İçeriğe Git Alt Bölüme Git Sol Menüye Git

İşlem Rehberi

Tüm bankacılık ihtiyaçlarınız için
QNB Finansbank yanınızda...

İnternet Bankacılığı Müşterisi Olma

 • İnternet Şubemize giriş yapabilmek için QNB Finansbank müşterisi olmanız ve FinansŞifre sahibi olmanız gerekmektedir.
 • FinansŞifrenizi qnbinansbank.com'da veya Mobil Bankacılık uygulamamızda yer alan "FinansŞifre Al" butonunu tıklayarak kendiniz belirleyebilir, veya ATM'lerimizden, Çağrı Merkezimizden veya şubelerimizden de alabilirsiniz.
 • Web sitemizden veya Mobil Uygulamamızdan FinansŞifrenizi almak için kredi kartı, banka kartı veya hesap bilgilerinizden birini kullanabilirsiniz. Bu ürünlerden herhangi birine sahip değilseniz, FinansŞifrenizi almak için Çağrı Merkezimize veya şubelerimize başvurabilirsiniz.
 • KOBİ İnternet Şubemize giriş yapabilmek için firmanızın QNB Finansbank müşterisi olması ve firma yetkilsinin FinansŞifre sahibi olması gerekmektedir.
 • Tüm tüzel müşteriler FinansŞifrelerini şubelerimizden alabilirler. Ayrıca eğer şahıs firması sahibiyseniz, qnbinansbank.com'da ve Mobil Bankacılık uygulamamızda yer alan "FinansŞifre Al" butonunu tıklayarak FinansŞifrenizi kendiniz de belirleyebilirsiniz.
 • FinansŞifrenizi unutmanız veya FinansŞifrenizin bloke olması durumunda yeni FinansŞifre, qnbinansbank.com'da ve Mobil Bankacılık uygulamamızda yer alan "FinansŞifre Al" butonunu tıklayarak, ya da şubelerimizden, Çağrı Merkezimizden yenileyebilirsiniz.
 • FinansŞifrenizi belirledikten sonra, QNB Finansbank İnternet Şubesi'ne giriş yapmak için web sitemizin ana sayfasındaki İnternet Şubesi butonunu tıklayarak, açılan giriş ekranında müşteri numaranız veya T.C. kimlik numaranızı ve belirlediğiniz 6 haneli FinansŞifrenizi girmeniz gerekir. Bu bilgilerin doğrulanmasının ardından kendi belirlediğiniz güvenlik resminin doğru olduğunu da kontrol ederek, QNB Finansbank'a bildirdiğiniz cep telefonuna SMS ile gönderilecek tek kullanımlık şifreyi girmeniz gerekmektedir. SMS ile gönderilen şifrenin doğru olması halinde İnternet Şubesi'ne giriş yapmış olursunuz.
 • FinansŞifrenizi unutmanız halinde web sitemizdeki "FinansŞifre Al" butonunu tıklayarak FinansŞifrenizi yeniden oluşturabilir, yukarıdaki adımları takip ederek İnternet Şubesi'ne yeniden giriş yapabilirsiniz.

Bireysel İnternet Şubesi

QNB Finansbank'ın Bireysel İnternet Şubesi'ne giriş adımlarını tamamladıktan sonra ana sayfaya ulaşırsınız. Bu sayfanın orta kısmında sahip olduğunuz bankacılık ürünleri gösterilir. Ayrıca ekranın üst kısmında ve alt kısımlarında 3 ayrı menü yer almaktadır.

 • İnternet Şubesi ekranlarının üst kısmında sabit olarak yer alır. QNB Finansbank İnternet Şubesi'nde yapılabilen tüm işlemler, işlem türleri esas alınarak bu menüde gruplanmıştır.
 • Bu menü aracılığıyla ulaşabileceğiniz menüler aşağıda yer almaktadır.
  • Tek Tuş İşlemlerim (kendi belirlediğiniz işlem menüsü)
  • Varlık Dökümüm (QNB Finansbank'taki varlıklarınızın detaylarını gösteren menü)
  • Para Transferleri (QNB Finansbank'a ve diğer bankalara para transferi işlemleri yapabileceğiniz menü)
  • Ödemeler (Çeşitli kurumlara ödeme işlemlerini yaptığınız menü)
  • Hesaplar (hesap açma ? kapatma ve gözlem işlemlerini yapabileceğiniz menü)
  • Kartlar (kartlarınıza ait bilgi görüntüleme ve kart ürün ve hizmetleriyle ilgili işlemleri yapabileceğiniz menü)
  • Yatırım (Yatırım ürünleriyle ilgili bilgi görüntüleme ve finansal işlemler yapabileceğiniz menü)
  • Krediler (Kredi kullanabileceğiniz, kullandığınız kredileri görüntüleyebileceğiniz ve taksit ödeyebileceğiniz menü)
  • Sigorta ve Emeklilik (Sigorta ve emeklilik ürünleriyle ilgili işlemler yapabileceğiniz menü )

İnternet Şubesi ana sayfasının alt kısmında yer alan menüdür. Bu menüde vadesiz hesaplarınızı, kredi kartları, vadeli/yatırım hesapları, yatırım ürünleri, kredi, sigorta ürünlerinizi doğrudan görüntüleyebilirsiniz.

İnternet Şubesi ana sayfasının en alt kısmında yer alan menüdür. QNB Finansbank İnternet Şubesi'ni kullanım alışkanlıklarınız ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda düzenlemek, bankacılık hizmetlerimizle ilgili bilgilere ulaşmak ve destek almak için bu menüyü kullanabilirsiniz.

KOBİ İnternet Şubesi

KOBİ İnternet Şubesinde kullanıcılar yetkileri çerçevesinde gözlem veya finansal işlem yapabilirler. Bu yetkiler kanal, işlem ve hesap bazında belirlenir. KOBİ İnternet Şubesinde yapılan ana işlem grupları aşağıdaki şekildedir:

 • Tek Tuş İşlemlerim (Tek adımda yapılabilen kayıtlı işlemler)
 • Nakit Akışı (Firmanın nakit akışını gösteren menü)
 • Para Transferleri (QNB Finansbank'a ve diğer bankalara para transferi işlemleri yapılabilen ve talimatların gözlenebildiği menü)
 • Ödemeler (Fatura, kurum vergi ödeme işlemlerinin yapıldığı ve talimatların gözlenebildiği menü)
 • Hesaplar (Hesap gözlem ve işlemlerinin yapılabildiği menü)
 • Kartlar (Şirket kartlarına ait bilgi görüntüleme ve kart işlemlerinin yapılabildiği menü)
 • Yatırım (Yatırım ürünleriyle ilgili bilgi görüntüleme ve finansal işlemlerin yapılabildiği menü)
 • Krediler (Firmanın kullanmış olduğu kredilerin görüntülendiği ve kredi işlemlerinin yapılabildiği menü)
 • Onaylar ve Yetkiler (Onay işlemlerinin görüntülenip yapıldığı ve kullanıcı işlemlerinin yapıldığı menü)

Yapılabilen işlem türleri ve yetki-onay mekanizması özelinde KOBİ İnternet Şubesi'nin Bireysel İnternet Şubesi'nden farklılaştığı bazı noktalar bulunmakla birlikte işlem yapmak için izlenecek yöntemler birbirine benzemektedir.

İşlemlerin Gerçekleştirilmesi

QNB Finansbank İnternet Şubesi'nde iki tipte işlem yapabilirsiniz: Görüntüleme ve finansal işlemler.

Bir ürününüzle veya ürünleriniz üzerinden gerçekleşen işlemlerle ilgili görüntüleme işlemi yapabilmek için önce ekranın üst kısmındaki işlem menüsünden ana kategoriyi, sonra da altına açılan setten ilgili ürünü seçmelisiniz.

Para transferi, ödemeler, yatırım ürünü alım-satımı gibi işlemlerde önce işlem yapmak istediğiniz ürünü, ardından işlemin ya da ürünün alım/satım/işlemin tamamlanması için paranın hareket göreceği hesabı/hesapları seçerek ilerlemeniz gerekir. Ayrıca işlemin ileri bir tarihte, belirli kurallar çerçevesinde veya belirli periyodlarda gerçekleşmesi için emir/talimatlar verebilirsiniz.

Kredi kartı ve kredi menülerinde doğrudan finansal olan veya finansal etkisi bulunan işlemler yapmak isterseniz, işlem yapmak istediğiniz alt ürün ya da hizmeti seçtikten sonra ürünle ilgili tercih ettiğiniz özellikler, kendinize ait bilgiler, taksit sayısı gibi unsurları seçmeniz/belirlemeniz gerekir.

QNB Finansbank İnternet Şubesi'nde finansal etkisi bulunan tüm işlemlerin akışlarında, işlem gerçekleşmeden önceki adımda onay sayfası gösterilir. Onay sayfasında, gerçekleştirmek üzere olduğunuz işlem/satın almakta olduğunuz ürün ya da hizmetle ilgili özet bilgiler ve ürünle ilgili koşullara yer verilir. Onay ekranlarında yer alan "Onayla" butonuna basmanız halinde işleminiz, kabul ettiğiniz koşullarda gerçekleşir. Bu sayfada yer alan "Geri" (ya da "Vazgeç") butonuna basarak önceki adımlara geri dönebilir, değişiklikler yapabilir veya işlemden tamamen vazgeçebilirsiniz. Benzer şekilde, herhangi bir işlemi gerçekleştirmekteyken "onay" adımına kadar herhangi bir adımda ekranın diğer üst kısmındaki menüden bir seçim yaparak, ana sayfa veya güvenli çıkış gibi bağlantılara tıklayarak, işleminizi yarıda bırakabilir-tamamen vazgeçebilirsiniz.

Tercih Edilen Ürün/Hizmetler için Tahsil Edilebilecek Ücret, Komisyon ve Diğer Tutarlar Hakkında Bilgi

QNB Finansbank İnternet Şubesi'nde gerçekleştireceğiniz işlemlerle ilgili faiz, işlem ücreti-komisyon veya vergiler, işleminizi yaparken tercih ettiğiniz hesap ya da kartlardan tahsil edilir. İşleminizin gerçekleşme süresi, satın aldığınız ürünün veya hizmetin özelliklerine göre değişiklik gösterebilir. İşleminiz, işleme onay vermenizin hemen ardından gerçekleşebileceği gibi, onay ekranlarında size bilgisi verilmek koşuluyla belirli şartlara bağlı olarak veya sizin tercihinizle ileri bir tarihte de gerçekleşebilir.

İnternet Şubesi'nde işlemlerinizi tamamladıktan sonra güvenli çıkış yaparak oturumunuzu kapatmayı unutmamalısınız.

Sözleşmelerin Saklanması

İnternet Bankacılığından yaptığınız işlemler tamamlanmadan önce bilginize sunulacak ve tarafınızca onaylanması gereken sözleşmeler, bireysel müşteri olarak tercih ettiğiniz ürün/hizmet Finansal Hizmetlere İlişkin Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği kapsamında mesafeli olarak satın alınabilen bir ürün/hizmet ise, anılan Yönetmelik kapsamında işlem tamamlandıktan sonra dilerseniz belirteceğiniz elektronik posta adresinize gönderilmekte ve bu sözleşmeler Bankamızca 10 yıl süreyle saklanmaktadır. Ayrıca, bireysel müşteriler olarak, İnternet Şubesi'nden satın aldığınız bankacılık ürün/hizmetlerine ait sözleşmelere dilediğiniz zaman yine İnternet Şubesi üzerinden de ulaşabileceksiniz. Ticari müşterilerin QNB Finansbank İnternet şubesi aracılığıyla yaptıkları işlemlere ait sözleşmelerin örnekleri ise QNB Finansbank web sitesindeki sözleşmeler alanında yer almaktadır.

Gizlilik Kuralları

QNB Finansbank, yasal bankacılık anlayışı ve müşteri odaklı hizmet felsefesi ile edindiği veya sakladığı müşteri bilgilerinin gizliliğini sağlamayı aşağıdaki temel kurallar çerçevesinde taahhüt etmektedir.

Müşterilerimizden bankacılık işlemlerini yerine getirebilmek için zorunlu olan ve verilen hizmetlerde ihtiyaç duyulan bilgiler alınmakta ve saklanmaktadır.

Yasal yükümlülük altında bulunulmadığı sürece müşteri bilgileri herhangi bir üçüncü şahıs veya kurum ile kendi onayları olmaksızın paylaşılmamaktadır.

Müşteri bilgileri, bankanın tabi olduğu düzenleyici kurumlar, yargı ve yürütme mercileri tarafından istendiği takdirde yasal düzenlemeler çerçevesinde açıklanabilecektir.

Destek hizmetleri almak amacıyla farklı kuruluşlarla çalışılması durumunda, bu firmaların QNB Finansbank gizlilik politikasına ve şartlarına uymaları sağlanmaktadır.

Müşteri bilgilerine yetkisiz erişimlerin engellenmesi için bilgi sistemleri üzerinde gerekli güvenlik önlemleri alınmaktadır.

Banka personeli tarafından müşteri bilgilerine erişimler, işin yapılabilmesi için gereken en kısıtlı yetki seviyesi ve görevler ayrılığı prensibi esas alınarak düzenlenmektedir.

Müşterilerimiz ve potansiyel müşteriler QNB Finansbank Şubeleri'ne başvurarak ya da 0850 222 0 900 numaralı Telefon Bankacılığını arayarak e-bülten listelerimizden çıkabileceklerdir.

Gizlilik kurallarıyla ilgili güncel bilgilere ana sayfasından ulaşılabilen Gizlilik Politikası bağlantısı aracılığıyla erişebilirsiniz.

Uyuşmazlık Halinde Başvurulacak Uyuşmazlık Çözüm Mekanizmaları

QNB Finansbank internet bankacılığı vasıtası ile alacağınız finansal hizmetlere ilişkin şikayet ve itirazlarınızı öncelikle çözümlemek adına QNB Finansbank 'ın 0850 222 0 900 no'lu Müşteri Çözüm Merkezi'ne iletmeniz mümkündür. Bireysel müşteri iseniz, bu şikâyetlerinizi dilerseniz tüketici mahkemelerine, Türkiye Bankalar Birliği bireysel müşteri hakem heyetlerine veya tüketici hakem heyetlerine de iletmeniz mümkündür.