bildirim ikonu
Ana içeriğin başı

İhtiyaç Kredisi

“İyi ki tanışmışız” dedirten kredi QNB Mobil’de

Siz de hemen QNB Mobil’den veya web sitemizden ihtiyaç kredisi başvurusu yaparak size özel avantajlardan hemen yararlanmaya başlayın!

Hemen Başvur

İhtiyaçlar arttığında QNB Finansbank her zaman yanınızda! QNB Finansbank’ın farklı ihtiyaçlara yönelik hazırladığı ihtiyaç kredisi tekliflerinden size en uygun olanı seçerek rahat bir nefes alın!

İhtiyaç Kredisi Hesaplama

Acil ihtiyaçlarınızı ertelememek için bireysel ihtiyaç kredisine hemen başvurun! Kullanmak istediğiniz ihtiyaç kredisinin faiz oranı ve kredi ödeme tutarını öğrenerek örnek ödeme planını oluşturmak için aşağıdaki Bireysel Kredi Hesaplama Aracını kullanabilirsiniz.

TL

İhtiyaç Kredisi Başvuru Formu

Başvurunuza devam edebilmemiz için lütfen cep telefonunuza gönderilen SMS şifresini giriniz.

1:00 sn.

* Bu işlem için gönderilen SMS'ler ücretsizdir.

 

İhtiyaç Kredileri

 • Yeni Müşteri Kampanyası:*Yeni müşterilerimizin yararlanabileceği, 10.000 TL ve 6 ay vadeye kadar %0 faizli ihtiyaç kredisi kampanyasıdır.
 • Kampanyalı İhtiyaç Kredisi: QNB Finansbank’tan son 1 yıl içerisinde ihtiyaç kredisi ya da hazır kredi kullanmadıysanız ve mevcutta açık ihtiyaç krediniz ya da hazır krediniz bulunmuyorsa size özel bireysel ihtiyaç kredisi oranlarından yararlanabilirsiniz.
 • Borç Transferi Kredisi: Diğer tüm banka borçlarınızı QNB Finansbank’ta tek çatı altında toplayarak ödemelerinizi düzenleyin.
 • Kamu Çalışanına Özel İhtiyaç Kredisi: Kamu çalışanlarına özel fırsat! Avantajlı bireysel kredi faiz oranları ve 3 ay erteleme kredi seçeneği ile kamu çalışanlarına özel ihtiyaç kredisi QNB Finansbank’ta.
 • Anında Maaş Kredisi: Maaşını QNB Finansbank’tan alan müşterilerimize özel düşük faizli ihtiyaç kredisi avantajlarımızdan faydalanın.

İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

 • “Hemen Başvur” butonuna tıklayabilir ve ihtiyaç kredisi başvurunuzu anında gerçekleştirebilirsiniz.
 • 0850 220 8 573 ve 0216 522 4 616 numaralı  Alo Kredi hatlamızı arayarak da 7/24 ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz.
 • İnternet Şubesi ve QNB Mobil üzerinden yapılan ihtiyaç kredisi başvurularında herhangi bir belge talep edilmemektedir. Farklı kullanım amaçlarına yönelik kredi çeşitleriyle sizleri rahatlatacak finansman çözümlerimiz için diğer ürünlerimizi de inceleyebilirsiniz.
 • QNB Finansbank İnternet Şubesi ve QNB Mobil şifrenizi henüz almadıysanız ya da şifrenizi almak veya unuttuysanız sıfırlamak için buraya tıklayabilirsiniz.

Borç Transferi İhtiyaç kredisine yalnızca QNB Finansbank şubelerimizden başvurabilirsiniz.

QNB Finansbank ihtiyaç kredisi kampanyaları ve kullanılabilecek kanallarda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

 Yeni Müşterilere Özel İhtiyaç Kredisi Kampanyası Koşulları:

 • Kampanya, görüntülü görüşme ve direkt satış kanalları ile müşteri olma sürecini tamamlayan yeni müşterilerimiz için geçerlidir. 
 • %0 faiz oranı, 10.000 TL ve 6 ay vadeye kadar başvurulan krediler için geçerlidir. Üstü tutar ve vadeler için gösterilen faiz oranları temsilidir. Müşteri özelinde değişiklik gösterebilir.
 • QNB Finansbank ihtiyaç kredisi faiz oranları, sigortalı ve sigortasız kredi seçimine göre değişiklik göstermektedir.
 • Görüntülü görüşme ile müşterimiz olup QNB Mobil’den veya qnbfinansbank.com adresinden ihtiyaç kredisine başvurabilirsiniz.
 • Sadece Enpara müşterisiyseniz, kampanyadan yararlanmak için görüntülü görüşmeyle veya direkt satış kanalı aracılığıyla müşterimiz olmadan önce qnbfinansbank.com adresinden ihtiyaç kredisine başvuru yapabilirsiniz.
 • Kampanyadan yararlanmak isteyen yeni müşterilerimiz, müşteri olma süreçlerini tamamladıktan sonraki 30 gün içerisinde kredilerini kullanabilirler. 30 gün içerisinde kredilerini kullanmayan müşterilerimiz için kampanya geçersiz hale gelecektir.
 • QNB Finansbank piyasa koşullarına göre kampanya koşullarında değişiklik yapma/sonlandırma ve kredi başvurularını serbestçe değerlendirme hakkına sahiptir. Bilgi: qnbfinansbank.com

İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

İhtiyaç Kredisi Faiz oranları müşterinin başvuru skoruna göre değişiklik göstermektedir. Bireysel kredi faiz oranlarını içeren örnek maliyet tablosu aşağıdaki gibidir.

  ALINACAK ÜCRETLER
(BSMV Dahil)
TOPLAM MALİYET ORANLARI**
Kredi Tutarı Kredi Faiz Oranı (Aylık) Taksit Sayısı Kredi Taksit Tutarı (Aylık) Kredi Tahsis Ücreti (BSMV Dahil) Sigorta Prim Tutarı* Yıllık Toplam Maliyet
10.000 TL %0 6 1.666,67 TL 57,5 TL 153,90 TL %2.00
50.000 TL %3,94 36 3.069,23 TL 287,5 TL 3.224,52 TL %83.05
100.000 TL %4,39 24 7.753,48 TL 575,TL 4.480,17 TL %96.01
200.000 TL %4,59 12 24.812,27 TL 1,150,00 TL 4.529,56 TL %102.87

* Bankamız ihtiyaç kredilerinde kredi tahsis koşulu olarak hayat sigortası yapılmasını talep etmektedir.Poliçenizi bankamız aracılığı ile düzenletmeniz durumunda sigorta primi müşteri demografik bilgilerine göre hesaplanacaktır. Tabloda yer alan hayat sigortası primi ortalama 47 yaşında bir müşteri için yaklaşık olarak hesaplanan hayat sigortası primi örnek tutarıdır. Poliçenizi bankamızın belirlediği teminatlar dahilinde başka bir sigorta şirketinden düzenletip daini-i mürtein Bankamız olacak şekilde şubemize ibraz etmeniz de mümkündür.

** Yıllık toplam maliyet oranlarına kredi için tahsil edilen tüm faiz, kredi tahsis ücreti, vergiler dahildir. Sigorta prim tutarı hariç tutulmuştur.  
Maliyet tabloları hesaplamalarında 3 ay ertelemeli kredilerin dışındaki kredilerde iki taksit dönemi arası 30 gün baz alınmıştır.

QNB Finansbank kredi başvurularını serbestçe değerlendirme yetkisine sahiptir.

Tabloda yer alan kredi tutarları ve vadeler, örnek olarak belirtilmiştir. Diğer kredi tutarları ve vade koşulları için detaylı bilgiye QNB Finansbank Şubelerinden ulaşabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Bireysel İhtiyaç Kredisi Nedir?

Bireysel ihtiyaç kredisi bireylerin eğitim, evlilik, seyahat gibi masraflarına ya da mevcut borçlarının finansmanına yönelik nakit ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla bankamızca sunulan finansal destektir.

Ne Kadar İhtiyaç Kredisi Çekebilirim?

QNB Mobil ve QNB Finansbank İnternet şubemizden, Web sitemizden veya Çağrı Merkezimizden 150.000 TL’ ye kadar ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz. Daha yüksek tutarda başvuruda bulunmak için QNB Finansbank şubelerini ziyaret edebilir, dilediğiniz tutarda bireysel krediye başvurabilirsiniz.

İhtiyaç Kredisi Vade Sınırı Nedir?

50.000 TL’ye kadar olan ihtiyaç kredilerinde vade sınırı 36 ay, 50.001 TL – 100.000 TL arasındaki ihtiyaç kredilerinde 24 ay, 100.000 TL üzerindeki ihtiyaç kredilerinde 12 ay olarak belirlenmiştir.

İhtiyaç Kredisi Başvuru Şartları Nelerdir?

İhtiyaç Kredisi başvurusu için 18 yaşından büyük olma koşulu aranmaktadır. QNB Finansbank kredi politikaları kapsamında başvuruları serbestçe değerlendirme hakkına sahiptir.

İhtiyaç Kredisi İçin Hangi Evraklar Gerekmektedir?

Genel Belgeler: Başvuru formu Nüfus Cüzdanı veya noter tasdikli suret Adres Kayıt Sistemi'nde adres bilgisinin güncel olmaması halinde; sabit telefon, elektrik, doğalgaz, su, cep telefonu hattı faturalarından biri (son 3 ay içinde düzenlenmiş) Gelir Belgesi (Gerekli görülmesi halinde) Kredilere Göre Farklılık Gösteren Belgeler: Varsa tapu fotokopileri, kira kontratları, araç ruhsatları, mevduat ve diğer gelir belgeleri Yapılacak inceleme sonrasında bankamızın ilave belge ve teminat talep hakkı saklıdır

Başvuru Sonucumu Ne Zaman Öğrenebilirim?

QNB Finansbank bireysel kredi başvurularını müşteri özelinde değerlendirmeye aldıktan sonra en kısa süre içerisinde sonuçlandırmaktadır. İhtiyaç kredisi başvurunuzun sonucunu QNB Mobil'den, Call Center kanalımızdan ve QNB Finansbank şubelerinden takip edebilirsiniz.

İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları Ve Kredi Tahsis Ücreti Hakkında Nasıl Bilgi Alabilirim?

Sayfada yer alan örnek maliyet tablosundan, ihtiyaç kredisi faiz oranları, kredi tahsis ücreti ve tahmini sigorta primi tutarı gibi bilgilere erişebilirsiniz. Tüm ürünlerimiz için uygulanan ücret bilgilerine ise buradan ulaşabilirsiniz.

İhtiyaç Kredisi Başvurusu Sırasında Kefil Gösterme Zorunluluğum Var Mı?

Bireysel Kredi başvurusu sırasında kefil gösterme zorunluluğu yoktur. Ancak ihtiyaç kredisi başvurunuz değerlendirmeye alındıktan sonra, ihtiyaç kredisi veren bankaların kredi tahsis koşulları kapsamında kefil gösterilmesi talep edilebilir.

İhtiyaç Kredisinde Esnek Ödeme planı Seçenekleri Sunuyor Musunuz?

Evet, bireysel ihtiyaç kredisinde, kredi vadesi boyunca her ay eşit taksit ödemeli, düzenli ödeme planının yanı sıra esnek ödeme planı seçeneklerimiz de mevcuttur.