QNB Finansbank Üst Yönetimi

Etkin ve deneyimli yönetim kadromuz QNB Finansbank'ın en büyük gücüdür...

YÖNETİM KURULU

Ömer A. Aras

Yönetim Kurulu Başkanı

1975 yılında İ.T.İ.A. Ekonomi Bölümü'nü bitirdi. Amerika'da Syracuse Üniversitesi'nde 1978 yılında MBA ve 1981 yılında İş İdaresi Doktorasını tamamladı. Üç yıl Ohio State Üniversitesi İşletme Bölümü'nde öğretim üyeliği yaptı. 1984-1987 yılları arasında Citibank'ta Kredi Pazarlama Müdürü ve Kredi Komitesi Üyesi ve 1987 yılı başında Yapı Kredi Bankası Menkul Kıymetler Merkezi Bölüm Başkanı olarak çalıştı. Ekim 1987'de Finansbank A.Ş'nin kuruluşunda görev alan Dr. Aras, iki yıl Genel Müdür Yardımcısı, altı yıl Genel Müdür olarak görev yaptı. 1989-2006 tarihleri arasında Fiba Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü. Ayrıca 2003-2007 yılları arasında TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyeliği yapan Dr. Aras, 2006 (Kasım) - 2010 (Nisan) yılları arasında Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, Finansbank A.Ş., Finans Leasing, Finans Yatırım Menkul Değerler A.Ş. ve Finans Portföy Yönetimi A.Ş. Grup CEO'su olarak görev yaptı. Dr. Aras, Nisan 2010 itibariyle Yönetim Kurulu Başkanı olarak atandı.

Sinan Şahinbaş

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

1984 yılında TED Ankara Koleji'ni, 1988 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'nü bitirdi. Ardından, İstanbul Üniversitesi'nde Uluslararası İlişkiler ve Yeditepe Üniversitesi'nde Finans konuları üzerine yükseklisans dereceleri aldı. Profesyonel hayatına 1990 yılında Finansbank A.Şnde başlayan Şahinbaş, 1997 yılına kadar Hazine, Kurumsal Bankacılık ve Kredi departmanlarında çeşitli görevlerde bulundu. 1997 yılında Finansbank A.Ş (Suisse) SA ve Finansbank A.Ş (Holland) NV için Türkiye'de temsilcilik ofislerinin kuruluşunu gerçekleştirdi. 1997 yılında iştirakler için yeni bir risk yönetim sistemi kurmak üzere Bölüm Başkanı olarak Garanti Bankası'nda göreve başlayan Şahinbaş, aynı yıl Garanti Bankası (Holland) NV'ye Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı. Bir yıl sürdürdüğü görevinden sonra Finansbank A.Ş (Holland) NV'ye Genel Müdür Yardımcısı olarak geçen Şahinbaş, 1999-2001 yılları arasında aynı bankanın Genel Müdürlük görevini üstlendi. 2001 yılında Türkiye'ye dönerek          Finansbank A.Ş. Baş Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaya başladı ve 2003 (Ekim) - 2010 (Nisan) yılları arasında Genel Müdür görevini yürüttü. Sinan Şahinbaş, Nisan 2010 itibariyle Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak atandı.

Abdulla Mubarak Al-Khalifa

Yönetim Kurulu Üyesi

1996 yılında Qatar National Bank'e katılmıştır ve halihazırda  İcrai Genel Müdür (Group Chief Business Officer) olarak görevini sürdürmektedir. Eastern Washington University, ABD'den İşletme lisansına sahiptir. Aynı zamanda QNB ALAHLI S.A.E (Mısır), Housing Bank for Trade and Finance (Ürdün), QNB Capital LLC ve QNB Finance Ltd.'de Yönetim Kurulu üyesidir.

Ali Rashid Al-Mohannadi

Yönetim Kurulu Üyesi

1996 yılında Qatar National Bank'e katılmıştır ve halihazırda İcrai Genel Müdür ve Operasyon Direktörü (Group Chief Operating Officer) olarak görevini sürdürmektedir. Qatar University'den Bilgisayar Bilimi lisansına sahiptir. Ayrıca, QNB ALAHLI S.A.E (Mısır) ve Commercial Bank International PSC (UAE)'de Yönetim Kurulu üyesidir.

Ramzi Talat A Mari

Yönetim Kurulu Üyesi

1997 yılında Qatar National Bank'e katılmıştır ve halihazırda Genel Müdür, Finansal İşler Müdürü (Chief Financial Officer) olarak görevlerini yürütmektedir. State of California, ABD'nin sınavını tamamlayarak Kamu Muhasebesi Sertifikasını almıştır, ardından ABD'de Muhasebe Master derecesine  sahiptir. Aynı zamanda, QNB ALAHLI S.A.E (Mısır), Housing Bank for Trade and Finance (Ürdün), QNB Capital LLC ve Qatar International Holding LLC.'de Yönetim Kurulu üyesidir.


Grant Eric Lowen

Yönetim Kurulu Üyesi

QNB'ye 2012'de katılmış ve halihazırda  Genel Müdür ve Grup Risk Baş Sorumlusu olarak görev yapmaktadır. Yetkili uzman muhasebeci olan Lowen, Avustralya ve Yeni Zelanda Yeminli Muhasebeciler üyesidir. Avustralya Şirket Müdürleri Kurumu'nun mezun üyesi, Avustralya İç Denetçiler Kurumu'nun üyesi ve University of Pennsylvania, Philadelphia Wharton RMA İleri Risk Yönetimi mezunudur. Daha önce Commonwealth Bank of Australia'da Risk Yönetimi Bölüm Başkanı  ve Grup Denetçisi olarak ve Westpac Banking Corporation'da Risk ve Finans pozisyonlarında görev yapmıştır. Ayrıca, QNB ALAHLI S.A.E'de (Mısır) yönetim kurulu üyesi ve QNB Endonezya'da Komiserler Kurulu üyesidir.

Fatma A Al-Suwaidi

Yönetim Kurulu Üyesi

1999 yılında Qatar National Bank'e katılmıştır ve halihazırda Grup Krediler Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdürmektedir. Qatar University'den Muhasebe Lisansı'na sahiptir, ardından Qatar University'de Risk Yönetimi Master'ını tamamlamış ve yine Qatar University'de MBA yapmıştır. Aynı zamanda, QNB Tunisia and Commercial Bank International PSC (UAE)'da Yönetim Kurulu üyesidir.

Ali Teoman Kerman

Yönetim Kurulu Üyesi ve Denetim Komitesi Başkanı

1955 doğumlu Kerman, Hacettepe Üniversitesi Ekonomi Bölümü'nü 1980 yılında bitirdikten sonra İngiltere'de Bradford Üniversitesi'nde Proje Planlaması ve Ulusal Kalkınma konusunda yüksek lisans derecesi almıştır. 1980 yılında başladığı Hazine Müsteşarlığında Genel Müdürlük ve Müsteşar Yardımcılığı da dâhil olmak üzere her kademede görev yapmıştır. Aynı dönemde üçer yıl süreyle Washington Büyükelçiliği Ekonomi Müşaviri Yardımcılığı ve Filipinler'de yerleşik Asya Kalkınma Bankası'nda Yönetim Kurulu Üyesi vekilliği yapmıştır. 1997 yılında Türk Eximbank Genel Müdür Yardımcısı olmuş, aynı yıl Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürü olarak atanmıştır. 2000 yılının sonunda Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumunun (BDDK) faaliyete geçmesiyle Başkan Yardımcısı olmuş ve aynı zamanda Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nda (TMSF) Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır. 2004 yılında BDDK Başkan Danışmanlığı görevine atanmış, TMSF adına Toprak Sigorta, Ege Sigorta ve Generali Sigorta şirketlerinde Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur. Kerman, Nisan 2005'te emekli olmuş ve KDM Finansal Danışmanlık Şirketini kurmuştur. Nisan 2013'ten itibaren Finansbank A.Ş.'de Yönetim Kurulu Üyeliği, Nisan 2014 tarihinden itibaren Denetim Komitesi Başkanlığı görevini yürütmektedir.

Durmuş Ali Kuzu

Yönetim Kurulu Üyesi

1996 yılında Ankara Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, İşletme Bölümü'nü bitiren Kuzu, 2008 yılında Amerika'da Urbana Illinois Üniversitesi'nde İşletme alanında yüksek lisans eğitimini tamamlamış ve halen Başkent Üniversitesi'nde doktora programına devam etmektedir. Profesyonel iş hayatına, 1996 yılında Vakıfbank'ta başlayan Kuzu,  1997 - 1999 yılları arasında Türkiye Emlak Bankası,  sonraki yıllarda, Hazine Müsteşarlığı, Kamu Gözetimi Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu ve Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nda Başkan Yardımcılığı da dahil çeşitli pozisyonlarda çalışmış  ve yöneticilik  görevlerinde bulunmuştur. Ağustos 2016  itibariyle Finansbank A.Ş Yönetim Kurulu Üyesi  ve Denetim Komitesi Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Osman Reha Yolalan

Yönetim Kurulu Üyesi

2006 yılından bu yana Tekfen Holding'de Kurumsal İşlerden sorumlu Başkan Yardımcısı görevini sürdürmektedir. İstanbul Teknik Üniversitesi'nden Endüstri Mühendisliği alanında lisans derecesine ve 1987 ylında Boğaziçi Üniversitesi'nden Endüstri Mühendisliği alanında yüksek lisans derecesine sahiptir. Quebec-Kanada, Laval Üniversitesi'nde doktorasını tamamlamıştır. Osman Reha Yolalan bankacılık kariyerine 1991 yılında Yapı Kredi Bankası'nın Strateji Planlama Departmanında uzman olarak başlamıştır. 1994-2000 yılları arasında Kurumsal ve Ekonomik Araştırmalar Departmanı Başkanı olarak ve 2000-2004 yılları arasında Finansal Analiz ve Kredi Risk Yönetimi'nden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmıştır. 2004-2005 yılları arasında Yapı Kredi Bankası Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapmıştır. Osman Reha Yolalan Türkiye'de bulunan bazı üniversitelerde yarı zamanlı akademisyen olarak çalışmaktadır ve bazı dergilerde bankacılık yönetimi alanında yazılar yazmaktadır.

Temel Güzeloğlu

Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür

1969 doğumlu Güzeloğlu, Boğaziçi Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği ve Fizik bölümlerinden lisans derecelerine sahiptir. Daha sonra Northeastern Üniversitesi, Boston-Massachusetts'de Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisans ve Bilgi Üniversitesi'nde İşletme Yüksek Lisans dereceleri almaya hak kazandı. 2008 yılı Ağustos ayına kadar Finansbank A.Ş.'nde Bireysel Bankacılık'tan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışan Güzeloğlu, bu tarihten itibaren Finansbank A.Ş İcra Komitesi Üyesi ve Perakende Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. Güzeloğlu, Nisan 2010 itibariyle Genel Müdür olarak atandı.

Prof. Dr. Mustafa Aysan

Danışman

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi'ni bitirdi. 1959 yılında Harvard Üniversitesi'nden master derecesi ile mezun olan Aysan, 1974 yılında profesör unvanını aldı. 1968-2000 yılları arasında yurtiçi ve yurtdışında çeşitli üniversitelerde öğretim üyeliği yaptı. Bu süre zarfında 1964-68 yılları arasında İktisadi Devlet Teşekküllerini Yeniden Düzenleme Komisyonu, 1981 yılında T.C. Danışma Meclisi Bütçe Komisyonu Başkanlığı ve 1982-83 yılları arasında ise Ulaştırma Bakanlığı yaptı. Aysan 1993-2016 yılları arasında Finansbank A.Ş. Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yaptı. Ağustos 2016 itibariyle danışman olarak görev yapmaktadır.


ÜST YÖNETİM VE YÖNETİCİLER

Temel Güzeloğlu

Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür

Adnan Menderes Yayla

Genel Müdür Yardımcısı ve İcra Kurulu Üyesi

1963 doğumlu Yayla, 1985 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümü'nden mezun oldu. 1992-1994 yılları arasında ABD, University of Illinois at Urbana-Champaign'de MBA çalışmalarını tamamladı. 1985-1995 yılları arasında Maliye Müfettiş Yardımcısı ve Maliye Müfettişi olarak Maliye Bakanlığı'nda; 1995-1996 yılları arasında Proje Değerleme Daire Başkanı olarak Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nda; 1996-2000 yılları arasında Manager, Senior Manager ve Partner olarak Price Waterhouse Coopers İstanbul ve Londra ofislerinde; 2000-2008 yılları arasında Mali Kontrol Grubu ve Risk Yönetiminden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak T. Dış Ticaret Bankası (Fortis)'nda görev aldı. 20 Mayıs 2008 tarihinde Genel Müdür Yardımcısı ve Grup CFO olarak Finansbank A.Ş bünyesine katıldı. 2013 Ekim ayı itibari ile Mali Kontrol Ve Planlama GMY ve Grup CFO'su olarak görev yapmaktadır.

Ahmet Erzengin

İç Kontrol ve Yasal Uyum Başkanı

1962 doğumlu Erzengin, Ortadoğu Teknik Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü'nden lisans derecesi ile mezun olmuştur. 1988-1993 yılları arasında Pamukbank'ta görev yapmıştır. Ekim 1993 yılında Mevzuat Birim Müdürü olarak Finansbank A.Ş'ne katılmıştır. 1996 yılında şube ve genel müdürlük operasyonlarını yönetmek üzere Operasyon Grup Başkanı olarak atanmıştır. 2001 yılında Operasyon Merkezi'nin (FOMER) kuruluşunun gerçekleştirilmesi ile birlikte 2005 yılı sonuna kadar Operasyon Merkezi'nin Yöneticiliğini yürütmüştür. 2006 yılı başında Yasal Uyum Bölümü'nün (Compliance) kuruluşunu gerçekleştirmiş olup İç Kontrol Ve Yasal Uyum Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Bülent Yurdalan

İç Sistemler Başkanı

1958 doğumlu Yurdalan, 1980 yılında Eskişehir İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi, Kütahya Yönetim Bilimleri Fakültesini bitirdi. 1982 yılında Pamukbank ile başladığı bankacılık hayatına Citibank Türkiye'de devam etti. 1988 yılı başında katıldığı Finansbank A.Ş.'de sırası ile şube operasyon, Teftiş Kurulu, Hazine Operasyon, Genel Muhasebe, İç Kontrol bölümleri ile bazı yurt dışı, yurt içi Fiba Grubu bankalarında üst düzey görevler aldı. 2003 yılında Teftiş Kurulu Başkanı olarak atanan Yurdalan, Ekim 2013 itibariyle İç Sistemler Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Elsa Pekmez Atan

Genel Müdür Yardımcısı

1977 doğumlu Atan, 1999 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü'nden mezun olmuş ve Harvard Üniversitesi'nde İşletme Yönetimi yüksek lisans derecesini tamamlamıştır. 1999-2002 yılları arasında Mckinsey Danışmanlık Hizmetleri A.Ş.'de Analist olarak görev almıştır. Ardından, 2004-2010 yıllarında yine McKinsey Danışmanlık Hizmetleri A.Ş.'de yardımcı ortak olarak görev almıştır. 2010-2013 yılları arasında Finansbank A.Ş'nde' ta Süreç Yönetimi Grup Yöneticiliği, Stratejik Planlama ve Analitik Grup Yöneticiliği, Ceo Ofisi Grup Yöneticiliği ve Enpara.Com Bölüm Müdürlüğü görevini üstlenmiştir. 2013-2015 yılları arasında Finansbank A.Ş'ndeEnpara.Com Direktörü görevini üstlendikten sonra, Mayıs 2015 itibariyle Enpara.Com ve Müşteri Deneyimi Ofisi Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

Emel Yılmaz Özbay

Genel Müdür Yardımcısı

1978 doğumlu Özbay, lisans eğitimini 2000 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde tamamlamıştır. 1999 yılından beri çalışma hayatı içinde yer alan Özbay, çeşitli özel hukuk bürolarında çalışmıştır. 2002 yılı ve devamında Koçbank A.Ş.'de avukat olarak çalıştıktan sonra, Mart 2004'te yılında Finansbank A.Ş'nekatılmış ve Hukuk Müşavirliği Yurtiçi ve Yurtdışı Sözleşmeler Birim Yöneticiliği ve Danışmanlık Bölüm Müdürlüğü görevlerinde bulunmuştur. Temmuz 2015'den Şubat 2016'ya kadar Baş Hukuk Müşaviri olarak görevini sürdürmüştür. Şubat 2016 itibariyle Hukuk Müşavirliği Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

Engin Turhan

Genel Müdür Yardımcısı

1980 doğumlu Turhan, bankacılık kariyerine, Finansbank A.Ş'nde 2003 yılında  MT (Yönetici Adayı) programı ile başladı. 2005 yılına kadar Krediler bölümünde farklı departmanlarda görev aldıktan sonra, Proje Finansmanı'na geçen Turhan burada Proje İzleme, Proje Değerlendirme, Kurumsal Finansman ve Sendikasyonlar departmanlarında uzman ve yönetici kademelerinde çalıştı. 2012 yılında Kurumsal Bankacılık Yapılandırılmış Finansman ve Sendikasyon Grup Yöneticisi olarak atandıktan sonra kendisine 2014 yılında Türev Ürünler Satış fonksiyonu da bağlanmış ve Direktör olarak atanmıştır. 2015 yılında mevcut fonksiyonlarına Ticari Bankacılık'da eklenen Turhan, 2016 Haziran itibariyle de Ticari Bankacılık ve Proje Finansmanı'ndan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat bölümünden mezun Turhan, Uluslararası Ekonomi Politik ve İşletmecilik yüksek lisansına sahiptir. 

Enis Kurtoğlu

Genel Müdür Yardımcısı

1977 doğumlu Kurtoğlu, 1999 yılında Boğaziçi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü'nden mezun olmuş, 2006 yılında London Business School İşletme Fakültesi'nden işletme yüksek lisans (MBA) derecesini almıştır. 1999-2002 yılları arasında Citibank Türkiye'de, 2002-2006 yılları arasında Citibank Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi Londra Merkez Ofisi'nde pazarlama ve satış alanlarında farklı yönetici pozisyonlarında çalışmıştır. 2006-2010 yılları arasında Citibank Türkiye Pazarlama Direktörü olarak görev almış ve 2010 yılında Finansbank' A.Ş'ne Perakende Ürünleri'nden sorumlu Grup Yöneticisi olarak katılmıştır. 2012-2014 yılları arasında Kitle Bankacılığı Direktörü ve 2014 yılından 2015 Mayıs dönemine kadar Kitle Bankacılığı ve Direkt Satış Direktörü olarak görevini sürdürmüştür. 2015 Mayıs-2016 Haziran dönemleri arasında Bireysel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etmiştir. 2016 Haziran itibariyle Bireysel ve Özel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir.

Erkin Aydın

Genel Müdür Yardımcısı

1975 doğumlu Aydın, 1997 yılında Boğaziçi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'nden mezun oldu, 2003 yılında ise Michigan Universitesi İşletme Fakültesi'nden işletme yüksek lisans (MBA) derecesini aldı. Profesyonel hayatına 1998 yılında, Amerika Birleşik Devletleri'nde Guy F. Atkinson Construction'da İş Geliştirme ve Proje Mühendisi olarak başlayan Aydın, daha sonra Kaliforniya'da Clark Construction Group'da Proje Yöneticisi olarak çalıştı. 2002 yılında İstanbul'da McKinsey&Company'de çalışmaya başlayan Aydın, sırasıyla Danışman, Proje Müdürü ve Yardımcı Ortak görevlerinde bulundu. McKinsey şirketindeki görevi sırasında Türkiye ve Doğu ve Batı Avrupa'nın önde gelen birçok finans kurumuna pazarlama, büyüme stratejisi, satış etkinliği, operasyonel verimlilik ve organizasyon stratejisi ve şirket alım ve birleşmeleri konularında danışmanlık verdi. 2008 yılında Finansbank A.Ş'nde Grup Yöneticisi olarak başladığı görevinde farklı pazarlama yöneticilik pozisyonlarından sonra 2010 Şubat itibariyle Perakende Pazarlama Koordinatörü olarak atandı. 2011 Mayıs'ta Perakende Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı olarak atanan Erkin Aydın, 2013 Ekim tarihinde Bireysel Bankacılık Ve Ödeme Sistemleri Genel Müdür Yardımcısı oldu. 2016 Haziran itibariyle Bireysel Bankacılık, Ödeme Sistemleri ve Finansal Kurumlar Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir.

Ersin Emir

Teftiş Kurulu Başkanı

1971 doğumlu Emir, 1994 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi, İşletme Bölümü'nden mezun oldu. 2010 yılında Londra Üniversitesi'nden Örgüt Psikolojisi üzerine yüksek lisans derecesini aldı. Bankacılık hayatına 1995 yılında İşbankası Teftiş Kurulu'nda Müfettiş Yardımcısı olarak başladı. 1998 yılında Finansbank A.Ş Teftiş Kurulu'nda Müfettiş unvanıyla bankacılık kariyerine devam eden Emir, 2004 yılında Teftiş Kurulu Başkan Yardımcılığı pozisyonunda görev aldı. Son iki yılını Genel Müdürlük ve İştirak Denetimlerinden sorumlu olarak yürüttüğü bu görevin ardından, Mart 2011 itibariyle Teftiş Kurulu Başkanı olarak atandı.

Filiz Sonat

Genel Müdür Yardımcısı

1960 doğumlu Sonat, İstanbul Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği ve Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü lisans derecelerine sahiptir. 1982-1986 yılları arasında özel bir inşaat şirketinde makina mühendisi olarak çalıştıktan sonra ilk bankacılık pozisyonunu 1987 yılında İktisat Bankası'nda aldı. 1998 yılında Sümerbank'ta Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmaya başladı. 1999 yılında Finansbank A.Ş'ne katıldı. 2007 yılına kadar Kredilerden Sorumlu Koordinatör olarak görevini sürdürdü. 2007 yılında Kredilerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı'na atandı.

Hakan Alp

Genel Müdür Yardımcısı

1968 doğumlu Alp, 1989 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nden mezun oldu. 1991-1997 yılları arasında Garanti Bankası A.Ş. Teftiş Kurulu Başkanlığı'nda çalıştı. 1997-1999 yılları arasında T. Garanti Bankası A.Ş'de Eğitim Müdürü olarak görev yaptı. 2000-2003 yılları arasında Humanitas Doğuş İnsangücü Yönetimi A.Ş. bünyesine geçen Alp, Eğitim, Üst Düzey Yönetici Geliştirme, Mali ve İdari İşler, Operasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalıştı. 2003-2005 yılları arasında Tansaş Perakende Mağazacılık ve Tic. A.Ş. İnsan Kaynakları Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. 2005-2006 yılları arasında Sütaş'da İnsan Kaynakları Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı oldu. 2007 yılında Finansbank A.Ş'nde İnsan Kaynakları Grup Yöneticisi olarak çalışmaya başlayan Alp, 2010 Haziran itibariyle İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

Halim Ersun Bilgici

Genel Müdür Yardımcısı

1966 doğumlu Bilgici, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni 1991 yılında mezun olup, Yeditepe Üniversitesi İngilizce İşletme bölümünü de 2010 yılında tamamlanmıştır. İş hayatına İktisat Bankası'nda 1992 yılında başlayan Halim Ersun BİLGİCİ, daha sonra Şekerbank'da Bireysel Pazarlama Koordinatörü olarak çalışmıştır. 2003 yılında Krediler Grup Başkanı olarak Finansbank A.Ş'nde göreve başlamış olup, 2013 Ekim itibariyle Perakende Ve Ticari Krediler Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

Köksal Çoban

Genel Müdür Yardımcısı

1967 doğumlu Çoban, 1990 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü'nden lisans derecesi ile mezun olmuştur. City University'de Maliye üzerine Yüksek Lisans yapan Çoban, 1995 ve 1997 yılları arasında Türk Eximbank ve Demirbank A.Ş.'de görev yapmıştır. Aynı yıl Finansbank A.Ş'nde Uluslararası Piyasalar Müdürü olarak atanan Çoban, 1998-2000 yılları arasında Finansbank A.Ş Uluslararası Piyasalar Grup Başkanı olarak çalışmıştır. Bu tarihten itibaren Hazine Bölümü'nde çeşitli yönetici pozisyonlarda görev alan Çoban, 2008 Ağustos itibariyle Hazine Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

Mehmet Kürşad Demirkol

Genel Müdür Yardımcısı

1973 doğumlu Demirkol, 1995 yılında Bilkent Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü'nden birincilikle mezun oldu. Yüksek lisansını ve doktorasını Stanford Üniversitesi'nde tamamladı. 1996-1997 yılları arasında Oracle-Redwood'da Uygulama Mühendisi olarak, 1997-1999 yılları arasında Stanford Üniversitesi'nde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. 1999-2003 yılları arasında McKinsey&Company Atlanta ve Türkiye ofislerinde Kıdemli Danışman olarak görev yaptı. 2004-2005 yılları arasında Finansbank A.Ş İş Geliştirme ve Strateji Departmanı Grup Başkanı, 2005 yılında ise Finansbank A.Ş Rusya'da Bilgi İşlem ve Kart Operasyonlarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalıştı. 2005-2007 yılları arasında Memorial Sağlık Grubu'nda İş Geliştirme ve Pazarlama Direktörü olarak görev yapan Demirkol, 2007 yılında Vakıfbank'ta Bilgi İşlem Teknolojileri Bölümü Başkanı olarak çalışmaya başladı, aynı yıl bankanın Bilgi İşlemden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine getirildi; 2008 yılında ise Operasyon ve ADK sorumluluklarını da devraldı. 2010 Ağustos itibariyle Bilgi Teknolojileri, Operasyon, Kanallar ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

Murat Koraş

Genel Müdür Yardımcısı

1976 doğumlu Koraş, 1999 yılında Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü'nden mezun olmuş ve Özyeğin Üniversitesi'  nde İşletme yüksek lisansını tamamlamıştır. 1999-2001 yılları arasında Finansbank A.Ş'nde uzman kadrosunda görev almıştır. 2004 yılında ise Aviva' da Müdür yardımcılığı görevini üstlenmiştir. 2004 Eylül ayından 2012 yılına kadar, Finansbank A.Ş'de Strateji Ofisi Müdür Yardımcılığı, Veri Madenciliği Yönetmenliği, Analitik Pazarlama Birim Yöneticiliği ve Portföy Yönetimi ve Analitik Grup Yöneticiliği görevlerini üstlenmiştir. 2012-2015 yılları arasında Bireysel Ödeme Sistemleri Direktörü görevini üstlenen Koraş, 2015 Mayıs itibariyle, Ödeme Sistemleri Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

Murat Şakar

Genel Müdür Yardımcısı

1969 doğumlu Şakar, Alman Lisesi mezunu olup, İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü' nden lisans derecesine sahiptir. Şakar, 1992-2002 yılları arasında Arçelik A.Ş Satınalma Yöneticisi olarak, 2002-2005 yılları arasında da Rehau Polimer Kimya Sanayi A.Ş' de Business Unit Manager olarak çalıştı. Mart 2005'ten Ağustos 2008'e kadar Finansbank A.Ş.' de Satınalma ve Teknik Hizmetler Koordinatörlüğü görevini sürdüren Şakar, bu tarihten itibaren Satınalma ve Teknik Hizmetler'den sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

Onur Özkan

Genel Müdür Yardımcısı

1981 doğumlu Özkan, 2005 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü ve Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkileri Bölümü' nde lisans derecelerini aldıktan sonra, Boğaziçi Üniversitesi Finans Mühendisliği Bölümü' nde yüksek lisansını tamamlamıştır. 2004-2012 yılları arasında Finansbank A.Ş'nde Yüksek Gelir Mevduat ve Yatırım Yönetmenliği, Yüksek Gelir Segmenti Birim Yöneticiliği, Bireysel Segmentler Yönetimi Grup Yöneticiliği ve Yüksek Gelir Segmenti ve Sektör Bankacılığı Yönetimi Grup Yöneticisi olarak görevini sürdüren Onur Ozkan, 2012-2013 yılları arasında Yüksek Gelir Segmenti ve Sektör Bankacılığı Yönetimi Direktörü, 2013-2014 yılları arasında Yüksek Gelir Segmenti ve Özel Bankacılık Direktörü ve 2014 yılından Mayıs 2015 dönemine kadar Özel Bankacılık ve Yüksek Gelir Ürün ve Segment Yönetimi Direktörü olarak görev almıştır. 2015 Mayıs-2016 Haziran dönemleri arasında Özel Bankacılık ve Varlık Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı olarak görev aldıktan sonra; 2016 Haziran itibariyle KOBİ ve Tarım Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini üstlenmiştir.

Ömür Tan

Genel Müdür Yardımcısı

1971 doğumlu Tan, Ankara Atatürk Anadolu Lisesi'nden mezun olduktan sonra lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesi İstatistik Bölümü'nde tamamlamıştır. Bankacılık kariyerine 1995 yılında Yapı ve Kredi Bankası'nda MT olarak  başlayan Tan, 1998 yılında Finansbank A.Ş ailesine katıldı. Sırasıyla Kurumsal Şube Müşteri Temsilcisi, Kurumsal Şube Müdürlüğü, Genel Müdürlük Kilit Müşteri Yönetimi Grup Yöneticiliği  ve en son Kurumsal Bankacılıktan sorumlu Grup Yöneticiliği görevlerini üstlendi. 2011 Ekim itibariyle Yapılandırılmış Finansman ve Dış Ticaret Finansmanı fonksiyonlarıyla birlikte Kurumsal ve Ticari Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

Özlem Cinemre

Genel Müdür Yardımcısı

1964 doğumlu Cinemre, 1988 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü'nden mezun oldu. Kariyerine aynı yıl Finansbank A.Ş. Dış İlişkiler departmanında başladı ve 1988 ve 1997 yılları arasında, bölümün yöneticisi olana dek çeşitli görevlerde bulundu. 1997 yılında Finansal Kurumlar Bölümü'nü kuran Cinemre bugün, Muhabir Bankacılık, Yapılandırılmış Fonlama, Nakit Yönetimi, Trade Finance ve Finansal Kurumlar Kredi Yönetimi Bölümü ile Dış İlişkilerden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir.

Zeynep Aydın Demirkıran

Risk Yönetimi Başkanı

1975 doğumlu Demirkıran, Ankara Atatürk Anadolu Lisesi'nden mezun olduktan sonra lisans eğitimini Bilkent Üniversitesi Ekonomi Bölümü'nde tamamlamış ve Washington D.C. Georgetown Üniversitesi'nde Ekonomi Master derecesini almıştır. Aralık 1998 tarihine kadar Georgetown Üniversitesi'nde öğretim üyeliği yapan Demirkıran, 1999-2002 yılları arasında İş Bankası Risk Yönetimi Bölümü'nde Uzman olarak çalışmıştır. 2002 yılında Finansbank A.Ş'ne katılan Demirkıran Kıdemli Risk Yöneticisi ve Basel II Program Koordinatörlüğü görevlerinde bulunmuştur. Eylül 2011 itibari ile Risk Yönetim Başkanı olarak görevine devam etmektedir.