İçeriğe Git Alt Bölüme Git Sol Menüye Git

Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

GENEL KULLANIM

Anasayfadaki Finans Yıldızı Login ekranına tıklayarak giriş yapabilirsiniz.
Uygulamaya erişebilmek için e-mail ile tarafınıza bildirilmiş olan kullanıcı kodu ve kullanıcı şifresini ilgili alanlara girip 'Tamam' butonuna basarak ilerleyebilirsiniz.

Firma admin kullanıcısı (ana kullanıcı) tarafından firma admin modülü menülerinden yeni kullanıcı tanımlayabilir ve kullanıcıya yetkilendirme yapabilirsiniz.

Açılış ekranındaki "Şifre Değiştir" linkine tıklayarak mevcut şifre bilginizi değiştirebilirsiniz. Sisteme tanımlanan kullanıcı adı bilgisi ise güncellenemez.

Yetkilendirme / güncelleme işlemleri Admin (ana kullanıcı) modülünde yer alan Finans Yıldızı Kullanıcı İşlemleri menüsünden firma admin kullanıcısı tarafından yapılmaktadır.

Talep edilmesi durumunda işlemler için belirlenecek limitlere göre bir ya da iki onaycı tanımlanabilmektedir.

İkinci onaycı birinci onaycının yerine de onay yapabilmektedir.

Akıbet dosyasını almanıza gerek yoktur. Sistem belirli aralıklarda SFTP alanını taramakta ve dosya tespit ettiğinde otomatik olarak içeri alarak sisteme yansıtmaktadır.

EFT/HAVALE VE YABANCI PARA TRANSFER

Modüllerin alt menülerinde yer alan alıcı tanımlama menüleri aracılığı ile tanımlama yapabilirsiniz. Bu ekrandan yeni alıcı eklenebilir, silinebilir; mevcut olan alıcı üzerinde bilgi değişikliği yapılabilir ya da bir alıcıya ait birden çok hesap eklenebilir.

Her ikisi için de birden fazla hesap tanımlanabilir.

Talep edilen modülde yer alan adres defteri sekmesinden "Excele Çıkar" butonunu tıklayarak alıcı listesinin yer aldığı excel formatında bir rapor elde edilebilirsiniz.

Talimat paket listesi ekranında paketin bulunduğu satır tıklandıktan sonra "Yazılı Talimat Oluştur" butonunu tıklayarak excel formatında talimat oluşturabilirsiniz.

Ödeme Giriş/ Gözlem menüsü aracılığıyla önceki tarihlere ait ödemelere ulaşılabilir ayrıca, tarih aralığına, tutara veya alıcıya göre ödemelerinizi sorgulayabilirsiniz.

EFT/Havale ya da Yabancı Para Giriş/Gözlem ekranında pakete eklenecek ödemelere ait kutucuklar işaretlendikten sonra "Talimat Paketi Hazırla" tuşuna tıklayarak paket oluşturabilirsiniz.

Modüllerde yer alan "Talimat Paket Listesi" ekranında paketin bulunduğu satır tıklandıktan sonra "Bankaya Gönder" butonuna basıldığında, ilgili paket bankamıza gönderilecektir.

Ödeme Giriş/ Gözlem ekranının sol alt kısmında yer alan "Excele Çıkar" butonu yardımı ile yapılan ödemelere ait liste elde edilebilmektedir.

Ödeme Giriş/Gözlem menüsünde yer alan "Akıbet Durumu" kolonundan ödemelerinizin durumu hakkında güncel bilgiye ulaşabilirsiniz.

ÇEK

Çek talimat paket listesi ekranında paketin bulunduğu satır tıklandıktan sonra "Yazılı Talimat Oluştur" butonunu kullanarak excel formatında bordro oluşturabilirsiniz.

Çek Giriş/Gözlem ekranında pakete eklenecek çekler seçildikten sonra "Talimat Paketi Hazırla" tuşuna basılınca paket oluşur. Pakete eklenecek çekler farklı sayfalarda olabilir. Başka bir sayfaya geçip çek seçimine devam edilebilirsiniz, bu şekilde önceki sayfadaki seçimleriniz korunacaktır.

Çek talimat paket listesi ekranında paketin bulunduğu satır tıklandıktan sonra "Bankaya Gönder" butonuna basıldığında, ilgili paket bankamıza gönderilecektir.

DOĞRUDAN BORÇLANDIRMA SİSTEMİ

QNB Finansbank'ta limiti tahsis edilen bayilerin bilgileri otomatik olarak uygulamaya eklenmektedir. Manuel olarak bayi bilgisi kaydedilmemektedir.

"Fatura Ekle" butonuna tıkladıktan sonra açılan ekranda önceden kayıtlı olan bayiler arasından seçim yapabilirsiniz. "Fatura Tipi" sekmesinden "Değişiklik" seçilerek güncellenmek istenen faturayı tekrar bankamıza gönderebilirsiniz.

"Fatura Ekle" butonuna tıklandıktan sonra açılan ekranda önceden kayıtlı olan bayiler arasından seçim yapabilirsiniz. Fatura Tipi "İptal" seçilerek iptal edilmek istenen faturayı tekrar bankamıza gönderebilirsiniz.

Fatura Giriş/Gözlem ekranında istenilen kriterde arama yapılarak fatura kaydı gözlemlenebilir. "Aktarım Durumu" bölümünde faturanın yükleme akıbet bilgisi yer almaktadır.

Fatura Giriş/Gözlem ekranında istenilen kriterde arama yapılarak fatura kaydı gözlemlenebilir. "Tahsil Durumu" faturanın tahsilat akıbeti bilgisini belirtmektedir. Buradaki statü "Bankaya Gönderildi" ise fatura henüz bankamız sistemine yüklenmemiştir.

TEDARİKÇİ FİNANSMANI

Fatura adres defteri menüsündeki yeni kayıt butonu ile tedarikçi numarası ve ünvan bilgilerini doldurarak kayıt işlemini yapabilirsiniz.

"Fatura Ekle" butonuna tıklanır ve açılan ekranda daha önceden kayıtlı olan bayiler arasından seçim yapabilirsiniz. Fatura İşlem Türü, "İptal" seçilerek iptal edilmek istenen faturayı tekrar bankamıza gönderebilirsiniz.

Fatura Giriş/Gözlem ekranında istenilen kriterde arama yapılarak fatura kaydı gözlemlenebilir. Akıbet Durumu sütununda, faturanın yükleme akıbet bilgisi yer almaktadır. Buradaki statü "Bankaya Gönderildi" ise fatura henüz banka sistemine yüklenmemiştir.