İçeriğe Git Alt Bölüme Git Sol Menüye Git

İhracatta e-Fatura

İhracatta e-Fatura

İhracatta e-Fatura uygulaması başlıyor!

e-Fatura mükellefi ihracatçı firmaların; Gümrük Beyannamesi ile yapacakları mal ihracı işlemleri için (transit ticaret ve serbest bölge işlemleri hariç) 01.07.2017 tarihi itibariyle e-Fatura düzenlemeleri zorunlu olacaktır.

İhracat Faturası Nedir?

Bir malın, yürürlükteki ihracat mevzuatı ile gümrük mevzuatına uygun şekilde Türkiye gümrük bölgesi dışına veya serbest bölgelere çıkarılması veya Müsteşarlıkça ihracat olarak kabul edilecek sair çıkış ve işlemleri için satılan malın cinsini, miktarını, fiyatını ve toplam tutarını belirten ve satıcı tarafından düzenlenerek alıcıya verilen belgeyi ifade eder.

Kapsam ve Özellikler

İlgili tebliğe ulaşmak için tıklayınız.

Siz de ilk defa eFinans müşterisi olacak QNB Finansbank müşterilerine özel kampanyadan* yararlanmak ister misiniz?

1 Ağustos 2017 tarihine kadar sunulacak kampanyaya başvurmak için tıklayınız.

* Kampanya ile 1,000 e-Fatura kontör hediye edilecektir. Paket kapsamında, müşterilerimiz eFinans ile bir yıl süreli sözleşme imzalayacaktır. Kampanya kapsamında alınan 1,000 e-Fatura kontörü 1 yıl boyunca geçerli olacak ve ertesi yıla devretmeyecektir. Paketten sadece eFinans Portal'ı kullanacak müşteriler yararlanabilecektir. Paket limitlerine hem gönderilen, hem de alınan e-Faturalar dahil olacaktır. Mevcut eFinans müşterileri kampanyaya dahil değildir. İlgili takvim yılı içerisinde paket limiti dolduktan sonra yeni alınacak her paket için güncel fiyatlar uygulanacaktır. Detaylı bilgiye 0850 250 67 50 numaralı eFinans müşteri hizmetlerinden ulaşabilirsiniz.