İçeriğe Git Alt Bölüme Git Sol Menüye Git

Ödeme Ürünleri

Finans Yıldızı ile nakit akışınızı kolayca yönetebilmeniz için hemen tıklayınız!

Toplu EFT / Havale Sistemi ile tüm EFT ve havale işlemlerinizi, elektronik ortamda, otomatik olarak tek seferde gerçekleştirebilir, ödeme kayıtlarını bankamızın Finans Yıldızı programı aracılığıyla kolay, hızlı ve güvenli bir şekilde bankamıza iletebilirsiniz.

Sistem, işlemlerinizin takibini kolaylaştırır, hata yapma riskinizi en aza indirir.

Toplu EFT / Havale Sistemi'nin Avantajları Nelerdir?

 • Operasyonel iş yükünüz ortadan kalkar, maliyetleriniz düşer.
 • İş takibiniz kolaylaşır.
 • Hatalı işlem yapma riskiniz minimuma iner, ödeme işlemlerinizi güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.
 • İşlemlerin tamamlanma süreci şube kanalına kıyasla daha hızlıdır.
 • Kullanmakta olduğunuz muhasebe sistemi bu uygulama üzerinden çalışıyorsa, QNB Finansbank tarafında gerçekleşen ödeme işlemlerini kendi sisteminize entegre edebilirsiniz.

Toplu EFT / Havale Sistemi Nasıl İşler?

Ödeme yapılacak firma listesi ve ödeme bilgileri, bilgisayarınıza kurulacak "Finans Yıldızı" programı aracılığıyla ya da direkt muhasebe sisteminiz tarafından oluşturulan elektronik bir dosya ile firmanız tarafından elektronik ortamda QNB Finansbank'a gönderilir. "Finans Yıldızı" programından ödeme yapılacak firmaların banka bilgileri bir defaya mahsus sisteme girilerek kaydedilebildiği gibi, müşteri bilgilerini içeren Excel listesi de otomatik olarak programa yüklenebilir. Sisteme alınan bilgiler doğrultusunda, ödemeleriniz otomatik olarak gerçekleştirilir. Ödeme sonuçları e-mail aracılığıyla bildirildiği gibi, QNB Finansbank İnternet Şubesi'nden de takip edilebilir. Muhasebe sisteminize uyumlu akıbet iletimiyle, ödeme işlemleri muhasebeleşmesi otomatik olarak gerçekleşir.

Sıklıkla serbest döviz, peşin ithalat, mal mukabili ithalat ve vesaik mukabili ithalat işlemlerini içeren yabancı para transferi işlemi yapan firmalar için geliştirilmiş bir nakit yönetim sistemidir.

Toplu Yabancı Para Transferi, transfer bilgilerinizin elektronik ortamda Güvenli Dosya Aktarım Protokolü (SFTP) veya Finans Yıldızı programı aracılığıyla bankamıza iletilmesi yoluyla gerçekleştirilir.

Toplu Yabancı Para Transfer Sisteminin Avantajları Nelerdir?

 • Transfer işlemlerinizi otomatik, hızlı ve hatasız olarak gerçekleştirmenizi sağlar.
 • Operasyonel riskler minimize edilir, işlem maliyetleriniz önemli ölçüde azalır.
 • İşlem akıbetlerini telefonla takip etmenize gerek kalmaz. Gerçekleşen transfer işlemlerine ait swift mesajlarını hem otomatik e-posta ile alabilir hem de QNB Finansbank İnternet Şubesi'nden çıktı alabilirsiniz.
 • Muhasebe sistemine uyumlu entegrasyon çözümleri ile ödeme sonuçları otomatik muhasebeleşir.

Toplu Yabancı Para Transfer Sistemi Nasıl İşler?

Ödeme yapılacak firma listesi ve ödeme bilgileri, firmanız tarafından elektronik ortamda QNB Finansbank'a gönderilir. Sisteme alınan bilgiler doğrultusunda, ödemeleriniz otomatik olarak gerçekleşir. Ödeme sonuçları e-mail aracılığıyla bildirildiği gibi, QNB Finansbank İnternet Şubesi'nden de takip edilebilir.

Bankamız sistemleri ERP/Muhasebe Programları ile entegre olup, bankamız üzerinden gerçekleştirdiğiniz ödeme işlemlerinin, kendi sisteminizde hızlı ve otomatik olarak muhasebeleştirebilirsiniz.

Operasyon maliyetlerini azaltan ve olası hataları engelleyen bu entegrasyon sayesinde, elektronik ortamda yaptığınız ödeme ve tahsilat işlemlerinizi düzenli ve sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Direkt entegrasyona sahip programlar sayesinde herhangi bir ara yazılım gerekmeksizin, ERP/Muhasebe programlarının bankacılık modülü aracılığıyla toplu EFT / Havale dosyası hazırlayıp bankamıza iletebilirsiniz. Ödeme bilgileri tarafımıza ulaştıktan sonra oluşan akıbet dosyaları aracılığıyla muhasebe programınızda bu ödemelerin muhasebeleşmesini gerçekleştirebilirsiniz.

Bankamızın sisteme direkt entegre olamadığı durumlarda ise çözüm ortaklarımız ile görüşüp, talep ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda bir ara yazılım kurulumuyla entegrasyonun sağlanmasına destek olabiliyoruz.

Bankamız sistemleri ile direkt entegrasyon içinde olan ERP programları: SAP, NETSİS, SEDNA

Firma özelinde modül yazılarak entegrasyon sağlanabilen ERP programları: LOGO, ETA, LİNK, MEGA, ORACLE, MİKRO ve diğer programlar...

Fatura ödemelerinizi size en yakın QNB Finansbank Şubesi'nden, QNB Finansbank İnternet Şubesi üzerinden ya da QNB Finansbank Telefon bankacılığı aracılığı ile QNB Finansbank hesabınızdan gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda QNB Finansbank Şubeleri, QNB Finansbank İnternet Şubesi ile 0850 222 0 900 QNB Finansbank Telefon Bankacılığı üzerinden vereceğiniz otomatik ödeme talimatıyla, anlaşmalı olduğumuz kurumlara ait fatura ödemelerinizin zamanında ve otomatik olarak yapılmasını sağlayabilirsiniz.

QNB Finansbank Aracılığı ile Yapabileceğiniz Fatura Ödemeleri

 • Cep Telefonu ve Telekomünikasyon Ödemeleri (Türk Telekom, Turkcell, Vodafone, Ev Telefonu, Data Hattı)
 • Kablolu TV Abonelik Aidatları
 • Su Tahsilatları
 • Doğalgaz Tahsilatları
 • Elektrik Tahsilatları

Fatura Tahsilatlarınızı QNB Finansbank Aracılığı ile Yapmanın Avantajları Nelerdir?

 • QNB Finansbank Şubeleri, QNB Finansbank İnternet Şubesi ile 0850 222 0 900 QNB Finansbank Telefon Bankacılığı üzerinden vereceğiniz talimatla, anlaşmalı olduğumuz kurumlara ait fatura ödemelerinizin zamanında ve otomatik olarak yapılmasını sağlayabilirsiniz.
  Hizmet ücretlerin için tıklayınız.
 • Kendi adınıza kayıtlı olmayan faturaları da hesabınızdan otomatik olarak ödeyebilirsiniz.
 • Dilerseniz sadece otomatik fatura ödemelerinde kullanılmak üzere Kredili Mevduat Hesabı açtırabilir, hesabınızda yeterli para bulunmasa bile faturalarınızın zamanında ödenmesini sağlayabilirsiniz.

Vergi ödemelerinizi, tüm QNB Finansbank Şubeleri'nden ya da QNB Finansbank İnternet Şubesi aracılığıyla vakit kaybetmeden yapabilirsiniz.

Gümrük Vergisi

Gümrük Vergisi ödemelerinizi, varsa Gümrük Dairesi olan bölgelerde bulunan şubelerimizden ya da QNB Finansbank İnternet Şubesi aracılığıyla zahmetsiz olarak yapabilirsiniz.

 • Gümrük Vergisi ödemelerinizi dilerseniz hesabınızdan dilerseniz nakit olarak gerçekleştirebilirsiniz.
 • Gümrük Vergisi ödemelerinize ait tahsilat makbuzlarını, QNB Finansbank İnternet Şubesi aracılığıyla e-posta olarak talep edebilirsiniz.

SMS ile Gümrük Vergisi Tahsilatları

QNB Finansbank'ta Gümrük vergisi ödemelerini SMS ile gerçekleştirmek çok kolay!

Gümrük verginizi ödemek için şubeye gitmeye gerek yok! Şubenizden yetki tanımı yaptırdıktan sonra gümrük vergisi ödemelerinizi SMS ile hızlıca halledebilirsiniz.

Ödemek istediğiniz gümrük vergisinin borç bilgisini öğrenmek için SOR boşluk BEYANNAME NUMARANIZI yazıp 3252'ye SMS* gönderebilirsiniz. Aynı zamanda, birden çok borç bilgisi sorgulamak için, beyanname numaraları arasında boşluk bırakarak tek SMS ile toplu sorgulama yapabilirsiniz.

Sorgulama yapmadan ödeme gerçekleştirilemeyeceğinden, öncelikle SMS ile gümrük vergisi borcunuzu sorgulatmanız gerekmektedir.

Sorgulama gerçekleştirdikten sonra gelen borç bilgisine istinaden, ODE boşluk BEYANNAME NUMARANIZI yazıp 3252'ye SMS göndererek ödemelerinizi daha önceden tanımlatmış olduğunuz ödeme seçeneği ile gerçekleştirebilirsiniz. Hesabınızda yeterli bakiye bulunmadığı durumlarda, limitiniz müsait ise talimatınıza istinaden ödemeleriniz kredi limitiniz kullanılarak yapılabilir.

Tahsilatlar hafta içi her gün gerçekleştirilebilmektedir.

Tahsilat gerçekleştirdikten sonra SMS ve e-posta yoluyla bilgilendirilir, gümrük vergisi tahsil alındılarınızı elektronik olarak alabilirsiniz.

*Gönderilen kısa mesaj tüm operatörlerin kendi tarifeleri üzerinden 1 kısa mesaj olarak ücretlendirilecektir.

MTV (Motorlu Taşıtlar Vergisi)

En yakın QNB Finansbank şubesine gelin, Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) ödemeleriniz için kredi kartınızdan yada vadesiz hesabınızdan otomatik ödeme talimatı verin, ödemelerinizi takip etme derdinden kurtulun!

 • Aracınıza ait Motorlu Taşıtlar Vergisi'nin Ocak ve Temmuz taksit ödemelerini QNB Finansbank'tan vereceğiniz talimat ile hesabınızdan veya kredi kartınızdan otomatik olarak gerçekleştirebilirsiniz.
 • Bankamıza Motorlu Taşıt Vergisi için otomatik ödeme talimatı verirken aracınıza ait plaka numarasını ve ödeme gününü belirtmeniz gerekmektedir.
 • Ocak ve Temmuz aylarının 15'i ile 31'i arasında seçilebilecek herhangi bir günü ödeme günü olarak belirleyebilirsiniz.
 • Ödeme gününüzden iki gün önce ödeme tutarınız ile ilgili SMS ve e-posta yoluyla bilgilendirilirsiniz.
 • Dilerseniz vadesiz hesabınıza Ek Hesap limiti tanımlatabilir, hesabınızda yeterli bakiye bulunmadığı durumda, talebiniz doğrultunuzda her ayın son günü limitiniz dahilinde Ek Hesabınız kullanılarak tahsilat yapılabilir.
 • Otomatik ödeme talimatınız devam ettiği sürece, tarafınızca yapılan mükerrer ödemelerde Banka geri ödeme yapmakla yükümlü değildir, fazla ödemenin tarafınızca kurumdan tahsil edilmesi gerekmektedir.
 • Otomatik ödeme talimatınız, talimat verdiğiniz andan itibaren plakanıza yansıyacak vergi borçlarını kapsamaktadır. Geçmiş dönem borçlarınız talimat kapsamında ödenmeyecektir.

Toplu MTV Ödemeleri

Ödemek istediğiniz MTV borçlarına ait araç plaka bilgilerini şubelerimize ileterek MTV borçlarınızı toplu olarak ödeyebilirsiniz.

Hesabınıza verilecek olan toplu ödeme talimatı ile kolayca ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz

Talimatlı Vergi Tahsilatları

Hem kendi adınıza hem de farklı bir VKN adına yapacağınız vergi ödemeleri için, şubelerimiz aracılığıyla hesap veya kredi kartınıza otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz.

Daha önce tanımlatmış olduğunuz cep telefonu ve e-posta adresinize gönderilecek mesaj ile, ilgili vergi türünün son ödeme gününden iki gün önce bilgilendirilirsiniz. Ödeme gününde ise, tahsilat yapıldıktan sonra ödeme akıbeti tarafınıza iletilmektedir.

Hesaptan veya vergi türüne göre kredi kartından otomatik ödeme talimatı verebileceğiniz vergi türleri;

 • 0001 - Yıllık Gelir Vergisi
 • 0003 - Gelir Vergisi Stopaj - Muhtasar
 • 0010 - Kurumlar Vergisi
 • 0012 Gelir Vergisi - Gayrimenkul Sermaye İradı
 • 0015 - Gerçek Usulde Katma Değer Vergisi
 • 0032 - Gelir Geçici Vergi
 • 0033 - Kurum Geçici Vergi
 • 0040 - Damga Vergisi
 • 9015 - Katma Değer Vergisi Tevkifatı
 • 9034 - Motorlu Taşıtlar Vergisi

Tapu Harç Ödemesi

Tapu dairelerinde gerçekleştireceğiniz alım-satım işlerinize ait oluşacak tapu harcı ödemelerini şubelerimizden ödeyebilirsiniz.

SGK Prim Ödemeleriniz

SSK ve Bağ-Kur prim ödemelerinizi tüm QNB Finansbank Şubeleri'nden ya da QNB Finansbank İnternet Şubesi'nden yapabilirsiniz.

SGK prim ödemelerinizin aksamaması için hesabınızdan veya kredi kartınızdan otomatik ödeme talimatı vererek primlerinizin otomatik olarak ödenmesini sağlayabilirsiniz.

SGK Sağlık Ödemesi

Hastane, eczane ve optik gibi SGK ile anlaşmalı olan sağlık sunucuları SGK alacaklarını QNB Finansbank aracılığı tahsil edebilirler.

SGK Maaş Ödemesi

SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı emeklileri bağlı bulundukları kuruma başvurarak maaşlarını QNB Finansbank Şubeleri aracılığıyla alabilirler.

Kanunen yetkili anlaşmalı kurumlara yapacağınız şans oyunları ödemelerinizi şubeye gitmeden size en yakın QNB Finansbank ATM'sinden, QNB Finansbank İnternet Şubesi veya Cep Şubesi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

QNB Finansbank müşterileri, QNB Finansbank ATM'leri ve QNB Finansbank Cep Şubesi ekranlarında Ödemeler menüsü altından Şans Oyunları seçeneğini tıklayarak kanunen yetkili anlaşmalı kurumlardan dilediği kurumu seçip üyelik numarasını girerek vadesiz hesaplarından ödemelerini yapabilir. QNB Finansbank İnternet Şubesi ekranlarında ise, Ödemeler menüsündeki Kurumlar seçeneği altından Şans Oyunlarına tıklayarak kanunen yetkili anlaşmalı kurumlardan dilediği kurumu seçip üyelik numarasını girerek vadesiz hesaplarından ödemelerini yapabilirler.

QNB Finansbank Kanalları Aracılığı ile Yapabileceğiniz Şans Oyunu Ödemeleri

 • Bilyoner
 • Nesine
 • Türkiye Jokey Kulübü (TJK)
 • Tuttur
 • Oley
 • Birebin
 • Misli
 • Nimet Abla

Size en yakın QNB Finansbank ATM'sini görmek için tıklayınız.

QNB Finansbank İnternet Şubesi üzerinden ödeme yapmak için tıklayınız.

Kurban bağışı ödemelerinizi QNB Finansbank Şubelerinden, QNB Finansbank İnternet Şubesi ve Cep Şube'mizden Kolayca Yapabilirsiniz!

Destek olmak istediğiniz kurumlar için dilerseniz, QNB Finansbank şubelerinden düzenli bağış talimatı verebilirsiniz.

Düzenli bağış talimatı verebileceğiniz anlaşmalı Vakıf ve Dernekleri görüntülemek için tıklayınız.

QNB Finansbank Düzenli Ödeme Hizmeti ile sadece tek bir talimatla belirli aralıklarla yapacağınız ödemelerinizi uygun hizmet ücretleri ile otomatik olarak gerçekleştirebilirsiniz. Düzenli ödeme talimatları için uygulanan ücretlere linkten ulaşabilirsiniz.

Düzenli Ödeme Hizmeti Talimatı Verebileceğiniz Kanallar

Düzenli Ödeme Hizmeti Talimatının Avantajları Nelerdir?

 • Ödemelerinizi kontrol altına alabilir, internet şubemiz aracılığıyla takip edebilirsiniz.
 • Nakit para taşıma ve ödemelerinizi unutma riskini ortadan kaldırmış olursunuz.
 • Hesabınızda yeterli bakiye bulunmaması durumunda ise kredili mevduat hesabı ile ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Karekodlu Çek, üzerinde keşidecinin banka bilgileri ve çek numarasının yer aldığı bir karekod bulunan ödeme ürünüdür. Tüm çek karnelerinde bulunan bu karekodu, Kredi Kayıt Bürosu'nun (KKB) akıllı telefon uygulaması olan Findeks üzerinden okutarak çekin doğruluğunu kontrol edebilir ve keşidecinin özet çek raporunu alabilirsiniz.

Karekodlu Çek için gerekli olan Findeks üyeliğini dilerseniz bankamız aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz!

Karekodlu Çek'in Avantajları Nelerdir?

 • Çekin doğruluğunun kontrol edilebilmesi sayesinde daha güvenli bir ticari alışveriş sağlar.
 • Keşidecinin bilgilerine kolayca ulaşılabilir.
 • Keşidecinin geçmiş çek ödeme performansı ayrıca sorgulanabildiğinden karşılıksız çek riskini azaltır.

Sürekli Çek Basım Programı, kurumsal kimliğinize uygun, hızlı ve hatasız çek keşide edilmesi için geliştirilmiş olan bir programdır.

Yüksek adette çek kesen firmalar için uygun bir çözümdür.

QNB Finansbank, programın kurulumu ve işleyişi hakkında firmanıza ihtiyacı olan bütün desteği sağlar.

Sürekli Çek Basım Programının Avantajları Nelerdir?

 • Operasyonel iş yükünüz azalır ve kişisel hatalarınız minimuma iner.
 • Sürekli Çek Basım Programı kullanılarak oluşturulan çekler, muhasebe programınıza entegre olur.
 • Düzenli ödeme yaptığınız müşterileriniz, müşteri veri tabanına kaydedilir.
 • Firmanıza özel tasarım imkanı sağlar.
 • Geriye dönük işlemlere ulaşılarak istatistiki verileri değerlendirmenize olanak tanır.

Sistem ve Donanım Gereksinimleri Nelerdir?

 • CD/DVD/Disket sürücü
 • Windows İşletim Sistemi (95, 98, 2000, NT 4.0, XP Pro, Vista)
 • Dot Matrix yazıcı / lazer yazıcı / püskürtmeli yazıcı