İçeriğe Git Alt Bölüme Git Sol Menüye Git

Emekli Bankacılığı

Birikimlerinizi
QNB Finansbank güvencesiyle değerlendirin

  • İlk olarak eğer e-devlet şifreniz yoksa, en yakın PTT şubesine giderek size özel olan e-Devlet şifrenizi almanız gerekmektedir.
  • Daha sonra www.turkiye.gov.tr'den «Başvurular» alanına girip emekli maaşınızı aldığınız kuruma göre aşağıdaki adımları izleyerek başvuru işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
  • SSK'dan emekli maaşı alıyorsanız Başvurular > Sosyal Güvenlik Kurumu > 4A Banka ve Adres Değişikliği > Kimlik Doğrulama > E-devlet Şifresi > Banka seçimi > Şube seçimi alanında tercih ettiğiniz Finansbank şubesini seçtikten sonra işleminizi tamamlamış olursunuz.
  • BAĞ-KUR'dan emekli maaşı alıyorsanız Başvurular > Sosyal Güvenlik Kurumu > 4B Banka ve Adres Değişikliği Kimlik Doğrulama > E-devlet Şifresi > Banka seçimi > Şube seçimi alanında tercih ettiğiniz Finansbank şubesini seçtikten sonra işleminizi tamamlamış olursunuz.
  • EMEKLİ SANDIĞI'ndan emekli maaşı alıyorsanız Başvurular > Sosyal Güvenlik Kurumu > 4C Banka ve Adres Değişikliği > Kimlik Doğrulama > E-devlet Şifresi > Banka seçimi   Şube seçimi tercih ettiğiniz Finansbank şubesini seçtikten sonra işleminizi tamamlamış olursunuz.
  • Maaşınız ortalama 30-40 gün içerisinde tercih etmiş olduğunuz Finansbank şubesine yatırılmaya başlanacaktır. (3 aylık maaş alan müşterilerimiz için maaş taşıma günü daha fazla olabilmektedir.) İlk emekli maaşınız Finansbank hesabınıza yatırıldığında banka kartınız sistemde kayıtlı adresinize ulaştırılacaktır.