notify icon
Ana içeriğin başı

Açık Bankacılık

Şimdi Tüm Bankalar QNB Mobil’de!

QNB Mobil’in Açık Bankacılık teknolojisi ile bankacılık işlemleri her zamankinden daha kolay! Artık diğer bankalardaki hesaplarınızı farklı uygulamalardan görüntülemek yerine QNB Mobil’den tek bir tıkla görüntüleyebilir ve dilediğiniz hesabınızdan para transferi gerçekleştirebilirsiniz.

Siz de farklı banka uygulamalarında zaman kaybetmeden tüm banka hesaplarınıza tek bir uygulamadan ulaşmak istiyorsanız yapmanız gereken tek şey QNB Mobil’i indirerek hesap erişim izni vermek!

Uygulamamızı telefonunuzun uygulama marketinden ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

 

Açık Bankacılık teknolojisi nedir?

Açık bankacılık, üçüncü kişi hizmet sağlayıcıların kullanıcıların izni ile finansal bilgilerine belirli koşullarda erişmelerine imkan sağlayan güvenli bir dijital bankacılık teknolojisidir.

QNB Mobil’de Açık Bankacılık'la hangi avantajlar sunuluyor? 

Müşterilerimiz diğer banka hesaplarının gözlemini ve bu hesaplarından para transferlerini, tek bir izin ile, QNB Mobil’den gerçekleştirebilecekler.

Açık bankacılık hizmetleri ile hangi işlemler yapılabilir?

  • Açık Bankacılık teknolojisi ile, diğer bankalardaki vadesiz TL ve döviz hesaplarınızı, hesap adet sınırı olmadan, QNB Mobil’de tek bir ekrandan görüntüleyip hesap hareketlerinizi takip edebilirsiniz.
  • Açık Bankacılık teknolojisi ile, diğer bankalardaki vadesiz hesaplarınızdan para transferlerini QNB Mobil üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Açık Bankacılık uygulamasından yararlanmak için ne yapmam gerekli?

QNB Mobil’i indirip Tüm İşlemler > Hesaplar > Diğer Banka Hesap İzinleri > Yeni Erişim İzni Ver adımından hesap bilgisi erişim izni vererek diğer bankalardaki hesaplarınızı görüntüleyebilir ve bankalar arası para transferi işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Erişim izni verdikten sonra ne olacak?

QNB Mobil üzerinden diğer banka hesaplarınızı görüntülemek için vereceğiniz izin maksimum 6 ay geçerli olacaktır. İzni verdikten sonra bu süreyi değiştirebilir, izninizi iptal edebilir veya 6 ayın sonunda izninizi yenileyebilirsiniz. 

Bu izin doğrultusunda hesap bilgileriniz, Bankalararası Kart Merkezi (BKM) tarafından geliştirilen ve taraflara standart Açık Bankacılık işlemleri sunulmasını sağlayan ‘Açık Bankacılık Geçidi’ (GEÇİT) altyapısı üzerinden, yalnızca izin verdiğiniz bankalar arasında paylaşılacaktır. 

Verdiğim erişim izinlerini nereden görüntüleyebilirim?

QNB Mobil üzerinden verdiğiniz hesap erişim izinlerini görüntülemek için QNB Mobil > Tüm İşlemler > Hesaplar > Diğer Banka Hesap İzinleri > QNB Finansbank'a Verilen İzinler adımlarını takip edebilirsiniz.

Diğer banka uygulamalarından QNB Finansbank hesaplarınızı görmek için verdiğiniz hesap erişim izinlerini görüntülemek için ise QNB Mobil > Tüm İşlemler > Ayarlar > Açık Bankacılık İzinleri > Diğer Kurumlara Verilen İzinler adımlarını takip edebilirsiniz.