bildirim ikonu
Ana içeriğin başı

Altın Toplama Günleri

Finansçının altın gününde en çok kazanan siz olacaksınız

Küpe, yüzük, bilezik veya gram altın… Her türlü ziynet eşyanızı Finansçı’ya getirin, güvenli ve kazançlı bir yatırımın keyfini sürün.

Altınlarınızın yastık altında değerini kaybetmesinin engelleyen QNB Finansbank, İstanbul Altın Rafinerisi’nin uzman ekibiyle birlikte altınların 24 ayar altın karşılığını, gram altın olarak hesabınıza aktarır.

Altınlarınızı Güvenle Değerlendirmenin Yolu QNB Finansbank’tan Geçiyor

 • Çalınma ve kaybolma riski olmaksızın altınlarınızı değerlendirme imkanı,
 • Altın birikiminizi yatırıma dönüştürme fırsatı,
 • İster Vadesiz Altın Hesabı’na, ister faiz getirisi avantajıyla Vadeli Altın Hesabı’na aktarım imkanı,
 • 7/24 hesabınıza erişim avantajı.

Altın Toplama Günleri Hizmeti Veren Şubeler

 

Tarih İL ŞUBE ŞUBE KODU ADRES TELEFON
11/10/2023 İZMİR ALSANCAK 910 İsmet Kapatan Mah. Şehit Nevres Bul. No: 8 Konak İzmir 2324636858
17/10/2023 BURSA FOMARA 167 Fevzi Çakmak Caddesi Göktaş İş Merkezi No: 62 Osmangazi Bursa 2242209910
18/10/2023 İSTANBUL ULUS İSTANBUL 924 Kültür Mahallesi Ahmet Adnan Saygun Caddesi Orkide Apartmanı No: 23 Ulus Beşiktaş İstanbul 2122878430
24/10/2023 BURSA NİLÜFER 163 İhsaniye Mahallesi İzmir Yolu No: 110/A Nilüfer Bursa 2242499950

Altın Toplama Günleri Özellikleri

 • Getirmiş olduğunuz fiziki altının 24 ayar altın cinsinden gram olarak karşılığı yetkili eksperlerce (IAR) hesaplanıp Vadesiz Altın Hesabı’nıza yatırılır.
 • Hesabınızdaki altınları dilediğiniz zaman nakde çevirebilir ve Türk Lirası ya da bankamızda işlem gören döviz cinslerinden biri olarak karşılıklarını alabilirsiniz.
 • Çalınma ve kaybolma riski olmadan tasarruflarınızı altın olarak değerlendirebilirsiniz.
 • Hesabınıza 7 gün 24 saat; internet şubesi, QNB Mobil, QNB Finansbank ATM’leri veya 0 850 222 0 900 numaralı telefon bankacılığı vasıtasıyla ulaşabilirsiniz.
 • Vadesiz Altın Hesabınızı banka veya kredi kartınıza tanımlatabilir, böylece altın alım satım işlemlerini çok daha kolay bir hale getirebilirsiniz.
 • Bankamızdaki diğer tüm altın hesaplarına kolayca havale yapabilirsiniz.
 • Dilerseniz Vadesiz Altın Hesabınız’daki birikimlerinizi Vadeli Altın Hesap’a aktararak altınlarınızın değerini katlayabilirsiniz.
 • Türkiye'deki bankaların yurt içi şubelerinde gerçek kişiler adına açılan; TL, döviz ve kıymetli maden cinsinden tasarruf mevduatları, her bir bankada her bir gerçek kişi için 200.000 TL'ye kadar Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu(TMSF) güvencesi altındadır.
 • Altın Toplama Günlerinde verilen değerleme hizmetinde bankamız sorumlu değildir. İstanbul Altın Rafinerisi (IAR)'ın verdiği değerleme hizmetine ilişkin yaşanabilecek her türlü sorun, itiraz ve şikayetler İstanbul Altın Rafinerisi'nin sorumluluğundadır.

Nasıl Başvurabilirim?

Detaylı bilgi için QNB Finansbank Şubelerine başvurabilirsiniz.

FATSİ (Fiziki Altından Dönüşümlü Altın Korumalı TL Vadeli Mevduat) Hesabı

Fiziki altın birikimlerinizi  FATSİ’ye özel avantajlı milyem değerleri ile dönüşüm fiyatı üzerinden vadeli mevduat hesabınıza yatırabilir ve hesap vadesine göre artan peşin ilave getirinin yanında avantajlı faiz oranları ile altın birikimlerinize değer katabilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Sık Sorulan Sorular

Fiziki olarak teslim ettiğim altınları dilediğim takdirde fiziki olarak teslim alabilir miyim?

Banka hesaplarında 1 kg ve üzeri kaydi altını bulunan müşteriler, kaydi altınlarını 995/1000 saflıkta ve LBMA (London Bullion Market Association) onaylı olacak şekilde 1 kg ve katları olacak şekilde külçe altın olarak belirli banka şubelerimizden teslim alabilmektedir. Detaylı bilgi için tüm  QNB Finansbank şubelerinden bilgi alabilirsiniz.

Getirdiğim fiziki altınlar kaç ayar olarak değerlendirilecek?

Getirdiğiniz hurda veya külçe altınlarınız İstanbul Altın Rafinerisi uzmanları tarafından 24 ayar cinsinden (995/1000 saflık derecesi) hesaplanarak, Vadesiz Altın Hesabınıza aktarılır.