi olup borç tahsil edilene kadar günlük faiz işlemeye devam edecektir.

*Ekstre gününüzde size yansıyan faiz ve vergiler toplamına ayrıca bir faiz yansıtılmaz. Faiz sadece anapara borcunuza işletilmektedir.

Ek Hesap borcumda gecikme süreci nasıl gerçekleşiyor?

Ek Hesap ekstreniz sizin seçtiğiniz ekstre tarih gününde (maaş müşterilerimiz hariç) seçtiğiniz gönderim şekliyle size iletilir. Ekstrenizin asgari ödeme tutarını son ödeme tarihine kadar hesabınıza ödemeniz gerekmektedir ve son ödeme tarihine kadar ödenmeyen tutarlar için Ek Hesap gecikmeye girer. Sonrasında hesaba ilk para girişi olduğunda öncelikle geciken tutar otomatik olarak tahsil edilecektir.
Taksitli Ek Hesap kullanımlarınızda ise, taksit tarihinde Ek Hesap’ınızdan taksit tutarı otomatik tahsil edilecek olup Ek Hesap ekstrenizin asgari ödeme tutarını son ödeme tarihinden önce ödemeniz gecikmeye sebep olmayacaktır.

Faiz hesaplama nasıl gerçekleşiyor?

Bu sayfada yukarıda yer alan Kredinizi Hesaplayın başlığından güncel aylık faiz oranını görebilir, talep edeceğiniz kredi tutarı ve gün sayısı ile toplam ödenecek faizi ve toplam geri ödeme tutarını gözlemleyebilirsiniz.

Ek Hesap limitinizi kullanmanız durumunda hesap kesim tarihinde tarafınıza ödeme yapmanız gereken asgari ödeme tutarı iletilir. Asgari ödeme tutarı, Ek Hesap kullanım özelliklerine göre farklı olmak üzere anapara borcunuzun belli bir oranı olarak hesaplanmaktadır. Taksitli kullanımlarınız olması durumunda asgari ödeme tutarınız taksitleriniz doğrultusunda değişiklik gösterebilir. Asgari ödeme tutarını, ödeme döneminize uygun olarak ödememeniz halinde ana para tutarı üzerinden akdi faiz, asgari ödeme borç tutarınız üzerinden ise gecikme faizi işleyecektir ve akdi faiz ile gecikme faizi üzerinden KKDF ve BSMV tahsil edilmektedir.  Ek Hesabınızda valörlü bakiye üzerinden faiz işletileceğinden bu kapsamda hesaba yatırılan tutar 1 iş günü valörlü olarak Ek Hesap’a yansıyacaktır.
 

SMS için ücretlendiriliyor muyum?

Ek Hesap ürünümüzle ilgili Bankamız tarafından SMS ile gönderilen kampanya ve tekliflerin yanıtlanması için müşterilerimiz tarafından gönderilecek her SMS, operatörlerin kendi kampanya katılım mesaj tarifeleri üzerinden ücretlendirilir.

Taksitli Ek Hesap’a nasıl başvurabilirim?

Ek Hesap başvurunuz olumlu sonuçlandıktan sonra Taksitli Ek Hesap kullanımını gerçekleştirebilirsiniz. Taksitli Ek Hesap kullanımını aşağıdaki adımlarla kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

 • QNB Mobil uygulamamızda Menü > Krediler > Ek Hesap İşlemleri > Taksitli Ek Hesap Kullanımı veya Menü > Hesaplar > Ek Hesap İşlemleri > Taksitli Ek Hesap Kullanımı adımlarıyla,
 • QNB Finansbank Şubelerimizden ve ATM’lerimizden,
 • 0850 222 2 900 numaralı Çağrı Merkezi’mizi arayarak kullanım gerçekleştirebilirsiniz.

Taksitli Ek Hesap ödeme planlarımı nereden görüntüleyebilirim?

Taksitli Ek Hesap ödeme planlarınızı mobil uygulamamız ve ATM’lerimiz üzerinden görüntüleyebilir, Şubelerimizden destek alabilir veya Çağrı Merkezi’mizi arayarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Taksitli Ek Hesap’ın Ek Hesap’tan farkı nedir?

Taksitli Ek Hesap, Ek Hesap limitinizle 10 aya varan vade seçenekleriyle taksitli ödeme imkânı sunmaktadır.  Ek Hesap limitiniz içerisinde birden fazla Taksitli Ek Hesap’a sahip olabilirsiniz.

Mevcut limitim Taksitli Ek Hesap için yetersiz geliyorsa ne yapmalıyım?

Ek Hesap ile Taksitli Ek Hesap aynı limiti kullanmaktadır. Dolayısıyla Taksitli Ek Hesap kullanmak istediğinizde, Ek Hesap limitiniz 70.000 TL’den düşük ise Ek Hesap limitiniz kadar; Ek Hesap limitiniz 70.000 TL’den yüksek ise maksimum 70.000 TL tutarında Taksitli Ek Hesap kullanımı gerçekleştirebilirsiniz. 
Mevcut Ek Hesap’ınızda yeterli limitiniz bulunmuyorsa Ek Hesap limitinizi arttırmak için QNB Mobil uygulamamız, Şubelerimizden ve Çağrı Merkezi’mizden limit artış başvurusu gerçekleştirebilirsiniz. QNB Mobil uygulamamız içerisinde Menü > Krediler > Ek Hesap İşlemleri > Ek Hesap Limit Artırımı veya Menü > Hesaplar > Ek Hesap İşlemleri > Ek Hesap Limit Artırımı adımlarını takip ederek limit artırım talebinde bulunabilirsiniz.

Sonradan Taksit nedir?

Sonradan Taksit, Ek Hesap’ınızın belirli kriterlerdeki harcamalarınıza özel vade seçeneği sunduğu bir özelliktir.

Sonradan Taksit’i hangi işlemlerimde kullanabilirim?

Sonradan Taksit ile Vadesiz Mevduat Hesabı veya Ek Hesap üzerinden yaptığınız 500-70.000 TL* aralığındaki işlemlerinizi QNB Mobil uygulamamız üzerinden 10 aya varan vade seçenekleriyle taksitlendirebilirsiniz.
Yasa gereği yemek, gıda, akaryakıt, telekomünikasyon, doğrudan pazarlama, kozmetik, kuyum, ofis malzemeleri ve yurt dışı alışverişleri, hediye kart, hediye çeki alımlarında taksit yapılamamaktadır.

*Sonradan Taksit ile taksitlendirebileceğiniz maksimum tutar, Ek Hesap limitiniz 70.000 TL’den düşük ise Ek Hesap kullanılabilir üst limit tutarınız kadardır.

Sonradan Taksit’i nasıl kullanabilirim?

Yukarıdaki soruda belirtilen kriterlere uygun harcamalarınızı QNB Mobil uygulamamız üzerinden Sonradan Taksitlendirebilmek için verilen adımları takip edebilirsiniz: Menü > Krediler > Ek Hesap İşlemleri > Sonradan Taksit veya Menü > Hesaplar > Ek Hesap İşlemleri > Sonradan Taksit veya Menü > Hesaplar > Vadesiz Hesaplarım > (Hesap Seçimi) > Hesabın Son Hareketleri.

Ek Hesap limit tutarım 70.000 TL’den düşük ise Sonradan Taksit ile kullanabileceğim üst limit ne kadardır?

 • Ek Hesap üst limit tutarınız 70.000 TL’den düşük ve Ek Hesap’ınızdan hiç kullanım yapmadıysanız, Sonradan Taksit üst limitiniz Ek Hesap üst limit tutarınız kadardır. Örneğin, Ek Hesap üst limit tutarınız 30.000 TL ve daha önce hiç kullanım yapmadıysanız, Sonradan Taksit ile taksitlendirebileceğiniz üst limit tutarınız 30.000 TL’dir. 
 • Ek Hesap üst limit tutarınız 70.000 TL’den düşük ve Ek Hesap’ınızdan kullanım yaptıysanız, Sonradan Taksit üst limitiniz Ek Hesap kullanılabilir üst limit tutarınız kadardır. Örneğin, Ek Hesap üst limit tutarınız 40.000 TL ve 5.000 TL’lik bir Taksitli Ek Hesap kullanımınız mevcut ise Sonradan Taksit ile taksitlendirebileceğiniz üst limit tutarınız 35.000 TL’dir.
 • Ek Hesap üst limit tutarınızı arttırmak isterseniz QNB Mobil uygulamamızdan, Şubelerimizden ve Çağrı Merkezi’mizden limit artış başvurusu gerçekleştirebilirsiniz. QNB Mobil uygulamamız içerisinde Menü > Krediler > Ek Hesap İşlemleri > Ek Hesap Limit Artırımı veya Menü > Hesaplar > Ek Hesap İşlemleri > Ek Hesap Limit Artırımı adımlarını takip ederek limit artırım talebinde bulunabilirsiniz.